Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Десять побрехеньок від Путіна

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Десять побрехеньок від Путіна

Державний департамент США оприлюднив перелік із десяти фактів, що підтверджують неправдивість заяв президента РФ. Держдеп наголошує, що світ не бачив такої «вражаючої російської фікції» від часів, коли російський письменник Федір Достоєвський написав: «Формула два плюс два дорівнює п’ять має свої привабливі аспекти». Отже, 

1. Путін каже: російські військові присутні в Криму лише для того, щоби захищати російські військові активи. Це – «групи самооборони», а не російські військовослужбовці, здобули контроль над інфраструктурою та військовими об’єктами в АРК. Факти: існують серйозні докази того, що представники російських спеціальних служб є головною силою дуже добре організованих антиукраїнських сил у Криму. Незважаючи на те, що вони одягнуті у форму без ідентифікаційних знаків, їздять вони російськими військовими автомобілями з російськими номерами й у розмовах із міжнародними журналістами й українськими військовиками вільно називають себе російськими військовослужбовцями. Ці люди мають зброю, не доступну для пересічних громадян.
2. Путін каже: дії росіян не порушують підписаного 1997 року договору «Про дружбу між Україною та РФ». Факти: підписана 1997-го угода вимагає від Росії поважати територіальну цілісність України. Військові дії росіян, завдяки яким вони отримали оперативний контроль над АРК, є очевидним порушенням територіальної цілісності та суверенітету країни.
3. Путін каже: опозиція не виконала підписаного 21 лютого ц. р. договору з Януковичем. Факти: підписана 21 лютого угода передбачала ухвалення Верховною Радою (ВРУ) закону, що повернув би в дію Конституцію 2004 року, яка би наділяла більшою владою парламент. Згідно з нею, Янукович мав підписати цей документ за 24 години, що дозволило би мирно вирішити конфлікт. Янукович відмовився виконати свої обов’язки, спакував свої речі й утік, залишивши по собі докази масштабної корупції.
4. Путін каже: український уряд — нелегітимний, легітимний — Янукович. Факти: 4 березня Путін сам визнав те, що Янукович «не має політичного майбутнього». Після того, як Янукович покинув Україну, навіть його власна Партія реґіонів повернулася проти нього. Склад нового уряду був підтриманий демократично обраним парламентом 371 голосами (понад 82 %).
5. Путін каже про гуманітарну кризу й сотні тисяч людей, котрі тікають з України до РФ у пошуках притулку. Факти: немає абсолютно жодного доказу гуманітарної кризи та напливу біженців з України, котрі нібито шукають притулку в Росії. Міжнародні організації теж спростовують такі заяви. Незалежні журналісти, які стежать за ситуацією на кордоні, також не повідомляли про жоден наплив біженців.
6. Путін каже: етнічні росіяни перебувають під загрозою. Факти: не враховуючи повідомлень державних російських засобів масової інформації, немає інформації про загрозу для етнічних росіян. Новий український уряд визначив своїм пріоритетним завданням мирне врегулювання ситуації та займав таку позицію від самого початку. В. о. президента Турчинов відмовився підписати закон, що обмежував використання російської мови на реґіональному рівні. Етнічні росіяни та їхні представники оприлюднювали заяви, у яких підтверджували, що не відчувають жодної загрози.
7. Путін каже: російські бази — під загрозою. Факти: російські військові об’єкти були й залишаються безпечними, а новий уряд закликав дотримуватися всіх чинних міжнародних угод. Насправді під загрозою перебувають українські військові об’єкти.
8. Путін каже: відбуваються масові напади на церкви, синагоги на сході та півдні України. Факти: релігійні лідери країни та представники міжнародних релігійних спільнот в Україні заявили, що не було жодного випадку нападу на церкву. Лідери всіх українських конфесій, у тому числі Української православної церкви Московського патріархату, заявили про підтримку нових політичних лідерів і закликали до національної єдності. Єврейські спільноти на півдні та сході України повідомляють, що не зафіксували зростання антисемітських інцидентів.
9. Путін каже: Київ намагається дестабілізувати ситуацію в Криму. Факти: український перехідний уряд діяв стримано й шукав діалогу. Російські війська, своєю чергою, вийшли за межі місць своєї дислокації, щоби досягти політичної мети й здобути контроль над інфраструктурою Криму. Уряд у Києві негайно скерував туди представника, щоби владнати ситуацію. Петра Порошенка, котрий був останнім посланником уряду для діалогу в Криму, не допустили в парламент автономії.
10. Путін каже: ВРУ — під впливом екстремістів і терористів. Факти: парламент є найбільш репрезентативним органом влади в Україні. Останнє законодавство було ухвалене значною більшістю голосів, у тому числі депутатами зі східної України. Ультраправих груп у парламенті не представлено. Немає жодних сигналів того, що український уряд буде вести дискримінаційну політику, навпаки — він публічно задекларував, що дотримуватиметься недискримінаційної політичної лінії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply