Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Уламки рухаються до берегів

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Уламки рухаються  до берегів

Сміття, яке утворилося внаслідок японського цунамі в березні 2011 року — рибальське спорядження й меблі, уламки будівель, дерева, навіть футбольні м’ячі та мотоцикли, — рухається Тихим океаном швидше, ніж очікувалося, і цьогоріч до берегів Північної Америки приб’є тисячі тонн непотребу, пише The Guardian.

«Учені вважають, що більш легкі об’єкти, такі як буї та нафтові бочки, досягли американських берегів уже в листопаді й грудні минулого року», — пише автор статті С’юзен Ґолденберґ. Інша частина сміття розповзлася на тисячі миль. Близько 95 % цього непотребу, імовірно, ніколи не дістанеться берега й буде дрейфувати в океані. Але дещо, як очікується, таки досягне західного узбережжя США та Канади.

«Більшість людей, можливо, думає, що це буде велика купа сміття, що рухається крізь океан, як килим, — сказав Ян Хафнер із Міжнародного центру досліджень Тихого океану в Гонолулу на Гаваях. — Але вона — дуже розрізнена, дуже неоднорідна».

Деякі дивні знахідки вже трапляються. Так, житель Британської Колумбії (Канада) виявив контейнер з мотоциклом Harley-Davidson, зареєстрованим у японській префектурі Міягі, що сильно постраждала від цунамі. У контейнері також був набір ключок для гольфу.

А недавно на безлюдний острів хвилею викинуло футбольний м’яч, власника якого, японського школяра з міста Рікузентаката, майже знищеного цунамі, таки вдалося встановити. Влада штату Вашинґтон розвісила плакати з попередженням про можливість прибуття сміття на пляжі. «Украй малоймовірно, що до США припливуть останки людей, загиблих під час цунамі», — говориться в них.

Guardian

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply