Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

12 мільйонів — за спонсорів «Аль-Каїди»

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

12 мільйонів — за спонсорів «Аль-Каїди»

Державний департамент США запропонував 12 млн USD винагороди за інформацію про місцезнаходження двох осіб, підозрюваних у фінансуванні «Аль-Каїди». За даними американців, що проживають у Ірані, Мухсін аль-Фадль і Адель Зараді Сакр аль-Ваххаба аль-Харбі також координують відправку в Ірак і Афганістан бойовиків-ісламістів. «Під керівництвом п. Фадля через Туреччину відбувається переправлення бойовиків і зброї пов’язаним з «Аль-Каїдою» структурам у Сирії. Він також активно співпрацює з кувейтськими спонсорами, які фінансують бойовиків у Сирії», — заявили в держдепартаменті.

Від лютого ц. р. п. Фадль фактично очолює «Аль-Каїду» в Ірані. Його розшукують не тільки США, але й Саудівська Аравія та Кувейт. Там його підозрюють у організації терористичних мереж і фінансуванні бойовиків. Адель Зараді Сакр аль-Ваххаба аль-Харбі є «винятково небезпечним польовим командиром» із-поміж тих, хто брав участь у боях у Афганістані та Пакистані. Низка країн також розшукує його за організацію відправки ісламістів на різні війни.
Влада США заборонила своїм громадянам вести бізнес зі згаданими людьми й заморозила всі їхні активи в країні. Треба зазначити, що шиїтський Іран ніколи не виявляв симпатії до салафітської «Аль-Каїди», лідери якої вважають іранців відступниками від чистоти віри та єретиками. Понад те, у сирійському конфлікті Іран підтримує діючу владу на чолі з президентом Башаром Асадом, а салафіти всього світу борються за його повалення. Тим не менш, Девід Коен, заступник держсекретаря, заявив: «Ми надалі позбавлятимемо «Аль-Каїду» джерел фінансування та підтримки, а також оприлюднюватимемо факти про участь Ірану в підтримці цієї організації».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply