Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

3 листопада — голосування за нового президента США

Автор:

|

Листопад 02, 2020

|

Рубрика:

3 листопада — голосування за нового президента США

Залишився один день до того, як американці оберуть собі нового президента.

Остання дуель
Остаточні дебати між чинним президентом Дональдом Трампом і кандидатом на президентське крісло Джо Байденом, на які чекала всі Америка, нарешті відбулися 22 жовтня. Крім коронавірусу, медичного страхування, теми міґрантів і расизму, які турбують американців, не раз згадували й Україну.
Попередні дебати, де Дональд Трамп перебивав Джо Байдена та модератора 158 разів, багато навчили виборчу комісію. Тепер вперше в історії мікрофони опонентам під час двохвилинних монологів могли вимикати.
Наразі рейтинґи демократа попереду: він на 10 % випереджає свого суперника. Тож усі сходилися на тому, що республіканцям цей вечір конче необхідний як критичний і вирішальний прорив. Господар Овального кабінету зробив для цього все, що міг. Розмова передбачувано торкалася України та нафтової компанії Burisma, що на кілька років взяла до своєї ради директорів Гантера Байдена, сина тодішнього віцепрезидента США. «Усі ці питання виникають через те, що мій син сидів у Burisma. Але ніхто під час слухань на імпічменті, ніхто з тих, хто зараз працюють на уряд Трампа, не сказав, що я чинив щось незаконне. А ось хто потрапив в Україні в халепу, то це він сам, намагаючись підкупити чужий уряд, аби вони сказали про мене щось погане. Чого вони так і не зробили, тому що нічого такого не було», — заявив претендент від демократів.
Дональд Трамп уже майже не перебивав опонента, навіть тоді, коли мікрофон працював. Він був набагато спокійнішим, уникав особистих нападок на Гантера Байдена, згадуючи про нього лише натяками. Крім цього, президент також влучно згадав Україну як доказ, що він вміє протистояти Путіну. «Ви постачали їм подушки та ковдри, а я постачав Україні протитанкову зброю. Ніхто не поводився з Росією жорсткіше, ніж я», — наголосив американський лідер.
Коронавірус, медичне страхування, міґраційна політика, мінімальна зарплата, расизм у Сполучених Штатах — цього разу дебати виглядали набагато дорослішими. Варто зауважити, що навіть прихильні до Байдена люди оцінили їх як набагато корисніші для Трампа. Адже жодної серйозної хиби президент не припустився.
Та за результатами опитування виборців, яке провела телекомпанія CNN, у заключному раунді теледебатів кандидатів у президенти США переміг Джозеф Байден. Так, вважають 53 % респондентів. Думки про те, що перемогу здобув Дональд Трамп, дотримуються 39 % виборців.
Переважна більшість учасників опитування (73 %) зійшлися на думці про те, що президент США заслуговував критики, якій піддав його демократ. Лише половина опитаних (50 %) вважають, що у Трампа було достатньо підстав для відповідних випадів на адресу опонента. При цьому на запитання, виступ котрого з двох кандидатів викликає більше питань у світлі можливого президентства, більшість респондентів (55 %) назвали чинного американського лідера. Сумніви щодо майбутнього політичного курсу п. Байдена за підсумками дебатів висловив 41 % респондентів.
У відповідях на запитання ведучої, що стосувалися зовнішньої політики, на думку учасників опитування, кандидати звучали практично однаково переконливо — 50 % у Байдена, 48 % у Трампа. При цьому чинному президенту вдалося вирвати перемогу (56 % проти 44 %) у дискусії на економічну тематику. Однак за іншими темами, в т. ч. пандемією коронавірусу, кліматичними змінами, питанням расової справедливості, виборці вважають виступ демократа більш переконливим.

Не дебатами єдиними
Але виборча кампанія — це не лише телебати. Потрібні й інші заходи. Цього року американська преса задіяна в цей процес, як ніколи раніше. За свідченнями експертів, The New York Times, The Washington Post, телекомпанією CNN стоять демократи. Нейтрально коментує вибори український «Голос Америки», розуміючи, що зараз українці в США розділилися на два протилежні табори.
А нещодавно The New York Post, яка начебто перебуває піл контролем республіканців, опублікувала листування Гантера Байдена. Газета повідомила про електронні листи, нібито отримані з ноутбука, імовірно, залишеного Байденом-молодшим у ремонтній майстерні, в яких йдеться про те, що Джо Байден використовував свою посаду віцепрезидента, щоб збагатити свого сина. Однак соціальні мережі Facebook і Twitter репости цієї статті обмежили.
Тоді Дональд Трамп закликав генерального прокурора Білла Барра почати розслідування про корупцію щодо сина його суперника від Демократичної партії. «Ми повинні змусити генерального прокурора діяти. Він повинен діяти, і повинен діяти швидко», — заявив президент в етері Fox News. «Він повинен когось призначити», — сказав він у відповідь на запитання про те, чи повинен прокурор Барр призначити спеціального адвоката для розслідування звинувачень на адресу Гантера Байдена, зроблених у виданні NYP.
Раніше президент закликав генерального прокурора перевірити сім’ю Байденів перед виборами, а також інших політичних опонентів, у т. ч. колишнього президента Барака Обаму.
А от розвідка США вважає, що за так званими особистими листами сина кандидата у президенти від демократів стоїть Росія. Про це пише Politico. У цьому впевнені понад 50 розвідників. У розпорядженні видання є лист екскерівників Центрального розвідувального управління США, колишнього керівника Пентаґону й інших чиновників. У ньому йдеться, що поява електронних листів періоду роботи Байдена-молодшого в українській газовій компанії Burisma, має ознаки інформаційної кампанії Росії. Водночас розвідники не надали жодних доказів, які б підтверджували причетність до цього Москви.

Стратегія захисту
Джо Байден усі правопорушення, заперечує та запевняє, що не розмовляв зі своїм сином про свій бізнес. Багато видань поставили під сумнів справжність вмісту ноутбука. Він також заявив в етері телеканалу CBS, що головною загрозою для Сполучених Штатів є Росія. «Вважаю, що зараз найбільшу загрозу щодо підриву нашої безпеки і альянсів становить Росія. А нашим найбільшим конкурентом є Китай, — зазначив претендент на головну посаду в державі. — Погляньте, що він (Трамп. — Ред.) робить — зближується з усіма диктаторами і тицяє пальцями в очі всім нашим друзям. Наші друзі з НАТО відвертаються від нас, бо не можуть на нас розраховувати».
Фахівці полічили, що Джо Байден витратив на телевізійну рекламу 582 млн USD. Це найбільша сума за всю історію США. Кандидат від Республіканської партії Трамп за останні два роки витратив 342 млн USD. А лише за останній тиждень кандидат Байден витратив 45 млн USD й у нього ще залишається 57 млн USD оплаченого телевізійного часу.
Водночас вперше за весь час цих президентських перегонів на мітинґу в підтримку Джозефа Байдена особисто виступив Барак Обама. Зустріч із прихильниками демократичного кандидата відбулася у Філадельфії (штат Пенсільванія). В цьому штаті, результати голосування можуть суттєво вплинути на підсумки майбутніх виборів. «Я люблю приїжджати до Пенсільванії. Ви двічі підтримали мене, і сьогодні я повернувся, щоб попросити у вас допомоги, щоб Білий дім дістався Джо Байдену та Камалі Гарріс», — звернувся 44-й президент США. На виборах президента 2008-го і 2012 року пенсільванці підтримали Обаму, проте 2016 року вони переважно голосували за чинного главу держави, а не за його опонентку Гіларі Клінтон.
Як повідомляв «Міст», Дональд Трамп намагається виконати свої перевиборчі обіцянки.

Євген Клен

До слова
Віктор Геверс, експерт у царині інформаційної безпеки з Нідерландів, вгадав пароль від Twitter-акаунту Дональда Трампа. На це йому знадобилося лише п’ять спроб. Про це пише видання De Volkskrant. За словами фахівця, пароль від акаунту був захищений комбінацією maga2020. MAGA — це абревіатура гасла кандидата Трампа Make America Great Again («Зробимо Америку знову великою»). «Я очікував, що мене заблокують після чотирьох невдалих спроб. Або, принаймні, попросять надати додаткову інформацію», — розповів п. Геверс і зауважив, що президент США не використав елементарні заходи безпеки, в т. ч. двоетапну перевірку. Це вже не вперше йому вдається отримати доступ до Twitter Дональда Трампа. 2016-го паролем президента було слово yourefired (ти звільнений).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply