Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

До листопада політична спека в США досягне апогею

Автор:

|

Серпень 18, 2020

|

Рубрика:

До листопада політична спека в США досягне апогею

Не тільки надворі стає гаряче. Чим ближче до виборів, тим спекотнішою стає й політична атмосфера. Так, Сайрус Р. Ванс-молодший, окружний прокурор Мангеттена, подав клопотання про персональні та корпоративні податкові дані Дональда Трампа. Юристи заявили, що «злочинна діяльність» Trump Organization триває «понад десятиліття». Вони також нагадали про свідчення у Конґресі Майкла Коена, колишнього адвоката теперішнього президента, котрий заявив, що Трамп занижував вартість активів, намагаючись зменшити суми податків. Також ці запити поширюються на можливі грошові виплати за мовчання двом жінкам, котрі стверджували, що мали з Трампом інтимні стосунки. Такі виплати можуть порушити закони про фінансування кампаній.

«Упереджені» соцмережі
Не забуває образи і соціальна мережа Facebook. Вона видалила повідомлення президента про коронавірус за дезінформацію. Видалений пост глави держави містив фрагмент його інтерв’ю програмі Fox & Friends на телевізійному каналі Fox News. Тоді Трамп заявив, що діти «майже невразливі» до Covid-19. Адміністратори соцмережі вважають, що це є дезінформацією про нову коронавірусну інфекцію.
Twitter за той же пост узагалі заблокувала акаунт Трампа. У компанії заявили, що акаунт зможе відновити свою роботу, якщо видалить відповідний твіт. «Це порушенням правил Twitter щодо дезінформації про Covid-19», — заявила Ліз Келлі, прессекретар Twitter.
У відповідь представниця передвиборного штабу кандидата Трампа заявила, що соцмережі ставляться до глави держави упереджено. «Співробітниця Twitter, котра пояснила, чому діяльність нашого акаунта припинили, також є колишнім прес-секретарем сенаторки Камали Гарріс. Ще один день, ще один прояв волаючого упередженого ставлення Кремнієвої долини до президента, де правил дотримуються тільки в одному напрямку», — заявила Кортні Барелла, заступниця прессекретаря виборчої кампанії Трампа. Вона також наголосила, що соціальні медіакомпанії не є арбітрами істини. За її словами, президент лише констатував той факт, що діти менш сприйнятливі до коронавірусу.

Неуважні підлітки
А тим часом на територію Мар-а-Лаґо, резиденції президента Трампа на Флориді, проникли троє підлітків із напівавтоматичною зброєю. Про це повідомив Майкл Огродник, представник поліції Палм-Біч. «Троє 15-річних підлітків при наближенні поліціянта кинулися втікати на автомобілі. Підчас гонитви вони натрапили на другу патрульну машину, потім покинули власний автомобіль і перелізли через огорожу маєтку Трампа», — розповів він.
Як повідомили правоохоронці, навмисно в будівлю, де живе американський лідер, підлітки проникнути не намагалися, вони лише перелізли через паркан, щоб сховатися і не уявляли, де саме опинилися. За словами затриманих, виявлений у них в наплічнику автомат їм не належить, його знайшли «випадково».

Віртуальні з’їзди
Водночас і чинний глава держави Дональд Трамп, і його ймовірний суперник Джо Байден, через пандемію оголосять про своє висування на найвищу посаду не на традиційних партійних з’їздах, а дистанційно. Президент повідомив, що може зробити цю заяву і з Білого дому. «Це легко, гадаю, що це гарне місце, і ми міркуємо над цим. Це, безумовно, один із варіантів», — зазначив він і назвав цю ідею найдешевшим варіантом, однак додав, що може відмовитися від неї, якщо з якоїсь причини у когось виникнуть труднощі з цим».
Інформаційна аґенція Associated Press зазначає, що використання президентом державної будівлі з партійно-політичною метою стане безпрецедентним кроком. Республіканська партія планує провести свій передвиборчий з’їзд, де Трампа номінують її офіційним кандидатом, 24-27 серпня.
Джо Байден також не приїде на з’їзд Демократичної партії в Мілвокі, на якому його мають висунути кандидатом в президенти США. Голосування понад 4 тис. делегатів уже почалося і відбувається електронною поштою. Всі учасники, котрі мають виголошувати свої промови на з’їзді 17-24 серпня, зроблять це дистанційно. «Цей з’їзд виглядатиме інакше, ніж будь-який попередній з’їзд в історії, — заявив Джо Солмонезе, головний організатор зібрання Демократичної партії. Однак не пояснив, яким саме чином Байден прийме номінування своєї кандидатури та де він виголошуватиме промову. Відомо лише, що він це зробить зі штату Делавер, де мешкає колишній віцепрезидент США.
З’їзди двох найбільших партій США, де кожна з них висуває свого офіційного кандидата на главу держави, є великими подіями, на які приїжджають тисячі відвідувачів і які транслюють наживо. Цього року, через пандемію Covid-19, ці з’їзди відбудуться практично цілком віртуально.

Про РФ не забули
Проте ніхто не хоче, щоб на вибір американців впливали з-за меж країни. Тож Державний департамент назвав Російську Федерацію (РФ) провідною щодо дезінформації та пропаґанди. «Центр глобальної взаємодії в структурі Держдепартаменту займається протидією загроз із боку зловмисних гравців, що використовують дані тактики (пропаґанду та дезінформацію). РФ у цій сфері продовжує бути провідною загрозою. Спрацюємо з іншими міністерствами і партнерами в світі у відповідь на цей виклик», — йдеться в повідомленні американського зовнішньополітичного відомства.
Зазначається, що центральною частиною цих дій є викриття методів РФ, при цьому уряди союзників, громадянське суспільство та засоби масової інформації (ЗМІ) можуть підвищити колективну стійкість до пропаґанди. Також у доповіді сказано, що «російська екосистема» полягає в залученні офіційних урядових каналів, державних ЗМІ, проксі-ресурсів і соціальних мереж.
У Держдепі стверджують, що влада РФ відповідальна за розвиток подібних тактик і платформ як частини підходу щодо використання інформації як зброї. У доповіді також стверджується, що Кремль вкладає значні ресурси в свої пропаґандистські канали, розвідувальні структури для проведення зловмисної діяльності в кіберпросторі.
Але Москва не єдина в цих прагненнях. Вільям Еваніна, директор Національного центру контррозвідки та безпеки США, вважає, що для цих президентських перегонів, крім РФ, становлять Китай та Іран, які намагаються змінити переваги та перспективи виборців, створити конфлікт та підірвати довіру американців до демократичного процесу. За його словами, Китай не хоче, щоб на другий термін пішов Дональд Трамп, бо вважає його «непередбачуваним». А РФ намагається очорнити Джо Байдена, і робить це через його прихильність до України та опонентів Путіна. Не хоче перемоги Трампа й Іран.
Тож американська влада готова запропонувати 10 млн USD за інформацію про осіб, котрі намагаються втрутитися в американські вибори. Про це заявив Майк Помпео, державний секретар, і додав, що ця інформація має справді допомогти владі.

Євген Клен

До слова
Канадський співак і музикант Ніл Янґ подав до суду на президента США за те, що останній використав його пісні на мітинґах. Починаючи з 2015 року під час політичних мітинґів на підтримку Дональда Трампа часто використовували пісні Rockin’ in the Free World і Devil’s Sidewalk. За словами виконавця, востаннє це було у червні ц. р. Він обурився та запевнив, що не хоче використання своїх музичних творів в «антиамериканській кампанії невігластва та ненависті». Ніл Янґ уже забороняв передвиборчому штабу кандидата Трампа вмикати ці пісні на акціях, однак його вимогу проігнорували. Тож він подав позов до Федерального суду Нью-Йорка та вимагає компенсації. Точну суму, на яку претендує музикант, не називають.

Гоп-ля
Дональд Трамп жадає додати своє обличчя до меморіалу батькам-засновникам країни, розташований на горі Рашмор (штат Південна Дакота). Про це 8 серпня повідомила газета The New York Times. Свою ідею американський лідер озвучив під час приватної зустрічі з Крісті Ноем, губернаторкою штату Південна Дакота, у Білому домі. Він запропонував додати свій барельєф на схил гори, де викарбувані скульптурні портрети Джорджа Вашинґтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта й Авраама Лінкольна. Також один із співробітників апарату президента минулого року збирав інформацію про те, як офіційно оформити бажання його боса. Згодом п. Ноем, презентувала муляж гори Рашмор висотою 1,2 м із барельєфами п’яти президентів, у т. ч. Трампа.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply