Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Демократи тиснуть, президент насміхається

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

Демократи тиснуть, президент насміхається
Дональд Трамп

Комітет із питань судочинства Палати представників 7 грудня опублікував новий звіт щодо справи про імпічмент Дональда Трампа.

Офіційно
Документ під назвою Конституційні підстави для імпічменту президента аналізує історію, мету та значення статті про імпічмент, що міститься в Конституції США. Саме на цій основі контрольована Демократичною партією Палата представників хоче оголосити імпічмент господарю Овального кабінету. «Президент Трамп зловживав своєю владою, зрадив нашу національну безпеку і порушив наш виборчий процес для своєї особистої вигоди. Конституція визначає лише один засіб виправлення такого злочину — імпічмент», — заявив Джерольд Надлер, голова Комітету з питань судочинства. Звіт не формулює конкретних звинувачень проти американського президента — це питання члени Комітету будуть вирішувати окремо. Оприлюднений документ покликаний пояснити юридичну сторону процедури імпічменту з урахуванням попереднього досвіду.
За словами конґресмена Надлера, п. Трамп порушив свою присягу і Конституцію, вчинивши тиск на український уряд з метою відновлення розслідування в Україні справи проти його політичного конкурента Джо Байдена. «Безліч свідків, у т. ч. шановні дипломати, фахівці з національної безпеки, і ветерани війни, всі свідчили про один і той же основний факт. Президент Трамп відмовив у допомозі та зустрічі, щоб чинити тиск на іноземний уряд, вимагаючи надати йому послугу. Президент Трамп поставив себе вище за країну», — зазначив він і додав, що президент відмовився взяти участь у слуханнях. «Ми запросили його взяти участь у цьому слуханні, допитати свідків і представити докази, які можуть пояснити звинувачення, висунуті проти нього. Президент Трамп вважав за краще не з’являтися», — повідомив голова Комітету з питань судочинства.

Експерти: імпічменту бути
Відразу троє експертів із правових питань, викликаних демократами на слухання до юридичного комітету Палати представників, вважають, що в діях Дональда Трампа є привід для його імпічменту. Про це повідомляє телеканал CNN.
Так, професор Майкл Герхард заявив, що якщо дії президента щодо України не є підставою для імпічменту, то ніщо інше також не буде. Він наголосив, що свідчень, що дозволяють звинуватити главу держави в перешкоджанні правосуддю, більш ніж достатньо.
Професор Ноа Фелдман заявив, що американський лідер ставить себе вище за закон, не співпрацюючи з демократами в рамках процедури імпічменту. Професор Памела Карлан погодилася зі своїми колегами в тому, що дії президента можуть бути приводом для імпічменту.
Проте професор Джонатан Терлі, котрий виступає як свідок від Республіканської партії, попередив демократів, що їм не варто оголошувати імпічмент президента лише тому, що той ігнорує їхні повістки. Також він вказав, що «імпічмент повинен ґрунтуватися на доказах, а не на припущеннях».

Відповідь Трампа
Дональд Трамп назвав доповідь демократів із питання про його імпічмент «посміховиськом». Про це повідомляє «Голос Америки». Президент знову висловив своє обурення щодо того, що чергові слухання були призначені на час його відсутності в країні. «Ця доповідь не заслуговує уваги. Чи люблять вони (демократи. — Ред.) нашу країну насправді?» — наголосив американський лідер, виступаючи на саміті НАТО в Лондоні.
Відтак він виступив за виділення Україні 250 млн USD на допомогу в сфері безпеки і оборони. Про це повідомило видання Defense News із посиланням на високопоставленого чиновника Пентаґону. Таку суму господар Овального кабінету буде пропонувати в проєкті бюджету на 2021 фінансовий рік.
За словами співрозмовника, йдеться, зокрема, про протитанкові ракети Javelin. «Ми очікуємо продовження виділення військової допомоги Україні», — підтвердив Джон Руд, заступник міністра оборони з питань політики, і спростував чутки, що США нібито заборонили українським військовим використовувати летальну зброю на лінії фронту, назвавши інформацію «неточною». «Якщо Конґрес затвердить і виділить асигнування, ми продовжимо це. Ми припускаємо подальше надання летальної допомоги Україні», — зазначив заступник міністра оборони.
Видання зазначає, що така заява була незвичною для грудня, позаяк такі оголошення роблять перед офіційним представленням проєкту бюджету Білим домом, зазвичай, у лютому-березні. Однак президент перебуває у цейтноті, тому змушений поквапитися.

Емісар на Схід
Крім цього, Дональд Трамп вирішив знову вдатися до особливих послуг Рудольфа Джуліані, свого особистого адвоката. Останній минулого тижня відвідав угорську столицю Будапешт та українську Київ, аби поспілкуватися з колишніми українськими прокурорами для документального серіалу, призначення якого — викрити справу про імпічмент. Про це повідомили The New York Times. У Будапешті правник зустрівся з колишнім українським генеральним прокурором Юрієм Луценком, колишнім українським дипломатом Андрієм Теліженком, колишнім народним депутатом Андрієм Артеменком і колишнім головою Центральної виборчої комісії Михайлом Охендовським.
У Києві Руді Джуліані несподівано зустрівся з Олександром Дубінським, народним депутатом від партії «Слуга народу», котрого вважають людиною олігарха Ігоря Коломойського й організатором тиску на Національний банк України.
Результатами цієї поїздки Дональд Трамп залишився задоволеним. Він заявив, що п. Джуліані зумів багато чого з’ясувати під час проведення власного антикорупційного розслідування в Україні. «Знаю, що він повернувся з якогось місця. Він каже, що у нього багато хорошої інформації. Я ще не говорив з ним про цю інформацію», — повідомив президент журналістам, хоча назву України так і не згадав.
Рудольф Джуліані хоче завершити підготовку доповіді про своє антикорупційне розслідування в Україні до 13 грудня, а пізніше представити результати міністру юстиції та генеральному прокурору Вільяму Барру, а також республіканцям у Конґресі.

Новий поворот
А тим часом давати свідчення федеральним прокурорам Нью-Йорка прилетів Андрій Коболєв, голова правління «Нафтогазу України», аби свідчити у справі бізнесменів Лева Парнаса й Ігоря Фрумана, котрі перебувають під арештом. Свого часу вони допомагали адвокату Джуліані контактувати з українськими чиновниками, аби «натиснути» на Київ, щоб той розпочав розслідування проти можливої корупції в газовій компанії Burisma та пов’язаного з нею Гантера Байдена. Підсудні також активно наполягали на тому, щоб звільнити Марі Йованович, амбасадорку США в Україні. Проте теперішні свідчення п. Коболєва більше стосуються «Нафтогазу», а також бізнесових бажань Парнаса та Фрумана мати фінансовий зиск та вплив на «Нафтогаз». Про це повідомляє CNN.
Парнас і Фруман хотіли через свої зв’язки змістити п. Коболєва з посади та домогтися призначення керівником «Нафтогазу» своєї людини. «Міністерство юстиції захотіло побесідувати з Андрієм Коболєвим. Він погодився і добровільно поспілкувався з урядовими адвокатами. У цей час не доцільно коментувати більше», — заявив Ланні Бреєр, адвокат українця. Ще в листопаді ц. р. п. Коболєв заявляв, що готовий спілкуватися з американськими прокурорами.
У цій справі прокурори також нещодавно контактували з Сурією Джаянті, посадовою особою Посольства США в Україні. Дейл Перрі, американський консультант із питань енергетики, котрий працює в Україні, розповів, що п. Джаянті опікувалася питанням «Нафтогазу» в дипломатичному представництві та спілкувалася з керівництвом компанії.
Цікавість прокурорів до діяльності навколо «Нафтогазу» вказує на можливе розширення їхньої справи проти Парнаса та Фрумана, котрих звинувачують у нібито створенні схеми залучення іноземних грошей на вибори в США, і демонструє, що вони уважно розглядають можливі злочини, пов’язані з хабарництвом в іноземній валюті. І це стосується того, як прокурори досліджують ділові інтереси Джуліані.
Крім цього, CNN повідомляє, що федеральні прокурори також спілкувалися з Андрієм Фаворовим, керівником інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу». Ніби саме його Парнас і Фруман хотіли зробити керівником «Нафтогазу» замість п. Коболєва. Таку пропозицію п. Фаворову вони ніби озвучили ще в березні ц. р. під час енергетичної конференції в Г’юстоні. Про це розповів Дейл Перрі, американський консультант із питань енергетики та колишній бізнес-партнер п. Фаворова. Він також розповів CNN, що Парнас і Фруман заявляли п. Фаворову, що незабаром президент Трамп звільнить п. Йованович із посади посла США в Україні й призначить на її місце людину, прихильнішу до їхніх інтересів у галузі енергетичного бізнесу.
Ім’я п. Джаянті виникло під час розслідування імпічменту п. Трампа. Вона була однією з тих, хто 26 липня чув телефонну розмову між президентом і Ґордоном Сондлендом, послом США в Європейському Союзі. Напередодні вранці господар Овального кабінету телефоном спілкувався з Володимиром Зеленським, а ввечері США заморозили безпекову допомогу Україні. Відтак Сурію Джаянті внесли до списку осіб, котрих хотіли допитати конґресмени Палати представників у рамках підготовки імпічменту президента, проте цього так і не сталося.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply