Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Барак Обама та іслам

Автор:

|

Жовтень 01, 2012

|

Рубрика:

Барак Обама та іслам

Газета The Washington Times публікує цикл статей експерта Деніела Пайпса, президента Middle East Forum. У цих матеріалах п. Пайпс установлює «численні зв’язки президента з ісламом». Перша стаття має назву «Обама: «Я ніколи не був мусульманином». Як уважає експерт, в оповідках п. Обами про його біографію є неузгодженості.

Барак Обама вимагає, щоб його суперник Мітт Ромні оприлюднив більше інформації про себе. «Але установка на відкритість і чесність завдасть п. Обамі значно суттєвіших збитків, ніж п. Ромні. Барак Обама залишається кандидатом-загадкою, його автобіографія сповнена лакун і навіть вигадок. Наприклад, 1991 року, щоби продати свою біографію, п. Обама стверджував, що народився в Кенії», — сказано в статті.

«Мабуть, найпримітніша і найобурливіша брехня президента — його слова про власне віросповідання», — пише Деніел Пайпс. Сам п. Обама відповідав на це запитання по-різному: або «моя мати — християнка з Канзасу, я завжди був християнином», або «я прийшов до християнської віри вже дорослим». Автор робить висновок, що президент щось приховує.

У лютому 2008 року Барак Обама сказав: «Я ніколи не був мусульманином, якщо не брати до уваги мого імені й того факту, що в дитинстві я чотири роки прожив у країні, де багато мусульман» (Індонезії). «І все ж є чимало ознак того, що п. Обама був мусульманином», — заперечує автор.

У заголовок другої статті винесено слова декого зі знайомих нинішнього глави Білого дому: «Баррі був мусульманином». Пан Пайпс наводить арґументи на користь того, що Барак Обама «народився мусульманином і отримав мусульманське виховання». В ісламі діти батька-мусульманина автоматично вважаються мусульманами. Друге ім’я п. Обами — чисто мусульманське, Гусейн. У дитинстві в Індонезії він значився мусульманином у шкільних документах, відвідував уроки Корану в загальноосвітній школі, іноді ходив у мечеть, носив саронг — одяг індонезійських мусульман, заучував напам’ять Священні тексти.

«Барак Обама народився мусульманином від батька-мусульманина, який не дотримувався обрядів, а потім чотири роки прожив у чисто мусульманському середовищі під опікою свого вітчима — індонезійця-мусульманина», — підсумовує автор.

Третя стаття названа «Обама: «Моя мусульманська віра». Спілкуючись із мусульманами, президент США вживає специфічні мусульманські вислови на кшталт «священний Коран», стверджує п. Пайпс. «У бесіді з Джорджем Стефанопулосом у вересні 2008-го Барак Обама вимовив слова «моя мусульманська віра» й виправився, сказавши «моя християнська віра», тільки після того, як п. Сте фанопулос перервав його й поправив», — ідеться в статті. Фраза президента: «Мойсей, Ісус і Ма гомет, мир їм» — чисто мусульманське висловлювання, не прийнятне для християнина, стверджує автор: «Це — натяк, що Ісус, подібно до Мойсея й Магомета, помер».

Барак Обама також значно перебільшує чисельність і роль мусульман у США, вважає автор: «Це пахне ісламістським менталітетом». У Сполучених Штатах — 2,5 млн мусульман, але п. Обама 2009 року сказав, що їх є майже 7 млн..

У четвертій статті під заголовком «Його друге ім’я — Гусейн», Деніел Пайпс зазначає, що мусульмани вважають Обаму за свого. «Кілька людей, які добре знають Барака Обаму, сприймають його як мусульманина», — констатує автор. Його рідна сестра Майя Соеторо-Нг сказала: «Уся моя родина складалася з мусульман». «Очевидно, мається на увазі і її брат Барак», — коментує журналіст.

Автор також цитує слова брата п. Обами по батькові — Джорджа Гусейна Онянго Обами, який двічі зустрічався з президентом: «Можливо, через свою посаду він поводиться інакше, але в душі Барак Обама — мусульманин».

Згідно зі соцопитуванням, 11—12 % зареєстрованих американських ви борців уважають президента Обаму мусульманином. «Серед республіканців і євангелічних християн ця частка — набагато вища. Той факт, що люди, які переконані, що п. Обама — мусульманин, загалом, не схвалюють його роботи на посаді президента, указує на те, що мусульманська ідентичність асоціюється в них із невдалим президентством», — сказано в статті.

Заголовком п’ятої статті слугує висновок, який робить п. Пайпс із усього циклу, — «Протиборчі переконання Обами оголюють його моральні вади».

Колишній учитель п. Обами з Індонезії розповів: у школі Барак був єдиним учнем, який добровільно поєднував вивчення християнства й ісламу, причому його матері не подобалося, що він вивчає Коран. «Це вказує на заплутане становлення особистості Обами», — зауважує автор. Напрошується також припущення, що п. Обама навіть у дитинстві намагався поєднати релігії батьків, представляючись і християнином, і мусульманином. «Він досі саме це й проробляє за допомогою натяків», — стверджує п. Пайпс.

Автор повторює: Барак Обама народився мусульманином, отримав мусульманське виховання й до 20 з гаком років був вірний своїй мусульманської ідентичності. Деніела Пайпса не бентежить те, що Барак Обама, як він висловлюється, «перейшов з ісламу в християнство». Він не має наміру називати президента ісламістом.

«Проблема в іншому — Обама конкретно й неодноразово брехав про свою мусульманську ідентичність. Те, як Обама повівся зі своїм релігійним минулим, оголює його моральні вади більшою мірою, ніж будь-яка інша брехня», — резюмує п. Пайпс, нарікаючи, що американським виборцям про це одурення нічого не відомо.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply