Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Cтратеґія щодо КНР

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Пентаґон розробив нову військову концепцію проти КНР, яку витримано в стилі «холодної війни», повідомляє газета The Washington Times. За її даними, цей план — підготовка Військово-повітряних, Військово-морських сил, а також Морської піхоти США до протидії китайським засобам протистояння супротивнику, включаючи протисупутникову зброю, кіберзброю, підводні човни, літаки-«невидимки» та ракети далекого радіуса дії, за допомогою яких може бути завдано ударів по авіаносцях.

Видання наводить слова американських військових чиновників про те, що нова концепція не спрямована на якусь одну країну, але при цьому вони не відповіли на запитання, яка держава, крім КНР, має сучасне озброєння для блокування дій ворога. На думку високопоставленого джерела в адміністрації президента Обами, на яке посилається Washington Times, нова концепція — значуща подія, що сиґналізує про новий підхід до КНР у стилі «холодної війни», коли Військово-морські сили (ВМС) США використовували стратеґію ґлобальної присутності в усіх точках світу, аби не допустити переваги Радянського Союзу.

Як зазначає Washington Times, концепція визрівала на тлі побоювань щодо нових видів озброєння КНР, які «становлять загрозу для свободи навіґації на стратеґічних морських шляхах і в інших просторах». Згідно з інформацією джерел газети, концепція містить у собі план створення нового бомбардувальника великої дальності, проведення спільних операцій підводних човнів і літаків-«невидимок», використання нового безпілотного літака для авіаударів із дальністю польоту до 1 000 миль. Також передбачається залучення Військово-повітряних сил (ВПС) до закладки морських мін і захисту військово-морських баз. До планів включене відпрацювання спільних ударів ВМС, піхотинців і ВПС по районах усере­дині КНР, перехоплення протисупутникових ракет на китайській території, підвищення мобільності супутників для ускладнення ударів по них китайських ракет, проведення кібератак по китайських засобах протидії супротивнику.

У жовтні ц. р. Леон Панетта, міністр оборони США, заявляв, що після виведення американських військ з Афганістану та нормалізації становища в Іраку Вашинґтон переорієнтується на Азію. За його словами, новий план Пентаґону буде спрямовано на «посилення військової потужності» в реґіоні.

 Washington Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply