Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Чи дадуть демократи Україні летальну зброю?

Автор:

|

Липень 06, 2021

|

Рубрика:

Чи дадуть демократи Україні летальну зброю?
Майк Роджерс

Американські конґресмени від Республіканської партії Майк Роджерс і Майкл Мак-Кол звернулися до Білого дому з вимогою направити Україні військову допомогу у вигляді летального озброєння, повідомила прес-служба комітету у справах збройних сил Палати представників Конґресу США.

«Червоні лінії»
«США не повинні чекати, поки Кремль перетне ще більше «територіальних червоних ліній» в Україні, перш ніж направити додаткову військову допомогу Києву. Замість цього адміністрація повинна направити цю допомогу у вигляді летальних озброєнь негайно», — заявили члени Конґресу. На їхню думку, такий крок Вашинґтона стримає подальшу аґресію з боку Москви. Також п. Роджерс і п. Мак-Кол згадали рішення адміністрації США вивести кораблі з Чорного моря, відмову вводити санкції проти оператора проєкту «Північний потік 2» (ПП-2) і перенесення зустрічі американського лідера Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським через «безрезультатний саміт» США-РФ. «Ця адміністрація знову і знову вибирає шлях умиротворення Кремля за рахунок України. Це має закінчитися», — наголосили конґресмени.
У Конґресі США обидві партії підтримують Україну в питанні надання додаткової оборонної допомоги, зокрема, летальної зброї. Про це в коментарі інформаційні аґенції «Укрінформ» сказав Даґ Ламборн, член комітету з питань збройних сил Палати представників США. Він заявив, що такої думки в Конґресі дотримуються тому, що це допомагає Україні стримувати поширення російської аґресії.
«У Конґресі США існує дуже потужна двопартійна підтримка стосовно допомоги Україні, яка бореться із жахливим викликом російського вторгнення на сході країни та в Криму», — розповів американський законодавець.
Він наголосив, що допомога Україні оборонного характеру, яка містить летальну зброю, є «найкращим способом, який дає змогу просуватися далі» у стримуванні російської аґресії. «І ми сподіваємося, що це має утримати Росію від дій, які можуть погіршити ситуацію», — додав конґресмен. Даґ Ламборн також висловив переконання, що Україна є «важливим союзником у реґіоні, і прагнення українців до свободи має бути задоволене».
Раніше Politico із посиланням на джерела повідомило про зупинення Білим домом процесу надання військової допомоги на 100 млн USD. За даними видання, у цей пакет входила, зокрема, летальна зброя.
Її планували надати Києву у відповідь на стягнення російських військ на кордон з Україною та в окупований Крим. Допомогу вирішили зупинити, оскільки Росія оголосила про відведення військ.
Інформацію про затримку допомоги Україні у сфері безпеки Дженніфер Псакі, речниця Білого дому, назвала «нонсенсом». Вона зазначила, що у США підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну.
А Джейк Салліван, радник президента США з нацбезпеки підтвердив зупинення військової допомоги Україні, але додав, що йдеться тільки про резервні 100 млн USD. З його слів, гроші були виділені на випадок нападу Росії на українську територію, однак їх заморозили після відведення російських військ.

Злощасний потік
Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Гайко Маас і державний секретар США Ентоні Блінкен обговорили ситуацію на Донбасі та шляхи її вреґулювання, а також ПП2. Про це після перемовин у Берліні розказав німецький міністр на спільній пресконференції. «Ми обговорили українське питання… Зрозуміло, що ніхто не може бути задоволеним статус-кво, мінські домовленості повинні бути виконані… Ми потребуємо також нової динаміки в «нормандському форматі», — сказав п.Маас.
За його словами, перемовини в чотиристоронньому форматі заради завершення конфлікту на Сході України будуть продовжені. Зараз ведеться робота щодо створення умов для проведення зустрічей глав МЗС «нормандської четвірки». «Було б дуже добре мати підтримку США в цьому», — зазначив дипломат.
Своєю чергою, п. Блінкен згадав, що Вашинґтон намагається не дозволити Москві використовувати газогін ПП2 як засіб тиску на Україну й Європу. «Ми налаштовані на те, щоб домогтися чогось позитивного в цій складній ситуації, яку ми успадкували. Наша мета залишається колишньою: ґарантувати, що Росія не може використовувати енергетику як знаряддя примусу, зброї проти України або когось у Європі», — наголосив Ентоні Блінкен. Він підкреслив, що ПП-2 є геополітичним проєктом Росії, що загрожує енергетичній безпеці Європи та підриває безпеку України й інших країн реґіону. Держсекретар додав, що США останнім часом активніше, ніж раніше, вводили санкції проти російських структур, пов’язаних із цим проєктом.
На це п. Маас відповів, що Берлін продовжує перемовини з Вашинґтоном щодо проблеми ПП-2 і німецька влада вважає за необхідне наявність угоди за участю України про альтернативний маршрут транспортування газу.
Адміністрації Німеччини і США мають намір укласти угоди, які ґарантуватимуть захист України і Європи від російського газогону ПП2. Про це оголосив глава американського зовнішньополітичного вдіомства в інтерв’ю телеканалу ARD. «Гадаю, дуже важливо, щоб ми
разом з Німеччиною і з іншими союзниками зробили дуже конкретні кроки, аби переконатися в тому, що Росія не зможе використовувати цей трубогін як інструмент примусу, як зброю проти України, проти інших країн Східної Європи й, якщо вже на те пішло, проти самої Європи через усе більшу, на жаль, залежність від російських нафти і газу», — заявив держсекретар.
Він додав, що і Вашинґтон, і Берлін хочуть укласти «дуже надійні й конкретні угоди» з цього питання, а також висловив надію, що домовлености вдасться досягти найближчими тижнями. Водночас глава Держдепу наголосив, що поки що невідомо, чи встигнуть сторони узгодити всі деталі до майбутнього візиту канцлера Німеччини Анґели Меркель у США, проте, за його словами, для цього робиться все можливе.

Зрушення є?
Джо Байден номінував Селесту Валландер, яка є експерткою в питаннях Росії, України й Євразії, на посаду помічника глави Пентаґону. Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому. «Селеста Валландер є номінанткою на посаду помічника міністра з питань міжнародної безпеки в Міністерстві оборони», — зазначається в документі.
Зараз п. Валландер очолює Фонд США-Росія. Раніше вона працювала спеціальним помічником президента та старшою директоркою з питань Росії/Центральної Азії в Раді національної безпеки (2013-2017), заступницею помічника міністра оборони з питань Росії/України/Євразії (2009-2012).
До цього була професором Американського університету, викладала в Джорджтавнському університеті. Крім цього, п. Валландер очолювала напрямок із питань Росії/Євразії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, працювала в Раді з міжнародних відносин і Гарварді. За процедурою, номінант на посаду помічника міністра має пройти слухання в профільному комітеті Сенату США. Після цього за призначення номінанта голосує верхня палата Конґресу.
Також США створюють в Азійсько-Тихоокеанському реґіоні коаліцію на кшталт НАТО для протистояння Російській Федерації (РФ) та Китаю. Про це заявив Ігор Костюков, начальник Головного розвідувального управління (ГРУ) Генштабу РФ. «У ході реалізації цього курсус США форсовано створюють у реґіоні подобу азійського НАТО, антикитайську коаліцію на основі так званого чотиристороннього діалогу з безпеки», — сказав він на Московській конференції з міжнародної безпеки.
За словами глави ГРУ, особливе значення для Сполучених Штатів матиме залучення до коаліції Індії, хоча ця країна зазвичай самостійно вибудовує свою зовнішню політику. «До теперішнього часу Сполучені Штати створили в Азійсько-Тихоокеанському реґіоні найбільше угруповання американських військ, чисельністю 400 тис. військовослужбовців. У реґіоні функціонує понад 200 об’єктів Збройних сил США, у т. ч. понад 50 військових баз», — зазначив п. Костюков. Він додав, що в коаліцію можуть увійти В’єтнам, Індонезія, Нова Зеландія, Сінґапур, Філіппіни, Таїланд та інші країни Південно-Східної Азії.
А тим часом американський посол Джон Салліван 24 червня повернувся до Москви. «Я радий повернутися в Москву, щоби продовжити роботу з досвідченою і надійною командою дипмісії США для просування зовнішньополітичних інтересів США в Росії», — сказав він.
Посол зазначив, що зосередиться на встановленні стабільних і передбачуваних відносин між США і РФ. «Ми повинні співпрацювати там, де це відповідає нашим взаємним інтересам, а де у нас є розбіжності — і в нас є істотні розбіжності — важливо вести відкритий і відвертий діалог», — констатував дипломат. Російський посол Анатолій Антонов повернувся до США 20 червня.
Як повідомляв «Міст», у Канаді також пропонують дати Україні летальну зброю.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply