Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Covid-19 у США та Канаді

Автор:

|

Травень 10, 2020

|

Рубрика:

Covid-19 у США та Канаді

Вірус SARS-CoV-2, що викликає Covid-19, продовжує стрімко поширюватися планетою. Хоча певні позитивні зрушення в боротьбі з коронавірусом уже з’явилися. Управління зі санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та ліків США (FDA) ухвалило застосування у екстрених випадках для лікування Covid-19 експериментального засобу Remdesivir, який раніше застосовувався для лікування хворих на лихоманку Ебола. Дослідження продемонстрували, що Remdesivir скорочує час одужання в середньому на 30 %, або приблизно на чотири доби. «Ті, хто отримував Remdesivir, змогли завершити лікування в середньому впродовж 11 днів, тоді як інші пацієнти лікували 15 днів», — йдеться у повідомленні FDA. Експерти вважають, що цей засіб також може допомогти запобігти летальним випадкам, але цей ефект вчені вивчили ще недостатньо.

Хтось послаблює карантин, хтось посилює
Майже половина американських штатів починають відновлювати роботу після кількох тижнів обмежень, тоді як інша частина штатів навпаки — ще більше посилюють карантинні заходи. Так, 1 травня Техас офіційно розпочав відновлення роботи бізнесу в кілька фаз. Ресторани, магазини роздрібної торгівлі та торгові центри можуть працювати на 25 % своєї заповнюваності, інформує «Голос Америки». Якщо кількість захворювань у штаті зменшуватиметься, влада запровадить в дію другу фазу відновлення економіки з 18 травня.
Натомість Ґретхен Вітмер, губернаторка штату Мічиґан продовжила до 28 травня дію указу про обов’язкове перебування вдома через небезпеку зараження коронавірусом. Не вплинули на її рішення і масові протести з вимогою відновити роботу бізнесу. Декотрі озброєні протестувальники навіть увірвались у приміщення мерії.
Протести за відновлення роботи бізнесу відбулися і в Каліфорнії. Активісти вимагали від губернатора скасувати указ про обов’язкове перебування вдома. Такий указ у Каліфорнії діятиме до 19 травня, втім вже зараз у штаті дозволили планувати хірургічні операції, зокрема, для онкохворих і людей із хворим серцем. Косметичні процедури ще не дозволяють.
Ендрю Куомо, губернатор штату Нью-Йорк, що залишається епіцентром спалаху коронавірусу в США, заявив, що всі школи, коледжі й університети залишатимуться зачиненими до кінця навчального року. Штат Вашинґтон продовжив дію указу про обов’язкове перебування вдома до 31 травня.
Хоча запроваджені федеральним урядом Канади і місцевою владою суворі карантинні заходи дозволили сповільнити поширення вірусу, щодня в країні виявляють сотні нових випадків інфікування. Тим не менш, кілька провінцій уже оголосили про намір незабаром послабити карантинні обмеження.
Як свідчать офіційні статистичні дані, оприлюднені на сайті уряду Канади, більше 93 % людей, котрі пройшли тестування, отримали неґативний результат, а смертність наразі становить близько 6 % від кількості інфікованих. Більше 50 % від загальної кількості хворих проживає у провінції Квебек, зокрема, на Монреаль, найбільше місто провінції, припадає близько чверті усіх випадків інфікування Covid-19 у країні.
Наразі системі охорони здоров’я Канади переважно вдається опановувати наплив хворих, однак влада підготувала й альтернативні приміщення для тих пацієнтів, котрим бракуватиме ліжок у шпиталях. Гостра проблема існує лише в будинках для літніх людей, де фіксують висока смертність.

Життя після Covid-19
Тим часом експерти вже зараз прогнозують, яким буде життя після закінчення пандемії. Опитані виданням Foreign Policy фахівці кажуть, що міста стануть «молодшими», бізнес пришвидшить рух у напрямку автоматизації, а значна частина населення мегаполісів переїде в передмістя.
«Міста завжди ставали епіцентрами епідемій, щоразу відновлювалися і ставали ще міцнішими. Іспанський грип 1918-1920 рр. вбив близько 50 млн людей у всьому світі. Але він водночас не завадив Нью-Йорку, Лондону та Парижу активно розвиватися. Насправді історія свідчить, що люди часто переїжджають до міст після пандемій через кращі можливості працевлаштування та вищі зарплати після різкого скорочення населення», — вважає Ричард Флорида, професор Університету Торонто і науковий співробітник Університету Нью-Йорка.
Своєю чергою, Едвард Глісер, професор економіки Гарвардського університету, стверджує, що автоматизація бізнесу може посприяти втіленню утопічних уявлень про економіку роботів. Упродовж XX ст. робочі місця поступово переносили з ферм на заводи, а потім — у сферу послуг, в якій тепер задіяні 80 % робочої сили США. 32 млн робочих місць належать до сфери роздрібної торгівлі та дозвілля. Нещодавнє опитування засвідчило: якщо пандемія Covid-19 триватиме чотири місяці чи більше, 70 % малих ресторанів можуть зачинитися назавжди. «Якщо пандемія стане новою нормою, тоді десятки мільйонів міських робочих місць у сфері послуг просто зникнуть. Єдиний шанс запобігти такому Армагеддону на ринку праці — це розумно інвестувати мільярди доларів у медичну інфраструктуру, щоб цей страшний спалах хвороби залишився одноразовим випадком», — радить він.
Тим часом, Томас Кампанелла, професор міського планування та директор програми урбаністичних й реґіональних досліджень Корнельського університету очікує, що пандемія коронавірусу змінить міську демографію. Він звертає увагу на те, що на початку XX ст. пандемії призвели до скорочення щільності населення в містах. Якщо 1920-го на Мангеттені жили 2,5 млн людей, то 1970 року — вже 1,5 млн. Схожі процеси відбулися і в центральних частинах Лондона та Парижа. «Чим більше людей переїжджають на периферію, тим безпечнішими та чистішими стають міста. Схожа стратегія допоможе нам і у майбутньому», — запевняє він.

Ігор Берчак

До слова
Багато світових лідерів в умовах пандемії зіштовхнулися з несподіваним зростанням своїх рейтингів. Про це пише британська The Times. Так, у США зафіксували невелике зростання чистого рейтинґу схвалення (відсоток тих жителів країни, котрі схвалюють дії політика, мінус відсоток тих, хто не схвалює) Дональда Трампа. У лютому він становив мінус 11 %, зараз — мінус 3 %. І це при тому, що президента різко критикували за те, як він керував країною в умовах пандемії, і за те, що не зміг згуртувати американців навколо себе так, як це зробив Джордж Буш після терактів 2001 року.
Карколомні стрибки продемонстрував чистий рейтинґ схвалення Джастіна Трюдо, прем’єра Канади. На початку лютого він становив мінус 1 %, потім упав до мінус 19 %, а потім зробив величезний стрибок до плюс 21 %!
Згідно з результатами опитування, проведеного YouGov, різко виріс рейтинґ популярності і британського прем’єра Бориса Джонсона. До кінця січня його чистий рейтинґ схвалення становив мінус 1 %. До середини квітня він виріс до плюс 40 %.
Один із найістотніших стрибків продемонстрував рейтинґ Анґели Меркель: згідно з результатами опитування, проведеного Morning Consult, із 1 лютого по 14 квітня чистий рейтинґ схвалення канцлера Німеччини виріс на 24 процентних пункти — з мінус 8 % до плюс 16 %. Еммануель Макрон, президент Франції, чий чистий рейтинґ схвалення все ще залишається дуже низьким і становить мінус 21 %, все ж став популярнішим порівняно з 1 лютого, коли його чистий рейтинґ становив мінус 44 %.
Політологи називають зростання популярності політиків «ефектом згуртування під прапором» і пояснюють цей феномен частково психологічними змінами в суспільстві: люди відчувають прилив одночасно патріотизму та страху, а ті, хто зазвичай критикують владу, здебільшого, вдаються до самоцензури. Після терактів 11 вересня рейтинґ схвалення президента Буша виріс майже на 40 процентних пунктів (до плюс 90 %). Це — найвищий показник для американського президента.

Офіційно
Дональд Трамп продовжує звинувачувати Китайську Народну Республіку (КНР) у поширенні коронавірусу планетою. «Питання в тому, була це помилка, яка вийшла з-під контролю, чи вони зробили це навмисно. Якщо це навмисно, повинні бути наслідки», — погрожує він. Президент додав, що Вашинґтон проводить дуже серйозне розслідування про роль Пекіна на початку пандемії. Для цього розглядають кілька варіантів відповідальності. та хочуть відправити до КНР слідчих для розслідування спалаху пандемії. А Майк Помпео, державний секретар США, заявив, що Комуністична партія Китаю «зробила все, що могла», щоб світ не дізнався про новий коронавірус вчасно. Офіційний Пекін назвав цю теорію «божевільною». А Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що уряд Сполучених Штатів не надав жодних доказів на підтвердження «спекулятивних» тверджень чиновників адміністрації президента Трампа, що новий коронавірус бере свій початок у лабораторії міста Ухань у КНР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply