Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Американська допомога напряму залежить від порядності українських чиновників

Автор:

|

Серпень 15, 2022

|

Рубрика:

Американська допомога напряму залежить від порядності українських чиновників
Курт Волкер

Від правильної оцінки перебігу російсько-української війни залежить подальша допомога Вашинґтона Києву.

Думки Волкера
Ще під час презентації програми відновлення України урядом держави в Лугано (Швейцарії) більшість учасників конференції розмовляли винятково про державну допомогу. Це важливо, але може виявитися недостатньо для допомоги в економічній сфері, аби держава відродилася та розвивалася відповідно до європейського вектора. Зокрема, задля цього бізнес в Україні має почуватися комфортно, а також мають працювати закони. Про це розповів Курт Волкер, колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України.
Він висловив переконання, що в Україні треба створити такий інвестиційний клімат, щоби бізнес зростав і розвивався. Тоді це буде ефективним використанням західної допомоги. «Державна допомога — це мільйони та мільярди євро, скеровані на допомогу Україні. Ці гроші будуть витрачені і на цьому все. А тоді що? Україна знову скаже: нам потрібно ще. Таким чином ці програми підтримки необхідні та важливі, але нам необхідно дивитися ширше та перезапустити приватний сектор в Україні, дати інвестиції та довготермінові програми, а не лише надавати державну допомогу. Бізнес має почуватися комфортно, розвиватися, інвестувати. Це і буде ефективним використанням західної допомоги», — пояснив дипломат.
Але якщо надану Сполученими Штатами військову допомогу Україні розкрадатимуть, то постане питання підтримки Вашинґтоном Києва у війні проти Російської Федерації (РФ). Проте Курт Волкер запевнив, що наразі про розкрадання допомоги від США не йдеться. «Якщо говорити про сталість підтримки — це політична воля та наявність ресурсів», — зазначив він і додав, що існує кілька умов для отримання допомоги і частина з них достатньо обґрунтована. Особливо, якщо йдеться про економіку.
Як приклад дипломат навів обмеження на дальність боєприпасів, які США можуть надавати. «Зараз ми надаємо (боєприпаси. — Ред.) дальністю до 80 км. Водночас у нас є боєприпаси з дальністю до 300 км. Я не бачу сенсу в цьому обмеженні. Адже арґумент ненадання далекобійну зброї: що Україна може обстрілювати територію РФ. По-перше, немає жодного сенсу не давати далекобійні снаряди. Адже Росія обстрілює Україну зі своєї території, чому ж Україна не може стріляти у відповідь?» — запитує п. Волкер.
Він зауважив, що не йдеться про те, що Україна намагається захопити території Росії. Йдеться винятково про самозахист держави. «По-друге, проти цього арґументу я можу привести приклад Харкова. Відстань від нього до РФ — менш ніж 80 км. Тож, якщо йдеться про можливості, вже з наданою зброєю Україна могла б обстрілювати їхні території. Набагато важливіше, що зараз є частини української території, окуповані Росією, які розташовані набагато далі, ніж 80 км від позицій Збройних сил України (ЗСУ), — це Крим і Донбас. Чому ж ми не даємо системи, які допомогли би вражати військові цілі на своїй власній території для її звільнення? Це повністю нелогічна умова. Це приклад умов, які потрібно, на мою думку, переглянути», — пояснив дипломат.
Він вважає, що війна в Україні триватиме не лише до кінця 2022 року, військові дії триватимуть навесні й улітку наступного року. «Потрібно розуміти, що надважкі часи ще попереду… Треба готуватися, що важко після зими буде, адже буде наступний етап військових дій, — прогнозує п. Волкер. — Вважаю, що ця зима буде важкою для всіх: Європи, України і для Росії також. Але ми надаватимемо не лише військову допомогу, а й фінансову, гуманітарну».

Думки інших
План РФ провести на захоплених територіях України фіктивні референдуми з метою анексії цих земель не спрацює. Про це заявив Ентоні Блінкен, держсекретар США. «Ось що ми очікуємо побачити надалі: Росія поставила «керівників», які проведуть підставні референдуми, щоб створити міт про те, що люди на цих територіях хочуть приєднатися до РФ. Потім вони використають ці фальшиві голосування для того, щоб стверджувати, що приєднання цих реґіонів є легітимним», — пояснив він.
Глава Держдепу наголосив, що Вашинґтон має намір швидко відреагувати на такі кроки загарбників. «Ми повинні і діятимемо швидко, щоб дати Москві зрозуміти, що така тактика не спрацює. Приєднання силою території суверенної та незалежної держави є серйозним порушенням Статуту Організації Об’єднаних Націй», — зазначив він і закликав інші держави засудити плани російського уряду та дати зрозуміти, що вони ніколи не визнають ці незаконні дії. «Інакше не варто дивуватися, коли Росія реалізує свої плани або якщо інші країни наслідуватимуть її приклад у майбутньому», — резюмував держсекретар.
Свою чергою, Генрі Кіссінджер, колишній держсекретар США, закликав під час можливих майбутніх перемовин із Кремлем не поступатися територіями України, захопленими під час російського вторгнення. «Як би там не було, перемовини однозначно доведеться базувати на необхідності запобігти жертвам. І якщо відповідальні на Заході вирішать це до перемовин, то це правильно. Вони повинні спершу встановити межі того, чим вони за жодних обставин не поступляться. І відмова від української території не має бути однією з умов, які ми можемо прийняти», — заявив він і наголосив, що західні лідери у питанні перемовин із РФ повинні координувати свою позицію з жертвою аґресії. «Президент України не раз заявляв, що не буде вести перемовини про жодні українські території, які були українськими на момент початку війни. Тож про що тут домовлятися? Лише про те, що РФ має очистити всі території, які вона захопила після початку війни», — заявив п. Кіссінджер.
Нагадаємо, що в травні ц. р. він виступив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія), де заявив, що Україна має віддати частину своєї території Росії, щоб покласти край війні. За словами дипломата, принизлива поразка РФ може призвести до ще більшої дестабілізації ситуації. На це Володимир Зеленський тоді відповів: «Таке враження, що в п. Кіссінджера на календарі не 2022 рік, а 1938-й, і він вирішив, що спілкується з авдиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені». Невже щось змінилося для колишнього державного секретаря?

Для українських військових
А тим часом у законопроєкті про оборонний бюджет США на 2023 рік передбачили 100 млн USD на навчання українських пілотів. Про це під повідомив Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ. «Якщо уряд Сполучених Штатів виділяє кошти на підготовку українських пілотів на американських літаках, це означає про серйозність намірів США. І про те, що ми отримуватимемо авіаційну техніку», — зазначив він і додав, що зараз кількість літаків для України не оприлюднюють, бо ще тривають перемовини.
Водночас Сполучені Штати готують новий пакет оборонної допомоги для України на суму в 1 млрд USD, до якого мають увійти боєприпаси для ракетних систем залпового вогню HIMARS, зенітних систем NASAMS, а також панцерні медичні машини.
Відтак Володимир Зеленський анонсував нові пакети підтримки від партнерів, які стануть доступними для України вже наступного тижня. Він наголосив, що ключовим зараз є отримання нової зброї від союзників, аби на передову можна було постачати потужні та далекобійні системи.
А Ллойд Остін, міністр оборони США, схвалив лікування поранених українських воїнів у військовому госпіталі Сполучених Штатів в Німеччині. Вперше після вторгнення РФ до України в лютому ц. р. дозволить українським військовим лікуватися в американському військовому шпиталі США. План дозволяє одночасно лікувати до 18 поранених солдатів у реґіональному медичному центрі Ландштуль, де роками лікують військовослужбовців США, які отримали поранення під час бою. Генерал Остін спершу дав усні вказівки розпочати лікування поранених українських військових, а потім оформив їх у записці під назвою «Керівництво щодо медичного лікування поранених українських військовослужбовців».
Як повідомляв «Міст», війна в Україні впливає на економіку США, але допомогу не припинять.

Євген Клен

До слова
Кабінет Міністрів України звернувся до уряду США щодо надання Україні «газового ленд-лізу». Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. Він назвав це рішення вимушеним, задля стабільного опалювальний сезону. «Підготовка до найскладнішої зими в нашій історії триває, і в цій підготовці ми шукаємо всі можливі інструменти, аби бути готовими до будь-яких сценаріїв», — заявив глава українського уряду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply