Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Актуальні проблеми США неабияк стримують розвиток країни

Автор:

|

Серпень 03, 2021

|

Рубрика:

Актуальні проблеми США неабияк стримують розвиток країни

Цей рік став для Сполучених Штатів не менш важким, ніж попередній.

Коронавірус
Попри високу імунізацію населення вакцинами поширення коронавірусної хвороби, яке дещо пригальмувало, знову набирає обертів. Лише за останні три тижні число випадків зараження Covid-19 зросло більш ніж удвічі. Найбільше число заражень спостерігають у штатах, де вакцинація населення відбувається повільніше, ніж в інших. Крім цього, в країні активно поширюється штам Delta. За даними Університету Джонса Гопкінса, в США станом на вівторок, 3 серпня, виявили 35 895 980 (+127 056 за минулу добу) випадків зараження коронавірусом, померли 629 862 (+482 за минулу добу ) осіб. За цими обома показниками країна посідає перше місце в світі.
Натомість після того, як кількість випадків захворювання по країні знову почала стрімко зростати, Флорида, Небраска, Айова та Південна Дакота скоротили свої звіти про коронавірусну статистику. Приміром, Флорида змінила частоту повідомлень про зараження. Офіційні особи заявили, що це має сенс, враховуючи зменшення кількості випадків і збільшення кількості вакцинованих людей. Та незабаром після цього кількість випадків захворювання стала зростати, і на Флориду вже припадає п’ята частина нових випадків зараження Covid-19 в США. Причиною називають щотижневі випуски на Флориді. Але представники охорони здоров’я штату запевняють, що не обмежували обмін даними з Центрами з контролю і профілактиці захворювань.
Небраска ж фактично припинила повідомляти про коронавірус після того, як Піт Рікеттс, губернатор штату, оголосив про припинення офіційної надзвичайної ситуації через Covid-19. Журналісти тепер змушені надсилати офіційні запити або звертатися до національних вебсайтів, які відстежують показники штату, щоб дізнатися про статистику захворювання. Та офіційні особи Небраски вирішили, що щоденно оновлювати інформаційну панель щодо перебігу пандемії — не найвдаліше використання державних ресурсів.
Інші штати почали повідомляти про кількість заражень лише в будні дні. Ця тенденція стривожила фахівців із інфекційних захворювань, які вважають, що під час пандемії краще подавати більше інформації. Люди звикли покладатися на державні панелі моніторингу вірусу, щоб ухвалювати рішення, відвідувати великі збори або носити маски в громадських місцях, а розуміння рівня ризику в співтоваристві впливає на те, як люди реагують на обмеження, пов’язані з вірусами, як і заклики пройти вакцинацію. Таким чином громадськість позбавили інформації в реальному часі про поширення зарази, ушпиталення та смерті. Натомість Вашинґтон додав інформаційну панель про кількість жителів, які заразилися після вакцинації.
А тут іще в штаті Колорадо після смерті десятирічного підлітка медики виявили чуму. Інфекційне захворювання виявила лабораторна перевірка, яку розпочав Департамент охорони здоров’я та навколишнього середовища штату. Чуму виявили в шести округах Колорадо у тварин і бліх. Хворобу викликають бактерії, які можуть потрапити в організм людини через укуси інфікованих бліх або при прямому контакті зі зараженими тваринами. При виявленні на ранній стадії зараження чуму можна вилікувати як у людей, так і у домашніх тварин. Симптоми передбачають раптове підвищення температури і/або збільшення лімфатичних вузлів.

Ціни
Природним у час пандемії виглядає й ріст цін. У червні ц. р. ціни на споживчі товари та послуги в США різко зросли, а темпи інфляції сягнули рекордних показників за 13 років. Індекс споживчих цін, ключовий показник інфляції в країні, становив 0,9 %, а загальні ціни зросли на 5,4 %.
Водночас, значна частина зростання пов’язана з цінами на бензин, які суттєво перевищують показники минулого літа, коли пандемія викликала різке падіння попиту на перевезення, а також цін на нафту. А вартість газу порівняно з минулим роком зросла на 45,1 %.

Трамп
Дональд Трамп залишається одним із найактивніших ньюсмейкерів у країні. Цього разу він заявив, що Джо Байден не став на заваді завершенню будівництва газогону «Північний потік-2» (ПП2), що, на його думку, дозволить Росії отримувати «мільярди і мільярди доларів». 45-й президент нагадав, що «зупинив» будівництво ПП2, а його наступник дозволив, щоб газогін добудували «за кілька місяців». Він запевняє, що раніше попереджав Анґелу Меркель, канцлерку Німеччини, що США витрачають мільярди на захист їхньої країни, а вона платить Росії мільярди за постачання газу. І знову заявив, що зазнав поразки на президентських виборах лише тому, що їхні результати були підтасованими, назвавши вибори «найбільш ганебними та корумпованими» в історії.
Та його ніхто не чіпає, а от Томасу Барраку, голові інавгураційного комітету Дональда Трампа, непереливки. Його звинувачують у роботі на Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). 74-річний мільярдер, котрого нещодавно затримали в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія), є одним із трьох, кого федеральний суд Нью-Йорка звинувачує у спробі вплинути на зовнішню політику, коли п. Трамп балотувався 2016 року, а також коли працював президентом.
Крім цього, Томаса Баррака звинувачують у перешкоджанні правосуддю і в кількох неправдивих заявах федеральним органам у червні 2019-го. У федеральному суді Брукліна звинувачення за сімома пунктами також висунули 27-річному Метью Ґраймсу з Аспена (штат Колорадо), і 43-річному Рашиду Султану Рашиду аль-Маліку Альшаххі з ОАЕ.
Марк Леско, виконувач обов’язки помічника генерального прокурора, заявив, що «обвинувачені не раз використовували дружбу п. Баррака та доступ до кандидата, якого врешті-решт обрали президентом, високопоставлених представників виборчої кампанії й урядовців, а також американських засобів масової інформації для просування політичних цілей іноземного уряду, не розкриваючи своєї істинної прихильності».
Правник охарактеризував ймовірну поведінку підозрюваних так: «Це не що інше, як зрада цих офіційних осіб в Сполучених Штатах, у т. ч. колишнього президента». Слідство вважає, що п. Баррак через п. Альшахі та п. Ґраймса регулярно контактував із вищим керівництвом ОАЕ, просуваючи зовнішньополітичну програму ОАЕ в США. Зокрема, завдяки йому в промовах президента Трампа з’являлися схвальні відгуки на адресу ОАЕ. «Цим обвинуваченням ми повідомляємо всім — незалежно від їхнього багатства або уявної політичної сили — що Міністерство юстиції буде застосовувати заборону такого прихованого іноземного впливу», — заявив п. Леско.

Зеленський
Білий дім нарешті назвав дату офіційного візиту до Сполучених Штатів Володимира Зеленського — 30 серпня. Однак із 7 серпня по 20 вересня Конґрес США буде на канікулах. Тож конґресмени звернулися до президента Байдена з проханням змінити дату візиту в країну українського лідера. Адже через канікули в Конґресі планування зустрічей і заходів буде ускладнене.
«Мені не подобається такий час узагалі. Ми надіслали листи президенту, закликаючи, щоб цю дату змінили — для того, щоб члени Конґресу були тут, у Вашинґтоні, в один час», — заявила Марсі Каптур, співголова Групи підтримки України в Конґресі. Вона висловила надію, що президент розгляне пропозицію конґресменів. «Знаю, що він дуже зайнятий, бо це перший рік його адміністрації. Але змінити дату не так складно — і дозволити нам провести належний діалог із українським президентом», — зазначила вона.
Як повідомляв «Міст», поїздку Володимира Зеленського до Вашинґтона ще готують.

Євген Клен

До слова
Вашинґтон призначить посла США в Україні вже найближчими тижнями. Про це повідомив Джордж Кент, тимчасово повірений у справах України. За його словами, в Білому домі над цим активно працюють, адже призначення американських послів є пріоритетним. Дипломат нагадав, що коли президентом США був Дональд Трамп, американських послів не мали 80 країн світу. «У багатьох із цих країн є політичні призначенці, в Україні ж традиційно працювали дипломати з досвідом у зовнішній політиці», — заявив він. Водночас п. Кент наголосив, що в ситуації на сході України безпосереднім аґресором є саме Російська Федерація, тому закінчити цю війну — обов’язок Москви. Він підкреслив, що Сполучені Штати не припиняють роботу з підтримання України в її захисті від російської аґресії. А також додав, що тільки від Німеччини залежить, чи ліцензує вона ПП2. При цьому газогін, за словами дипломата, є політичним проєктом Росії. Натомість США вважають його поганою угодою не лише для України, а й для Польщі, країн Балтії та для енергетичної безпеки всієї Європи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply