Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Чи президент Трамп справді одужав?

Автор:

|

Жовтень 14, 2020

|

Рубрика:

Чи президент Трамп справді одужав?
Дональд Трамп

Минулого тижня телевізійні дебати провели й кандидати у віцепрезиденти США. Вони тривали півтори години і були розбиті на дев’ять сегментів по десять хвилин. За результатами опитування громадської думки служби SSRS на замовлення телекомпанії CNN, Камала Гарріс, кандидатка від демократів, виглядала переконливішою за Майкла Пенса, кандидата від республіканців.

Незрозумілий стан
Як писав «Міст», перший раунд передвиборних дебатів Дональда Трампа з Джо Байденом відбувся 29 вересня в Клівленді (штат Огайо). Другий раунд запланували на 15 жовтня в Маямі (штат Флорида), але коронавірусом заразився Дональд Трамп. Спершу вирішили провести ці дебати віртуально, але президент такий формат відкинув, тож їх довелося скасувати. Тепер господар Овального кабінету стверджує, що одужав, і прагне «очної бійки» з опонентом. Однак Джо Байден не дуже прагне цього, вважаючи Дональда Трампа «заразним». Резервним залишається третій раунд дебатів — 22 жовтня в Нешвіллі (штат Теннессі).
Наразі ж президент записав звернення до американців, у якому закликав співгромадян не боятися епідемії. «Я багато дізнався про коронавірус у лікарні. Одне можна сказати напевно: не дозволяйте йому домінувати над вами, не бійтеся його. Ви його переможете. У нас найкраще медичне обладнання, найкращі ліки», — запевнив він і додав, що зараз почувається краще, ніж 20 років тому.
Однак журналісти в цьому сумніваються. The New York Times пише, що американські медики розкритикували колег, котрі лікують президента, а брифінги Шона Конлі, лікаря глави держави, назвали виступом піарника, а не лікаря. Д-р Конлі спершу відмовився відповідати на запитання журналістів, чи отримував його пацієнт додатковий кисень, але потім був змушений визнати, що так. На запитання про стан легенів президента також відповів ухильно, сказавши, що аналізи не виявили нічого несподіваного.
Крім цього, Шон Конлі заявив, що з моменту позитивного діагнозу Дональда Трампа минуло 72 години. Це означає, що в проміжку між тим моментом, коли сам президент дізнався про свою хворобу, й офіційним оголошенням про це він продовжував проводити зустрічі, замість того, щоб піти на самоізоляцію. Потім д-р Конлі через пресслужбу Білого дому оголосив, що помилився і насправді мав на увазі «на третій день», а не через 72 години. Після того, як його викрили в приховуванні справжнього стану справ про здоров’я президента, медик сказав, що не намагався нікого одурити, а лише хотів передати «позитивний настрій» свого пацієнта.

Можливий вплив
Ліки, які приймає президент США від коронавірусу, можуть відбитися на його психічному здоров’ї й адекватності рішень, зокрема, про застосування ядерної зброї. Про це також написала газета NYT. На думку експертів, після інфікування схильність господаря Овального кабінету до непередбачуваних вчинків і заяв помітно погіршилася.
У статті згадують про препарат дексаметазон, яким лікують американського лідера. Цей стероїд може викликати в людини почуття ейфорії, раптові припливи енергії, відчуття невразливості — симптоми всіх цих станів видання побачило в поведінці Дональда Трампа під час перебування у військовому госпіталі.
«Проблема полягає в тому, що дексаметазон здатен перетворити людину на параноїка або одержимого. Ми не знаємо, скільки цього препарату йому дали. Якщо він посеред ночі накаже, а його ніхто не зупинить, все буде залежати від готовності його військового помічника не передати наказ за призначенням і від готовності конкретного чергового в центрі військового командування не прийняти наказ до виконання», — зазначив Віпін Наранґ, професор Массачусетського технологічного інституту.
Його підтримав Ганс Крістенсен, директор проєкту інформування про ядерні озброєння у Федерації американських вчених у Вашинґтоні. «Ядерної кнопки не повинен торкатися палець президента, котрий приймає ліки», — вважає він. У Білому домі цю інформацію коментувати відмовилися.

Не тільки Трамп
Після повернення у Білий дім президент Трамп піднявся сходами Південного портика, зірвав маску та засунув її до кишені, хоча він інфікований коронавірусом і потенційно може заразити всіх, хто перебуває поруч. У Білому домі, де він виступав без маски, і без того скорочений штат співробітників скоротили ще більше. На першому поверсі, поряд із медичним кабінетом Білого дому, для керівників облаштували тимчасові офіси. Робочий простір глави держави також скорегували в надії обмежити його пересування по Західному крилу, але 7 жовтня стало відомо, що на наступний після виписки з лікарні день він уже сидів в Овальному кабінеті.
Тож Білий дім став справжнім розсадником коронавірусу. Covid-19 заразилися: Меланія Трамп, перша леді США; Стівен Міллер, радник президента; Кейлі Макінені, прессекретар глави держави, та двоє її заступників — Чад Ґілмартін і Кароліна Левітт; Білл Степієн, керівник передвиборної кампанії кандидата Трампа; Ронна Мак-Деніел, голова Національного комітету республіканців. А кілька високопоставлених військових чиновників пішли самоізоляцію. Загальну кількість інфікованих коронавірусом у Білому домі приховують.
Після позитивних тестів на Covid-19 серед багатьох співробітників Білого дому запанувала аура недовіри. Дехто вважає, що вони постраждали через необережність. Звинувачення адресовані здебільшого президенту.
Натомість в Іванки Трамп, доньки президента, Марка Медовза, керівника апарату Білого дому, і Майка Пенса, віцепрезидента США, тест виявився неґативним, але це не означає, що вони не занедужають у майбутньому.

Шанси на обрання
Тепер соціологічні опитування демонструють уже 16-відсотковий відрив кандидата Байдена від кандидата Трампа. Це найбільший відрив демократа від республіканця за весь цей виборчий цикл. У червні ц. р. аналогічне опитування CNN показало, що п. Байден випереджає п. Трампа на 14 відсоткових пунктів серед зареєстрованих виборців. За даними нового опитування, Джо Байден випереджає Дональда Трампа з рейтинґом 57 % проти 41 %. Це опитування провели після перших президентських дебатів і частково після того, як стало відомо про зараження президента коронавірусом. Цікаво, що п. Байден розширив свою перевагу над п. Трампом серед жінок від 57 % у вересні до 66 % у жовтні. У Дональда Трампа підтримка скоротилася від 37 % у вересні до 32 % у жовтні.

Рятівні соломинки
Щоб покращити свою політичну ситуацію, президент США повідомив, що розпорядився розсекретити всі матеріали про розслідування його ймовірних зв’язків із Російською Федерацією (РФ), а також скандал із електронною поштою Гіларі Клінтон. «Я повною мірою дозволив розсекретити цілком усі без винятку документи, що стосуються найбільшого політичного злочину в американській історії — пов’язаного з Росією обдурювання», — написав він у Twitter 6 жовтня.
Напередодні стало відомо, що Джон Реткліфф, керівник Національної розвідки США, розсекретив документи, які стосуються можливих планів Гіларі Клінтoн 2016 року звинуватити Дональда Трампа в «якійсь змові з РФ», аби відволікти увагу від скандалу навколо своєї електронної пошти. Нагадаємо, що після перемоги кандидата Трампа на президентських виборах демократи та Гіларі Клінтон звинуватили його у зв’язках із Росією, а Москву — у втручанні в американські вибори.
Також Дональд Трамп хоче укласти угоду щодо ядерного озброєння з Путіним ще до президентських виборів. Він запевняє, що принциповою домовленості з Кремлем уже досягнули, хоча раніше Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ РФ, заявляв, що між США та Росією все ще існують величезні відмінності в підходах, у т. ч. до центральних елементів такої угоди. Тому балачки про майбутню угоду навряд чи реалістичні.
Плани президента підписати ядерну угоду з Путіним до президентських виборів стали несподіванкою як для високопоставлених республіканців, так і працівників Білого дому. Адже ще на початку липня ц. р. Маршалл Біллінґслі, спеціальний представник США з контролю над озброєннями, повідомляв, що Сполучені Штати планують лише провести перемовини з росіянами про укладення нового договору про скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь СНО-III. Відповідна угода набуло чинності 5 лютого 2011-го та розрахована на десять років із можливим продовженням за взаємною домовленістю сторін на п’ять років. А в травні ц. р. Міністерство закордонних справ РФ заявляло, що шанси на пролонгацію договору мінімальні і він, ймовірно, втратить чинність 5 лютого 2021-го.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply