Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Англійська здає позиції у великих містах

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Англійська здає позиції у великих містах

No english

У домашньому вжитку американці послуговуються 350 мовами, які поступово витісняють англійську у великих мегаполісах. Про це йдеться в доповіді, підготовленій Бюро перепису населення США. У найбільших містах Америки англійська мова де-факто стає мовою меншини. Так, у Лос-Анджелесі 54 % жителів розмовляють удома іншими мовами. У Маямі цей показник становить 51 %, у Сан-Франциско — 40 %, у Нью-Йорку — 38 %, у Г’юстоні — 37 %, у Вашинґтоні — 36 %.
З даних Бюро, зібраних у 2009-2013 рр., випливає, що не англійською вдома розмовляють 60,3 млн людей (тобто понад 20 % усіх жителів США). Найпоширенішою альтернативою є іспанська мова, якою послуговуються 37,5 млн людей, за нею слідує китайська — 2,9 млн людей. Серед інших мов, якими вдома розмовляють понад 1 млн американців, — французька, німецька, корейська, в’єтнамська та тагальська. До мільйонної позначки вжитку наближається арабська мова. Російською мовою у домашньому вжитку послуговуються близько 880 тис. жителів США.
Згідно з опитуванням, мешканці Штатів також, хоча дещо рідше, спілкуються вдома українською, турецькою, румунською й амхарською (державна мова Ефіопії). Крім цього, у США можна почути 150 різних індіанських мов, якими розмовляють понад 350 тис. осіб, у т. ч. представники народів Юпік, Дакота, Апачі, Керес і Черокі.
Рівень володіння англійською мовою варіюється достатньо широко. Наприклад, 80 % людей, котрі вдома розмовляють мовою гінді, повідомили, що також «дуже добре» володіють англійською. Так само високо оцінили свій рівень знання англійської 84 % носіїв німецької мови, 76 % грецької та 73 % італійської. При цьому 40 % людей, котрі розмовляють вдома польською, і 47 % тих, хто спілкуються російською, заявили, що зазнають труднощів під час опанування англійської.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply