Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Анна Франк — мормонка?

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Анна Франк — мормонка?

Виступаючи в Університеті Джорджа Вашинґтона, комік Біллі Маєр торкнувся теми, яку інформаційні мас-медіа зазвичай намагаються обминати, — мормонства, пише The New York Times. Чарівна білизна. Хрещення померлих людей. Приватні планети. Расизм. Полігамія. «Із будь-якої точки зору, мормонство — найбезглуздіша з усіх релігій», — стверджував атеїст пан Маєр.

Тим часом Мітт Ромні, потенційний кандидат у президенти США від Республіканської партії, заявив, що «вибирати людей на основі їхньої релігії» — неприйнятно. Однак, за даними опитування громадської думки, проведеного The Washington Post і Pew Research Center, більшість людей, відповідаючи на запитання, яке слово спадає їм на думку у зв’язку з ім’ям пана Ромні, сказали «мормон».

Особливе обурення серед невіруючих і представників інших релігій викликає традиція мормонів посмертно посвячувати у свою віру померлих людей, імена яких вони знаходили в архівах. Мормони охрестили навіть Анну Франк. Ернестові Мічелу, колишньому голові Американського об’єднання єврейських жертв Голокосту, знадобилися три роки на те, щоби змусити мормонів відмовитися від практики посмертного навернення у свою віру жертв Голокосту.

Це припинилося 1995 року, коли пан Мічел, за повідомленням Jewish Telegraphic Agency, «виявив, що його мати, батько, бабуся й найкращий друг дитинства — усі вони родом із Мангейма в Німеччині — були посмертно похрещені». Ернест Мічел повідомив аґенції, що «був ображений тим фактом, що моїх батьків, загиблих в Освенцімі, тому що вони були євреями, було зараховано до лав прихильників мормонства».

Саме республіканці зробили віру одним із критеріїв відбору кандидатів у президенти. «Подивимося, чи зможе тепер Мітт Ромні пройти цей тест», — резюмує Морін Дуд, автор статті.

 New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply