Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Чи має Путін компромат на Дональда Трампа?

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

Чи має Путін компромат на Дональда Трампа?

Путін і Трамп

Світ струсонула інформація, що в Кремлі, можливо, є документи, які дозволяють тримати на повідку 45-го президента США.

«Американці мають право знати»
Про те, що російські спецслужби володіють інформацією фінансового й особистого характеру, яка неабияк компрометує Дональда Трампа (далі називатимемо її просто компроматом), першим повідомили 10 січня на телеканалі CNN. Там також пояснили, що вона була надана журналістам колишнім співробітником британської розвідки, котрий працював у Росії в 1990-х рр. і користується високим рівнем довіри спецслужб США.
12 січня часопис The Wall Street Journal повідомив, що, за його даними, доповідь про компромат на п. Трампа склав Крістофер Стіл, колишній офіцер британської розвідки МІ-6, котрий зараз очолює приватну розвідувальну компанію Orbis Business Intelligence Ltd зі штаб-квартирою в столиці Великої Британії. А наступного дня британська преса поінформувала, що той зник — не виключено, щоб уникнути пильної уваги засобі масової інформації.
Але 52-річний розвідник встиг розіслати свою доповідь не лише журналістам — урядовий чиновник повідомив агенції Associated Press, що й «американські слідчі виявили подібний матеріал». За даними CNN, розвідка США ознайомили з ним Барака Обаму, Дональда Трампа й вісьмох членів комітету з розвідки Конґресу США на двосторінковому додатку до її доповіді про російські кібератаки. А Федеральне бюро розслідувань запевнило, що «розслідують достовірність і точність цих тверджень», а також повідомило, що «багато суттєвих деталей у записах про п. Трампа поки що не підтверджуються».
Натомість 35-сторінкову доповідь про компромат російських спецслужб на нового господаря Овального кабінету опублікував 11 січня один із найпопулярніших у світі порталів — Buzz Feed. Його головний редактор Бен Сміт аргументував це так: «В американців є право знати, які звинувачення курсують про майбутнього президента на самій верхівці».
В опублікованій на порталі Buzz Feed доповіді її автор, уже згаданий британський екс-розвідник, запевнив, що його колишній російський колега за фахом розповів йому про стеження Федеральної служби безпеки Російської Федерації (РФ) за мільярдером Трампом, коли той був у Москві 2013 року, й прослуховування його номера в готелі Ritz Carlton, куди він нібито запрошував повій.
Резюме автора доповіді таке: «В РФ режим вирощував, підтримував і допомагав п. Трампу впродовж принаймні п’яти років. Мета, схвалена Путіним, полягала в тому, щоб стимулювати розкол і розділення в західному альянсі».

«Вибухонебезпечні звинувачення»
У Buzz Feed також повідомили, що цю доповідь уже кілька місяців обговорювали в середовищі журналістів, парламентаріїв та представників розвідки. На порталі також зауважили, що «низка тверджень із досьє при цьому легко спростовується», й що у ній є неточності. Наприклад, компанію Alfa Group названо Alpha Group. Відтак, Бен Сміт резюмував, що є «серйозні підстави сумніватися у звинуваченнях».
Попри це, приміром, Матіас Кольб, політичний оглядач німецького часопису Suddeutsche Zeitung, вважає, що в опублікованому в Buzz Feed містяться «доволі вибухонебезпечні звинувачення». А журналіст Клеменс Вергін констатував у німецькому часописі Die Welt, що все «це виявилося чимось на кшталт бомби в політичному Вашинґтоні».
«Ще до публікації звіту в CNN багато спостерігачів помітили, що директор ФБР Джеймс Комі відмовився на слуханнях у Конґресі відповісти на запитання про те, чи веде розслідування ФБР щодо контактів Дональда Трампа в Росії», — нагадав він.
Однак п. Вергін наголосив: хоч «спецслужби США не зуміли перевірити достовірність інформації, але наразі вважають це джерело настільки надійним, що оприлюднили цю інформацію на брифінгу». У CNN також зауважили, що «глави розвідки держави пішли на надзвичайний крок і включили короткий огляд (записок) у документи для брифінгу, щоб донести до обраного президента, які звинувачення на його адресу поширюються серед спецслужб, провідних членів Конґресу й урядових чиновників у Вашинґтоні».
На думку німецького журналіста, «багато сцен і зустрічей співробітників Трампа з російськими чиновниками описані дуже конкретно», а автор доповіді надав відомості щодо походження своєї інформації. За його словами, «Москва використовувала особисті нав’язливі ідеї й інтимні вподобання п. Трампа, щоб отримати корисний компромат». Екс-розвідник також вважає, що тепер у РФ «можуть шантажувати його, коли захочуть».
Новий президент США відповів у Twitter на повідомлення про компромат на нього так: «Фальшиві новини — тотальне політичне полювання на відьом». Але Клеменс Вергін зауважив, що обраний президентом США «не уточнив, що він має на увазі».
Дональд Трамп також коментував у «Twitter»: «Розвідувальні агенції ніколи не повинні були дозволити «витоку» цих підроблених новин перед громадськістю. Один останній постріл у мене. Ми що, живемо в нацистській Німеччині?».

Наслідки скандалу
Та хоч у CNN скептично коментували доповідь про компромат на п. Трампа, той доволі нервово реагував на підняту руку журналіста цього телеканалу на прес-конференції: не дозволив йому поставити запитання й пояснив: «Ваші новини — фейкові. Ваша компанія — жахлива».
На цій же прес-конференції новий господар Овального кабінету запевнив: «Я бачив цю інформацію, я читав цю інформацію перед цією зустріччю. Це повністю фейкова новина. Це підробні матеріали. Цього не ніколи було, і це, як ви знаєте, було зроблено нашими опонентами».
Він навіть переконував, що «це було зроблено групами опонентів, які зібралися разом», а також назвав їх «хворими людьми» й твердив, що коли він «був у Росії кілька років тому на конкурсі «Міс Всесвіт», то «говорив багатьом людям: будьте обережні, якщо не хочете побачити себе по телевізору ввечері, камери всюди».
Однак, Тарас Березовець, політичний консультант і президент Фонду національних стратегій, дійшов такого висновку: «Оприлюднення сенсаційної інформації про контакти між виборчим штабом Дональда Трампа і Кремлем, що нібито мали місце, яке відбулося напередодні 20 січня, дня інавгурації 45-го президента США, може мати довготермінові, критичні наслідки для всієї політичної системи Америки. Сьогодні головна небезпека для Трампа полягає в тому, що він може глибоко загрузнути в наслідках скандалу, що істотно ускладнить процес формування нового уряду та призведе до втрати підтримки в Конґресі».
Водночас, п. Березовець вважає, що «імпічмент Трампа, тим не менш, поки що вкрай малоймовірний». «Реальною підставою для початку процедури можуть стати тільки доведені факти співпраці команди Трампа з росіянами», — запевнив політолог.
Натомість Григорій Перепелиця, експерт із питань міжнародної політики і доктор політичних наук, прокоментував доповідь британського екс-розвідника так: «Це — не просто компромат. Історія з компроматом має глибший зміст, ніж видається на перший погляд. Вона переслідує надзвичайно важливі стратегічні цілі: коли американський інститут влади буде остаточно дискредитований, Дональд Трамп буде, по-перше, слабким як президент, і ним можна буде маніпулювати, а по-друге, він буде залежати від РФ. Якщо справді цей компромат у Москви є, Путін має колосальні важелі впливу на президента Трампа, і це дуже небезпечно. Адже, якщо інформація справді підтвердиться, то п. Трамп, навіть не ставши президентом, уже створив достатньо підстав для свого повного імпічменту. Більше того, якщо всі ці звинувачення підтвердяться, то це буде зрада батьківщині — найважчий злочин в Америці».
Своєю чергою, Альфред Кох, колишній віце-прем’єр-міністр РФ, на своє ж запитання «чи захоче Трамп тепер подружитися з Путіним» відповів: «Аж ніяк». Тут же скажуть: що, компромату злякався? Отже, правда. Навіщо його збирали на Луб’янці? Щоб змусити Трампа піти на поступки. Але тепер саме цей компромат йому і заважає це зробити». Тобто навіть якщо доповідь про компромат на Дональда Трампа — фейкова, вона може відлякати його від пактів із Путіним на кшталт того, який підписали в серпні 1939 року міністри закордонним справ Німеччини та СРСР.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply