Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Через Україну РФ висунула ультиматум США

Автор:

|

Серпень 10, 2020

|

Рубрика:

Через Україну РФ висунула ультиматум США

Лідери сенатського Комітету із закордонних справ від Республіканської та Демократичної партій представили законопроєкт, що передбачає щорічне виділення Україні 300 млн USD на військову допомогу та стратегічну підтримку, в т. ч. летальну зброю. Це рішення викликало вкрай нервову реакцію у Москві. Леонід Калашников, голова комітету Державної думи Російської Федерації (РФ) у справах Співдружності Незалежних Держав, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками за кордоном, заявив, що в разі прийняття законопроєкту Російська Федерація (РФ) може почати офіційні поставки зброї сепаратистським «республікам» на Донбасі.

Від 2014 року — майже 2 млрд USD допомоги
Нагадаємо, що на початку червня ц. р. обидві партії в обох палатах Конґресу США підтримали запропонований Пентаґоном пакет безпекової допомоги Україні на суму 250 млн USD. І це лише за лінією Пентаґону, не враховуючи кошти, які виділяє Державний департамент.
Майкл Помпео, державний секретар США, заявив, що адміністрація президента Трампа позитивно ставиться до рішення обох палат Конґресу США збільшити постачання Україні летальних озброєнь в оборонному бюджеті на 2021 фінансовий рік. Він зазначив, що чинна адміністрація зазнає несправедливої критики через нібито недостатній тиск на РФ. «Ми випустили Кримську декларацію, забезпечили Україну летальною зброєю, запровадили санкції проти понад 360 російських суб’єктів», — нагадав чиновник.
Про те, що США пишаються своєю військовою допомогою Україні, минулого тижня заявив і Джеймс Гілмор, постійний представник США при Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). «У рамках своєї великої дезінформаційної кампанії посол РФ неодноразово згадував про надання американської військової допомоги Україні. Він намагався виставити цю військову допомогу у неґативному світлі, стверджуючи, що це США, а не РФ, відповідальні за продовження цього конфлікту. Москва зробила особливий акцент на постачанні протитанкових ракет Javelin. Ці ракети призначені, як випливає з їхнього опису, для знищення або виведення з ладу бронетехніки, приміром, танків. Іншими словами, вони є оборонним озброєнням. Як колись заявляв колишній міністр оборони США Джеймс Меттіс, «оборонна зброя викликає занепокоєння лише тоді, якщо ви — аґресор», — зазначив дипломат.
Він додав, що США вже надали Україні майже 2 млрд USD допомоги в оборонній сфері з моменту, коли РФ розпочала аґресію 2014 року. Поруч з наданням озброєння, техніки й обладнання оборонного характеру, американська сторона також допомагала фінансово з підготовкою українських військовослужбовців.

Двопартійна підтримка України
«Новий законопроєкт демонструє Україні та РФ, що США будуть підтримувати захист суверенітету та територіальної цілісності України. Цей законопроєкт зміцнить оборону України за рахунок військової підготовки та обладнання та посилення американської та європейської дипломатичної підтримки», — йдеться у заяві сенаторів-демократів.
Співавтори проєкту «Закону про партнерство з Україною в сфері безпеки» відзначили його стратегічну важливість. «Зневага РФ до міжнародного права та зобов’язань найбільш чітко виявилась у незаконному захопленні Криму 2014-го і шести роках прихованої військової підтримки сепаратистів на сході України», — цитує сенатора-республіканця Джима Ріша «Голос Америки».
«США — найпотужніший партнер України, але її безпека має посилюватися під невпинним тиском Москви. Цей законопроєкт показує, що наша відданість безпеці України непохитна і захищена від політики», — йдеться в заяві сенатора-демократа Боба Менендеса.
«Законопроєкт є чітким сигналом, що Америка підтримує народ Україні в боротьбі за демократичне, процвітаюче та незалежне майбутнє перед лицем російської аґресії, — зазначив сенатор-республіканець Роб Портман. — Наші стосунки з Україною стратегічні і законопроєкт чітко наголошує на цілісній стратегії уряду, спрямованій на посилення всіх елементів української безпеки. Конґрес США продовжить забезпечувати необхідну спроможність військових України захистити свою суверенну територію — на суходолі, на морі та в повітрі».
Сенатор-демократ Кріс Мерфі зауважив, що минулий рік був складним для відносин США та України, «але кожен виклик породжує можливість». Він зауважив, що «збільшення безпекової допомоги для Києва» є знаком покращення стосунків. Політик також розкритикував ставлення президента Дональда Трампа до України: «Трамп намагався перетворити наші відносини з президентом Зеленським на зброю, але цей законопроєкт чітко показує, що ми не дозволимо президентові грати в особисту політичну гру з інтересами національної безпеки та міжнародної політики».
«Народ України потребує всіх можливих ресурсів для протистояння російській аґресії, — каже сенатор-республіканець Джон Баррассо. — Ми підтримуємо Україну в захисті свого суверенітету та територіальної цілісності». А сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін заявила: «Підтримка України проти кремлівської аґресії є ключовим пріоритетом національної безпеки США та є важливою для стабільності у світі».

Кремль традиційно погрожує
Тим часом у Москві це рішення викликало мало не істерику. Кремль вирішив вдатися до традиційної зброї — погроз, але щоб не загострювати й без того напружені стосунки з Вашинґтоном, озвучити їх доручили Леоніду Калашникову. «Вважаю, що виділення в США 300 млн USD на військову допомогу Україні відчиняє нам двері для того, щоб допомагати людям, по яких вони хочуть з цієї зброї стріляти — «Донецькій народній республіці» і «Луганській народній республіці» (яких в Україні визнали терористичними організаціями. — Ред.). У таких умовах ми теж маємо право постачати зброю в ці республіки офіційно», — заявив він. За словами депутата, якщо одній зі сторін конфлікту третя країна буде поставляти летальну зброю, то РФ нічого не залишиться, крім як «захистити людей з другого боку, якщо не військами, то хоча б поставками зброї».
«Це смішно. У Держдумі роблять багато заяв, переважно українофобських. Ситуація дуже проста в тому, що РФ давно систематично постачає свою зброю на Донбас. Офіційно чи неофіційно, але здійснює це. Але ніхто не хоче потрапляти під додаткові санкції. Тому заяви, які звучать, я б сприймав достатньо скептично, бо не звідти ці заяви звучать, звідки потрібно», — заявив у ефірі телеканалу «Україна 24» Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.
За його словами, про те, що РФ уже давно постачає зброю бойовикам, знають і на Заході. «Зброю вони постачають, розвідки про це знають, і це, по суті, нічого не змінює. Якщо це буде офіційно, то це додаткова підстава для санкцій. А тим, що там російська зброя, нікого не здивуєш. Поспілкуйтесь із нашими західними колегами, вони все це знають, всі деталі, можливо, в деяких випадках навіть краще, ніж наша розвідка», — сказав експерт.

Ігор Берчак

До слова
РФ розгорнула навколо України війська, які налічують майже 80 тис. вояків, і повномасштабне вторгнення — для Кремля лише питання часу, заявив Валерій Кондратюк, керівник Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України на шпальтах впливового київського тижневика «Дзеркало тижня». «На сучасному етапі гібридної війни РФ розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії й армійський корпус: 20-та армія вже практично сформована, містить дві дивізії загальною чисельністю близько 24 тис. осіб; 8-ма армія — близько 45 тис. осіб з урахуванням 1-го та 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу; 22-й армійський корпус — об’єднання у складі берегових військ Військово-морського флоту РФ — налічує 9 тис. військовослужбовців», — перелічив п. Кондратюк.
За його словами, Москва створює довготривалі загрози, зокрема, й розбудовою нової військової бази біля кордонів України (у м. Ростові, за 60 км від межі) для постійної дислокації підрозділів новоствореної 150-ї мотострілецької дивізії. Також п. Кондратюк стверджує, що для політичного тиску на Україну і Захід РФ має намір використати стратегічні військові навчання «Кавказ-2020», де відпрацюють сценарій нападу на сусідні країни. Загальна кількість військ, що будуть задіяні в маневрах у вересні ц. р., становитиме, щонайменше, 120 тис. військовослужбовців, 3 тис. бойових панцерних машин, близько 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до п’яти субмарин. «Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення до іншої держави для Москви лише питання часу і можливостей», — підсумовує голова СЗР. За його оцінками, «для Кремля не на часі сценарій воєнної аґресії проти України восени 2020 року, але в подальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися у масштабну воєнну операцію зі захопленням нових українських територій».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply