Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Дебати — іменник, дієслово, чи брудний та огидний процес?

Автор:

|

Жовтень 08, 2020

|

Рубрика:

Дебати — іменник, дієслово, чи брудний та огидний процес?
Дебати Трампа з Байденом

Цьогорічна президентська кампанія в США все більше нагадує перегони на іподромі. Але навіть букмекери не в стані спрогнозувати переможця.

Сварка
29 вересня Трамп і Байден провели перші передвиборні дебати. За результатами опитування компанії SSRS, проведеного на замовлення телевізійного каналу CNN, краще показав себе колишній віцепрезидент США. Згідно з даними опитування, шестеро з десятьох спостерігачів визнали, що кандидат від Демократичної партії показав себе краще, ніж кандидат від Республіканської партії. Проте 28 % опитаних вважають, що чинний президент виступив краще. Близько двох третин запевнили, що відповіді п. Байдена були більш правдивими, ніж відповіді п. Трампа (65 % проти 29 %). 69 % респондентів також заявили, що нападки колишнього віцепрезидента на теперішнього господаря Овального кабінету були справедливими. Водночас 32 % заявили, що рацію мав останній. Відтак Джо Байден знову відірвався в рейтинґах від Дональда Трампа. Про це свідчать соціологічні дані CNBC-Change.
Але це ще не кінець, будуть ще дебати — 15 і 22 жовтня. Однак Дональд Трамп забажав змінити модератора дискусії. Про це повідомила Кейлі Макенані, речниця Білого дому. Своєю чергою, комісія з президентських дебатів повідомила, що формат останніх двох раундів дебатів змінять. Попередні дебати засвідчили необхідність внесення доповнень до формату наступних дискусій, щоб «забезпечити впорядкованіше обговорення питань» і пообіцяли уважно розглянути доповнення й оголосити їх. Крім цього, комісія подякувала за професіоналізм Крісу Воллесу, телевізійному ведучому на каналі Fox News, котрий модерував перші дебати кандидатів.
Цікаво, що після них вирішив звільнитися Бред Парскейл, старший радник президентської кампанії Дональда Трампа. «Відмовляюся від будь-якої ролі в кампанії (щодо перевиборів президента Трампа. — Ред.) у найближчому майбутньому, щоб зосередитися на справах своєї сім’ї та прийняти допомогу в боротьбі з надзвичайних стресом», — заявив він, хоча раніше був одним із найближчих соратників Дональда Трампа. У липні ц. р. 44-річного політика формально понизили в посаді, коли впали рейтинґи теперішнього американського лідера.

Коронавірус
Дональд Трамп був одним із найвідоміших, якщо не найвідомішим коронаскептиком у світі. Спершу запевняв, що коронавірусу не існує, намагався його не помічати, ніколи не носив маску, радив вживати для боротьби з Covid-19 відбілювач, а тепер і сам підхопив інфекцію. Причому, в розпал передвиборної кампанії.
Президенту — 74 роки, тож він перебуває в особливій зоні ризику. Його позитивний тест з’явився всього через кілька годин після того, як Білий дім оголосив, що після кількох поїздок із президентом на тижні захворіла Гоуп Гікс, його старша помічниця. «Перша леді й я отримали позитивний результат тесту на Covid-19. Ми негайно почнемо наш карантин і процес відновлення. Ми пройдемо через це разом!» — написав господар Овального кабінету у Twitter.
Шон Конлі, його лікар, заявив, що президент і перша леді наразі почуваються добре і планують залишатися в Білому домі до повного одужання. «Медична команда Білого дому й я будемо здійснювати ретельне спостереження, й я ціную підтримку, надану деякими з найбільших медичних фахівців та установ нашої країни. Будьте певні, я очікую, що президент продовжить виконувати свої обов’язки без збоїв під час одужання, і буду тримати вас в курсі будь-яких майбутніх подій», — запевнив медик.
Проте виявилося, що насправді президентові було значно гірше і його довелося ушпиталити. Однак 4 жовтня з лікарні він утік, аби привітати своїх прихильників. Проїхався перекритою вулицею, помахав присутнім рукою з вікна, але з автівки не виходив. На американському лідерові була медична маска, як і на інших людях, котрі перебували разом із ним в салоні автомобіля. Після короткої поїздки кортеж повернувся на територію медичного центру ім. Волтера Ріда.
Джеймс Філліпс, лікар цього медичного закладу, розкритикував таку витівку президента, назвавши його вчинок божевільним. Тепер усіх, хто перебували в машині під час тієї «абсолютно непотрібної» поїздки, необхідно помістити на 14-денний карантин. «Вони можуть захворіти. І цілком можуть померти. Заради політичної театральної постановки. Трамп наказав їм заради цього ризикнути життям. Це безумство», — написав лікар у Twitter.
Безумством було не тільки це. The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела повідомила, що Дональд Трамп приховав своє зараження коронавірусом, хоча знав результати тесту ще до появи в етері телеканалу Fox News, де розповів про діагноз Гоуп Гікс. В інтерв’ю журналісту Шону Генніті він тоді заявив, що здав тест, однак наголосив, що результатів не знає. Але за даними WSJ, президент уже був обізнаний із результатами першого експрес-тесту й очікував на результати другого. Згідно з правилами для службовців Білого дому, другу, точнішу перевірку на коронавірус роблять при виявленні зараження експрес-тестом. Крім цього, за словами джерела видання, п. Трамп у приватній бесіді звелів одному зі своїх помічників, обізнаному з результатами першого тесту, не розголошувати їх. «Нікому не кажи», — наказав президент. 5 жовтня він повернувся у Білий дім.
Як повідомляв «Міст», Дональд Трамп не хоче звільняти Овальний кабінет у разі поразки.
Натомість Джо Байден повідомив, що у нього та його дружини Джилл — неґативний результат тесту на коронавірус. Тож демократичний кандидат побажав своєму республіканському опоненту якнайшвидшого одужання та пообіцяв молитися за нього.

Show must go on
І хоча Дональд Трамп тимчасово вилучений із своєї передвиборчої кампанії, вона все одно триває. Серед її локомотивів — Китайська Народна Республіка (КНР) як головний супротивник Сполучених Штатів у світі. «Найбільша зовнішня загроза для США в середньотерміновій і довготерміновій перспективах — це загроза з боку режиму в КНР і Комуністичної партії Китаю, яку очолює генеральний секретар Сі Цзіньпін», — заявив Майк Помпео, державний секретар США.
За його словами, Сполучені Штати переглянули політику, прийняту щодо КНР в часи президента Ричарда Ніксона. Колишній підхід США, згідно з яким взаємодія з Китаєм зробить його зовнішню політику менш гегемоністичною, а внутрішню — менш репресивною, провалився. «Зараз ми почали будувати глобальну коаліцію, щоб відтіснити Китай. Це займе роки», — заявив керівник американського зовнішньополітичного відомства. За його словами, Сполучені Штати вже досягли успіхів у визнанні загрози з боку КНР у країнах Африки, Південної Азії та Південної Америки. Чиновник також відзначив залежність КНР від енергетичних ресурсів Близького Сходу. У зв’язку з цим Пекін розширює свій вплив в акваторії Індійського океану, що «несе ризики для країн Європи та Близького Сходу».
Але підвалили цієї концепції несподівано підважили кілька великих автовиробників, які подали до суду на уряд США. Вони вимагають скасування державного мита на імпорт китайських запчастин. Серед компаній, які подали позовні заяви, — Tesla, Mercedes-Benz, Volvo та Ford. Вони невдоволені введеними податками на імпорт китайських запчастин і вимагають їхнього скасування. Позови опинилися на розгляді в суді з міжнародної торгівлі США.
Зокрема, Tesla заперечує проти митних зборів, запроваджених адміністрацією президента Трампа, називаючи їх довільними та вимагає відшкодування вже заплачених сум. Mercedes-Benz звинувачує американський уряд у безпрецедентній, необмеженій «торговій війні», що вплинула на імпорт із КНР на понад 500 млрд USD.
Нагадаємо, що США і КНР ввели прикордонні податки на товари та послуги один одного в рамках «торгової війни», розпочатої 2018-го. Дональд Трамп уже давно звинувачує Китай у недобросовісній торговій практиці та крадіжці інтелектуальної власності. За цей час він обклав митами імпорт товарів із КНР на 370 млрд USD на рік.
Свою чергою, Світова організація торгівлі постановила, що тарифи США на китайські товари несумісні з правилами міжнародної торгівлі. На думку організації, Сполучені Штати не надали доказів того, що їхні заяви про несправедливу крадіжку технологій КНР виправдовують прикордонні податки.

Євген Клен

До слова
Не тільки Дональда Трампа, а й Джозефа Байдена номінували на Нобелівську премію миру. Його кандидатуру висунув Кріс Браянт, британський парламентар від Лейбористської партії. Це відбулося якраз напередодні дебатів кандидатів у президенти Сполучених Штатів. За словами п. Браянта, п. Байден заслуговує на Нобелівську премію миру за свою відданість арґументам і політичним дискусіям у бурхливий час американської політики. «Коли американські міста палали, а громадяни протистояли громадянам, Джо чинив заспокійливий вплив. Коли інші вдаються до насильницьких рішень, він стверджує, що найкраща сила — це сила арґументу, позаяк зброя може зупинити серце, але правильно розміщені слова можуть змінити багато сердець і багато сердець можуть змінити світ», — зазначив британський політик. Нагадаємо, що на Нобелівську премію миру претендує й Путін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply