Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Декларація свобод у кіберпросторі заблокована

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Декларація свобод  у кіберпросторі заблокована

США та ще два десятки країн закликають ухвалити «Декларацію про фундаментальні свободи в цифровому столітті», повідомляє The New York Times. Ідея пролунала на щорічній конференції ОБСЄ, але «пропозиція наштовхнулася на опір Російської Федерації (РФ) і країн, які вважають Інтернет небезпечним для свого політичного ладу», пише журналіст Стівен Лі Майєрс. Це сталося всього через два дні після парламентських виборів у РФ, під час яких повідомлялося про гакерські атаки на сайти мас-медіа та спостерігачів за виборами, підкреслює видання. Проект декларації підтримало понад половину з 56 членів ОБСЄ, у тому числі Канада й більшість європейських держав. «Але шансів на її ухвалення немає, позаяк в ОБСЄ рішення приймаються тільки одноголосно», — повідомляє газета. І все ж проект став приводом для дебатів в ОБСЄ про основні свободи.

«Ми повинні визнати, що права, якими люди користуються в кібер­просторі, заслуговують на захист не меншою мірою, ніж права людини в реальному просторі, — сказала Гіларі Клінтон, держсекретар США. — Основоположні свободи — свобода висловлення поглядів, свобода мирних зібрань, свобода об’єднань і віросповідання — стосуються розмов у «Твіттері» й зборів, організованих на «Фейсбуці», не меншою мірою, ніж демонстрацій у громадських місцях».

Держсекретар знову жорстко розкритикувала парламентські вибори у РФ, зазначає видання, припускаючи, що російсько-американські відносини зіпсувалися ще більше. Місія спостерігачів ОБСЄ повідомила про поширені порушення на виборах. «Ця організація не дала оцінки правдоподібності результатів, але пані Клінтон таку оцінку дала, заявивши, що вибори не були «ні вільними, ні справедливими», — ідеться в статті.

Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, у своєму виступі не згадав про вибори прямо, але звинуватив ОБСЄ в нав’язуванні «подвійних стандартів»: організація нібито фокусується на правах людини в окремо взятих країнах і забуває про своє головне призначення — зміцнення безпеки.

Пані Клінтон також піддала Україну критиці за вирок Юлії Тимо­шенко, а Білорусь — за «неослабні гоніння» стосовно поборників прав людини. На думку США, як мінімум 50 громадян Білорусі перебувають під вартою за політичні злочини, сказано в статті.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply