Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Десять причин не вважати США вільною країною

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Десять причин не вважати США вільною країною

Джонатан Терлі, професор права суспільних інте­ресів з Університету Джорджа Вашинґтона, вважає, що США більше не підходять під визначення «вільна країна». Учений навів перелік повноважень американської влади, набутих нею після терактів 11 вересня 2001 року, які систематично обмежують грома­дянські свободи в ім’я зміцнення «безпеки держави». Нові повноваження силових структур, на його переконання, дають змогу вважати США за «щонайменше частково авторитарну» країну. Зокрема, це:

1. «Убивство громадян США». Барак Обама, а до нього — Джородж Буш, претендує на право мати змогу ліквідувати будь-якого громадянина, що вважається терористом або посібником теро­ризму.

2. «Арешт на невизначений термін». Згідно із законом, підписаним у грудні, підозрюваних у тероризмі утримуватимуть у військових в’язницях. «Президент також має право затримувати на невизначений термін громадян, обвинувачених у тероризмі», — ідеться в статті професора Терлі. За його даними, адміністрація США перешкоджає спробам оскаржити ці повноваження у федеральному суді.

3. «Свавілля юстиції»: відтепер глава США вирішує, хто буде судити громадянина — федеральний суд чи військовий трибунал.

4. «Обшуки без ордера»: американський президент тепер має право давати розпорядження про стеження без видачі належних ордерів, а також змушувати компанії й організації надавати інформацію про фінансове становище, листування та коло спілкування громадян.

5. «Засекречені докази»: на думку автора, влада США часто використовує засекречені докази для арешту громадян, а також на судових процесах. «Влада змушує суди відхиляти позови до уряду США, просто заявляючи, що ці судові справи змусять уряд оприлюднити таємну інформацію та зашкодять національній безпеці», — зазначає автор.

6. «Військові злочини»: 2009 року адміністрація президента оголосила, що не допустить розслідувань щодо працівників ЦРУ, яких підозрюють у застосуванні катування утопленням. «Це вихолощує не тільки зобов’язання за міжнародними договорами, а й Нюрнберзькі принципи міжнародного права», — переконаний Джонатан Терлі.

7. Уряд США почав активніше вдаватися до таємного Суду в справах нагляду за іноземною розвідкою. 2011 року Барак Обама продовжив повноваження цього суду, у тому числі дозволив таємні обшуки громадян, які не належать до терористичних організацій.

8. «Імунітет від судових обмежень»: адміністрація пана Обами успішно домагається імунітету для фірм, які сприяють стеженню за громадянами без належних ордерів.

9. «Постійне стеження за громадянами»: апарат президента відстояв своє право стежити за допомогою GPS-пристроїв за кожним кроком громадян без жодних ордерів або контролю суду.

10. «Екстраординарна видача громадян»: у влади США з’явилося повноваження переводити громадян і негромадян Америки в іншу країну. «Цю систему засуджують за використання інших країн для тортур», — пояснив професор Терлі.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply