Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Блінкен — про нездійсненні пропозиції РФ

Автор:

|

Січень 15, 2022

|

Рубрика:

Блінкен — про нездійсненні пропозиції РФ
Ентоні Блінкен

Деякі зі запропонованих Російською Федерацією (РФ) «гарантій безпеки» є нездійсненними, ними Москва має намір завести перемовини в безвихідь, аби виправдати свою аґресію. Про це заявив Ентоні Блінкен, державний секретар США. «Стратегія РФ частково така: запропонувати кілька вкрай нездійсненних вимог, заявити, що інша сторона не хоче обопільно працювати, і так дати виправдання своїм аґресивним діям», — пояснив він і наголосив, що НАТО ніколи не обіцяло Росії не розширюватися на схід, натомість російські «гарантії безпеки» вимагають саме не розширюватися.
«Один із уроків новітньої історії полягає в тому, що як тільки росіяни опинилися у вашому домі, іноді дуже важко змусити їх піти, — сказав керівник американського зовнішньополітичного відомства. — Починаючи з березня минулого року та продовжуючи восени, РФ здійснила масове, неспровоковане нарощування військових сил і техніки на кордоні з Україною. Зараз чисельність військ у цих районах становить майже 100 тис. військовослужбовців, з планами мобілізувати удвічі більше за дуже короткі терміни».
На його думку, відновлення світового порядку, який існував за часів СРСР є одною із цілей Путіна. Це були дуже сильні заявив, навіть в Україні так мало хто каже. І так не кажуть, на жаль, в Офісі президента України.
Ось основні тези з виступу п. Блінкена: «Як Москва пояснює свої дії? За допомогою дезінформації. Вона твердить, що Україна загрожує Росії. Що Україна прагне спровокувати конфлікт. І що нарощування російських військ, танків та важкої артилерії має суто оборонний характер. Це все одно, що лисиця каже, що їй довелося напасти на курник, бо його мешканці нібито їй загрожують.
Ми вже бачили таке маніпулювання інформацією раніше. Коли РФ вторглася до України 2014 року, вона заявила, що Україна є аґресором, щоб виправдати заздалегідь сплановані воєнні дії. Й сьогодні ми знову бачимо значні зусилля щодо поширення пропаґанди, спрямованої проти України, НАТО та США. Це передбачає шкідливі операції в соціальних мережах, використання відкритих і прихованих онлайн-проксі-медіа, поширення дезінформації в теле- та радіопрограмах, проведення конференцій, покликаних змусити учасників хибно повірити в те, що в загостренні напруженості в реґіоні винна Україна, а не РФ, а також використання кібероперацій для підриву діяльності засобів масової інформації та проведення операцій «зламу та розкриття», тобто кіберзламу з подальшим оприлюдненням особистих даних та повідомлень. Ніхто не повинен дивуватися, якщо РФ створить провокацію чи інцидент, а потім спробує використати це для виправдання військового втручання, сподіваючись, що на той час, коли світ зрозуміє хитрощі, буде надто пізно. Ідея про те, що Україна є аґресором у цій ситуації, є абсурдною.
Саме Росія вторглася в Україну майже вісім років тому. Саме Росія є військовим окупантом частини України у Криму. Саме Росія досі розпалює війну на сході України. Саме Росія не виконала жодного зі своїх мінських зобов’язань і насправді активно порушує багато з них, відмовляючись визнати себе стороною конфлікту. Саме Росія не раз націлювалася на демократію в Україні. І саме Росія знову відправляє війська до кордону України. Всі ці дії є порушенням суверенітету України та безпосереднім та надзвичайним викликом миру та стабільності в Європі».
Тепер США обговорюють можливість запровадження санкцій проти фінансової системи РФ. Про це написала газета The New York Times. На телефонному брифінгу офіційний представник Білого дому не заперечував, що санкції, які зараз обговорюють, загрожують відімкненням найбільших російських фінансових установ від системи SWIFT. Також він припустив можливість ембарго на постачання американських оборонних технологій до РФ. Крім цього, представник Білого дому наголосив, що США даватимуть оцінку діям Росії, а не коментарям, які лунатимуть у публічному просторі. «Те, що вони (росіяни. — Ред.) роблять за зачиненими дверима, буде конструктивнішим за їхні заяви», — додав він. Крім цього, джерела видання повідомляють, що можливі санкції проти РФ набудуть чинності вже за кілька годин після її вторгнення в Україну.
Крім згаданих санкцій, США й їхні союзники розглядають заборону на експорт до РФ передових електронних компонентів, програмного забезпечення та супутніх технологій, які використовують американське обладнання. За словами чиновників, РФ може бути додана до найбільш обмеженої групи країн із метою експортного контролю разом із Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Сирією. Вплив може поширитися на авіаційну електроніку, верстати, смартфони, ігрові консолі, планшети та телевізори. Такі санкції також можуть бути спрямовані на критично важливу російську промисловість, у т. ч. її сектори оборони та цивільної авіації, що вдарить по амбіціях Кремля.
Як повідомляв «Міст», міжнародні перемовини щодо України розпочалися.

Євген Клен

До слова
Біля стін Білого дому у Вашинґтоні 8 січня, відбувся мітинґ Support Ukraine Now, учасники якого вимагали запровадити санкції проти Росії та надати військову допомогу Києву. Організатори акції закликали визначити конкретні та потужні санкції проти РФ, зокрема, проти її газогону «Північний потік-2», а також збільшити військову допомогу для України. Про кількість учасників не повідомляли, але серед них були представники української діаспори, американці та громадяни інших країн. Учасники скандували Putin — out! Організаторами стали United Help Ukraine, Український конґресовий комітет Америки, Ukrainian American Veterans, US Ukrainian Activists і члени української діаспори. Паралельно з акцією на підтримку України під Білим домом провели мітинґ на підтримку Казахстану.

About Author

Meest-Online