Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

«Аль-Каїда» хоче знекровити США

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

«Аль-Каїда» хоче знекровити США

Айман аль-Завахірі, лідер «Аль-Каїди», у новому посланні закликає своїх прихильників чинити напади, які могли би завдати шкоди американській економіці. Аудіозвернення було виголошене з нагоди 12-ї річниці терористичних нападів 11 вересня 2001 року. У ньому лідер «Аль-Каїди» заявляє, що атаки не обов’язково мають бути масштабними — це можуть бути дії «самотнього вовка», проте вони мають підривати основи економіки США.

«Ми маємо знекровити Америку економічно, аби вона продовжувала витрачати великі кошти на безпеку. Слабким місцем Сполучених Штатів є економіка, яка почала занепадати від надмірних витрат на безпеку й озброєння», — зазначив Айман аль-Завахірі. Лідер «Аль-Каїди» також схвально відгукнувся про терористичний напад у Бостоні у квітні ц. р., і зауважив, що рішення США вивести своїх вояків із Іраку й Афганістану свідчить про їхню поразку.
У своєму новому посланні «головний терорист» присвятив багато уваги тактиці «виснаження» США «очікуванням того, де й коли відбудеться наступний напад». «Тримати Америку в стані чекання та напруги не коштує нам нічого, крім точкових ударів то тут, то там. Інакше кажучи, так само, як ми перемогли у війні нервів у Сомалі, Ємені, Іраку й Афганістані, тепер ми маємо здолати ворога на його власній землі. Розпорошених ударів можуть завдавати окремі брати чи невелика група братів», — наголосив лідер організації.
Крім того, п. Завахірі акцентував на ефективності тактики бойкоту: «Ми маємо пояснити, що кожен долар, на який ми купуємо товари в Америки та її союзників, означає виробництво кулі, котра вб’є мусульманина в Палестині чи Афганістані».
Утім, оглядачі розцінюють перехід «Аль-Каїди» до тактики невеликих розпорошених ударів як свідчення того, що керівництво організації не спроможне розробити, підготувати та здійснити масштабний напад. Айман аль-Завахірі, який традиційно виступав як ідеолог і стратег «Аль-Каїди», у новому посланні говорить і про ситуацію в Єгипті, звинувачуючи США в тому, що за переворотом, який усунув від влади представників руху «Брати-мусульмани», стоїть Вашинґтон.
Утім, п. Завахірі, який до приходу в «Аль-Каїду» був активістом ісламістських рухів у Єгипті, критикує й «Братів-мусульман» за їхнє бажання домагатися влади через демократичні процедури. Він також робить закиди ісламістським організаціям у країнах на кшталт Тунісу за намагання «знайти спільну мову з Америкою».

Ґордон Корера, Бі-Бі-Сі

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply