Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Чи побили горшки Джозеф Байден і Камала Гарріс?

Автор:

|

Грудень 05, 2021

|

Рубрика:

Чи побили горшки Джозеф Байден і Камала Гарріс?
Джозеф Байден і Камала Гарріс

Американська преса пише про серйозну напруженість між Камалою Гарріс та Джозефом Байденом, яка може коштувати віцепрезидентці її теперішнього крісла.

Незначна операція
Джо Байдену виповнилося 79 років. Медики виявили у нього потенційно передракове утворення. «У президента Байдена з висхідної кишки видалили триміліметровий доброякісний поліп. Взятий на гістологічне дослідження зразок був ідентифікований як трубчаста аденома, схожа на поліп, який у нього видаляли 2008 року», — йдеться в повідомленні пресслужби адміністрації президента. Як пояснив Кевін О’Коннор, лікар Білого дому, трубчаста аденома є доброякісним утворенням, що повільно росте, але вважається потенційно передраковим пошкодженням, яке зараз не вимагає додаткового втручання.
Джо Байден повернувся до своїх обов’язків у гарному гуморі. Він залишався в шпиталі ім. Волтера Ріді до завершення решти планового медогляду. Це обстеження було першим для Джо Байдена з моменту, коли він зайняв посаду президента США. Востаннє політика обстежували у грудні 2019-го, тоді лікарі назвали його здоровим і здатним виконувати президентські обов’язки.
Тепер президенту знадобиться лише планове спостереження, а через сім-десять років колоноскопію доведеться повторити. За словами д-ра О’Коннора, стан здоров’я глави держави дозволяє виконувати обов’язки глави держави без жодних обмежень.

Нова лідерка світового рівня
На час операції Джо Байден тимчасово передавав владу Камалі Гарріс, віцепрезидентці США. Тож 85 хвилин, уперше в історії США, країну очолювала жінка. За словами Джен Псакі, спікерки Білого дому, п. Гарріс працювала у своєму офісі в західному крилі, поки американський лідер перебував під наркозом.
А напередодні цієї операції Камала Гарріс побувала у Франції, де вперше брала участь у зустрічах на найвищому рівні як головний представник Сполучених Штатів. Деякі американські аналітики припустили, що цей візит переломний, оскільки змусив поглянути на віцепрезидентку як нового лідера світового рівня. Нормалізація відносин із Францією, які дали тріщину через ситуацію з підводними човнами для Австралії, дуже важлива для Вашинґтона.
Інші ж назвали таку позицію п. Гарріс малоймовірною, позаяк ефективність її роботи досі могла б бути й кращою: рейтинґ схвалення віцепрезидентки ще нижчий, ніж у президента Байдена — 27,8 % і 37,8 % відповідно.

Ейфорія згасла
Після повернення п. Гарріс із Франції телеканал CNN, лідер громадської думки ліберальних американців, несподівано випустив розгромний сюжет про її діяльність. У ньому йдеться про зростання взаємного невдоволення між адміністрацією Байдена та Гарріс, яка, за зауваженням журналістів телеканалу, можливо, перебуває за крок від власної президентської кампанії, якщо враховувати сумніви багатьох політиків у тому, що Байден балотуватиметься на другий термін 2024 року через серйозні політичні ризики.
Та за версією деяких джерел CNN в адміністрації президента та найбільших донорів Демократичної партії, Камала Гарріс не може впоратися зі своїми обов’язками. Інші співрозмовники наполягають, що в адміністрації президента й не прагнуть допомагати п. Гарріс, а просто усувають її від поточних справ, унаслідок чого вона почувається в ізоляції.
Політикині також дуже складно реалізовувати свій політичний потенціал, оскільки її спроби діяти сміливіше всіляко стримують. Помічники п. Гарріс бояться навіть заткнутися про якісь самостійні ініціативи, позаяк команда Байдена дуже чутлива до ознак нелояльності, особливо з боку віцепрезидентки. «Її давні прихильники почуваються покинутими і не бачать в інформаційному просторі позитивних результатів її діяльності, того, що вона зробила або намагалася зробити як віцепрезидентка», — повідомляє CNN.
Про зростання напруженості між Джо Байденом та Камалою Гарріс написала й британська газета Times. «Ейфорія, яку відчували представники Демократичної партії, після того, як Гарріс стала першою жінкою, обраною віцепрезидентом США, швидко згасла», — зазначає видання.
Претензії з боку політиків і суспільства висувають на адресу віцепрезидентки через міґраційну кризу. За ранґом саме вона повинна вирішувати цю проблему, але жодних успіхів у неї немає. «Прихильники Гарріс, — пише Times, — стверджують, що їй просто не дають змоги проявити себе».

Чи протистояння справді існує?
Джон Варолі, експерт у галузі зв’язків із громадськістю, вважає, що така ситуація може зіграти на руку Ненсі Пелосі, спікерці Палати представників, яка за табелем про ранґи є третьою особою в американському керівництві після віцепрезидента.
Про те, що Джозеф Байден покине президентську посаду раніше за термін, говорили ще під час передвиборчих перегонів, а останнім часом неспокій за здоров’я американського лідер тільки зміцнився. Однак у Білому домі напругу у владі заперечують. Джен Псакі назвала Камалу Гарріс важливим партнером глави держави. «Для всіх, кому це треба почути. Віцепрезидентка — не лише вкрай важлива партнерка президента, а й смілива лідерка, яка взяла на себе ключові та важливі завдання — від захисту виборчих прав до усунення корінних причин міґрації та впровадження широкосмугового Інтернету», — заявила вона.
На початку терміну Джо Байдена та Камалу Гарріс називали унікальним і навіть ідеальним тандемом у Білому домі. Завдяки перемозі п. Байдена п. Гарріс стала першою в історії країни жінкою на посаді віцепрезидента та першим темношкірим американським політиком на цій посаді.
Багатьом членам Демократичної партії тандем Байден-Гарріс подобався ще в той час, коли, будучи сенатором від Каліфорнії, вона сама хотіла стати кандидатом у президенти США. Лейсі Клей, конґресмен від штату Міссурі, у травні 2019 року заявляв часопису Politico, що Гарріс стала б щасливим квитком для демократів.
Але уявити чорношкіру жінку кандидатом у президенти змогли не всі, тому вона стала партнеркою Байдена. Але навіть так вважалося, що Гарріс створює прецедент, який відкриває шлях у велику політику представникам етнічних меншин. Сам Байден кілька разів обмовився і назвав Гарріс президентом, а в березні ц. р. сказав: «Я хочу поступитися місцем своїй віцепрезиденці, яка розумніша за мене».

Другий термін
Джо Байден та його найближче оточення дедалі частіше запевняють своїх прихильників у намірі американського лідера балотуватися на другий термін 2024 року. Про це пише газета The Washington Post, журналісти якої поспілкувалися з 28 демократичними стратегами й офіційними особами.
Однією з причин відповідних заяв стало зниження національного рейтинґу схвалення президента до 40 % на тлі стурбованості щодо інфляції та нестабільності зусиль громадської охорони здоров’я щодо подолання пандемії Covid-19.
Крім того, ці зусилля частково спрямовані на те, щоб запевнити демократів в участі політика в наступних виборах попри вік: на момент наступного голосування Байдену виповниться 81 рік. «Єдине, що я чув від нього — це те, що він планує знову балотуватися, — розповів виданню Кріс Додд, колишній сенатор і приятель Байдена. — Й я радий, що це так».
Американський лідер досі відкидав підхід свого попередника Дональда Трампа до оголошення кампанії переобрання вже у перші місяці свого перебування у владі. Але минулого тижня п. Псакі заявила, що президент Байден планує балотуватися на другий термін. «Такі його наміри», — відповіла речниця журналістам, які запитали про плани глави держави щодо участі у наступних президентських виборах. Про своє бажання йти на другий термін Джо Байден заявив ще у березні ц. р.

Протистояння з РФ
Багато в чому вибір американців залежатиме від стосунків США з Російською Федерацією (РФ). Нещодавно до Палати представників Конґресу внесли резолюцію щодо Путіна. Конґресмени Джо Вілсон і Стів Коен запропонували не визнавати його главою Росії в тому випадку, якщо той братиме участь у президентських виборах 2024-го. Автори ухвали наголосили, що нові правки в російській конституції від 2020 року набрали чинності з порушенням міжнародних зобов’язань та угод. Будь-яка спроба Путіна залишитись на посаді після 7 травня 2024-го має бути невизнаною з боку США. Якщо резолюцію ухвалять, то вона матиме не обов’язковий, а рекомендаційний характер.
Своєю чергою, Міністерство фінансів США анонсувало нові санкції через будівництво російського газогону «Північний потік-2». Зокрема, під санкції потрапляють компанія Transadria, що базується на Кіпрі, і корабель під російським прапором Marlin. Обмеження запроваджують на підставі закону «Про захист енергетичної безпеки Європи» від 2019 року.
А Анатолій Антонов, посол РФ у США, заявив, що 27 російських дипломатів та їхні родини 30 січня 2020 року виїдуть із США. «Наших дипломатів висилають… Велика група моїх товаришів, 27 людей із сім’ями, покинуть нас 30 січня… Ми зіштовхнулися зі серйозною нестачею кадрів», — бідкався він.
Як повідомляв «Міст», республіканці вимагають відставки Байдена.

Євген Клен

До слова
Президент США вшанував пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні та висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності нашої держави. Спеціальна заява американського лідера була розміщена на сайті Білого дому. «Кожен листопад ми урочисто вшановуємо пам’ять і віддаємо належне мільйонам безневинних українців, які страждали та помирали під час Голодомору. Чоловіки, жінки та діти, які втратили життя під час цього голоду, стали жертвами жорстокої політики та навмисних дій режиму Йосипа Сталіна», — зазначив Джо Байден. За його словами, український народ подолав жах Голодомору, показав свій дух, стійкість і створив вільне та демократичне суспільство. «Сполучені Штати знову запевняють у відданості народу України, в нашій нескінченній підтримці суверенітету та територіальній цілісності України», — йдеться у заяві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply