Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Дещо про іранську змову

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Барак Обама закликав до введення «найжорстокіших санкцій» проти Ірану, заявивши, що Сполучені Штати мають переконливі свідчення того, що іранські чиновники причетні до змови з метою вбивства посла Саудівської Аравії у Вашинґтоні, пише The New York Times. Виступаючи на прес-конференції з першими публічними коментарями про планований замах, президент спробував переконати тих, хто скептично ставиться до твердження, що ісламістський уряд Ірану проінструктував американця іранського походження щодо вступу в змову з мексиканським наркокартелем, аби мати змогу вбити саудівського посла й здійснити інші теракти. За словами пана Обами, американські чиновники «знають, що в нього були прямі зв’язки, йому платили та давали вказівки особи з іранського уряду».

«Президент не сказав, які саме санкції можуть бути введені проти Ірану. Його адміністрація розглядає низку заходів, але її важелі тиску є обмеженими, і, щоби запровадити відчутні санкції, їй доведеться заручитися міжнародною підтримкою», — пише Гелен Купер, автор статті. Певним чином Барака Обаму підтримали союзницькі уряди, зокрема представники Саудівської Аравії та Великої Британії. Тим часом Іран заявив, що звинувачення — настільки безглузді, що навіть деякі американські політики й мас-медіа висловили свій скепсис.

Слова президента, що «всі варіанти були на столі», є дипломатичним сиґналом про те, що він не виключає ймовірних воєнних ударів. Але приватно представники адміністрації розповідають, що США не будуть відповідати силою, зазначається в статті.

Замість цього адміністрація намагатиметься переконати Російську Федерацію (РФ), Китайську Народну Республіку (КНР), Європу й Індію ввести значно жорсткіші санкції щодо Ірану. Однак ця стратеґія досі була лише частково успішною, позаяк Росія та Китай побоюються заходити надто далеко, не бажаючи порушувати свої комерційні інтереси в країнах, на які було накладено санкції.

«У США фактично немає бізнес-стосунків з Іраном, і тому в американських чиновників залишається небагато можливостей для односторонніх кроків. Деякі американські парламентарії закликають Барака Обаму спробувати чинити тиск на Іран, покаравши російські та китайські компанії, які мають справу з енерґетичною промисловістю цієї країни, але адміністрація США заперечує проти такого кроку, який, безсумнівно, викличе глибоке обурення в Москви й Пекіна», — підсумовує автор.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply