Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Америка виростить «суперсолдата»

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Америка виростить «суперсолдата»

Соціолог і політолог Роланд Бенедіктер, що працює в університетах Стенфорда й Каліфорнії (Санта-Барбара), розповів Der Standard, що «системи озброєння стають дедалі потужнішими, тому протистояння переходять на складніший рівень, а «холодні» і «гарячі» війни все частіше ведуться по Інтернету за допомогою гакерських нападів». За його словами, атаки вірусу Flame «напевно походять від урядів: їхня програма — настільки складна, що не могла бути створена будь-яким угрупованням або приватною фірмою». «Якщо Flame справді створений тією чи іншою державою, то для урядів інших країн неможливо це з’ясувати, оскільки ці кібератаки тільки-тільки з’явилися», — додав він.

За прогнозом експерта, «у майбутньому класичне шпигунство буде фокусуватися на превентивному захисті від подібних розробок». Як приклад він навів американську стратеґію, що акцентується не на «шпигунах на зразок Джеймса Бонда, які діють на землі», а на супутниковому спостереженні та безпілотних апаратах із дистанційним керуванням. «Що більше шпигунства в Інтернеті, то більше потрібно людей, аби це виявити», — зазначив він. Як підкреслив п. Бенедіктер, немає жодних вказівок на те, що кібератаки походять від виробників антивірусного програмного забезпечення.

За словами фахівця, найбільший розквіт нині переживає промислове шпигунство, що стосується ноу-хау, механізмів виробництва й схем обладнання. Це стосується не середнього споживача, а фірм, урядів і інших керівних органів. «Із кількісної точки зору, на другому місці — інтернет-злочинність, галузь, яка розвивається у світі найшвидше. Наприклад, в Інтернеті можна зламати персональні дані півмільйона людей і зняти з рахунку кожного з них 50 центів. Цього майже ніхто не помітить, але 500 тис. разів по 50 центів — чимала сума. А якщо це добре замаскувати, справа фактично буде безпрограшною», — розповідає експерт.

За його словами, в Інтернеті тепер присутні майже всі види «звичайної» злочинності, такі як нелеґальна торгівля зброєю, проституція та шахрайство. Крім цього, переконаний Роланд Бенедіктер, існують практики ведення інтернет-війни. Відповідні розробки давно ведуться в США та Китаї, поступово вони з’являються й у Європі. Сучасні війни, за свідченням експерта, не відбуваються без попередньої кібератаки. Проводиться концентрований кібернапад на радіолокаційні станції, які вимикаються на дві-три хвилини, і в цей час пролітають винищувачі-бомбардувальники. Двох хвилин — цілком достатньо. Громадян це може стосуватися тим боком, що при веденні «гарячої» війни через Інтернет можна вимкнути енерґопостачання, перекрити водопостачання й паралізувати основні системи життєзабезпечення, тобто цілу країну.

Найбільше п. Бенедіктер стурбований, що зростає урядовий контроль над громадянами. «Це — не позитивний розвиток, оскільки обмежує основні права, ґарантовані ліберальною державою», — пояснює він. Політологу важко назвати країну, яка найкращим чином підготована до кібервійни, оскільки вперше за історію людства склалася парадоксальна ситуація: найбільш проґресивне, технологізоване та включене в мережеві структури товариство є й найуразливішим. За прогнозом експерта, «майбутнє буде належати єдиному людству, єдність зростатиме, і зв’язок з Інтернетом уже не зупинити. Будуть уводитися все потужніші захисні механізми, а права громадян неминуче урізатимуться. «Інтернет був розроблений як засіб звільнення. Що більше людей має доступ до Все­світньої мережі, то більше повинні розквітати ідеали свободи, то менше потрібно бомб і воєн. Майбутнє — це влада програмного забезпечення, влада ідей. Завдяки інформації люди вже не підуть за якимось Каддафі. Саме так був задуманий Інтернет, — розповідає соціолог. — Контроль же перетворить мережу на свою цілковиту протилежність, і я виступаю проти цього».

Роланд Бенедіктер також прогнозує, що «американці виростять «суперсолдата» — вояка, тіло якого підключене до Інтернету, імплантати будуть уживлені в мозок і безпосередньо підключені до комп’ютера. Проблеми виникнуть, якщо щось трапиться із системою комп’ютерної безпеки й до суперсолдата під’єднається сторонній користувач. Однак, міркує експерт, «будь-яка революційна технологія спершу вселяла в людей страх. Я вірю, що людство зуміє впоратися й із цією», — каже він.

 Der Standard

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply