Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Українці увійшли до світових рейтинґів

Автор:

|

Грудень 31, 2022

|

Рубрика:

Українці увійшли до світових рейтинґів
Обкладинка часопису Time

Україна стала держава року за версією британського журналу The Economist. Свій вибір у редакції назвали очевидним. А Володимир Зеленський став людиною року за версією британської газети Financial Times. Журналісти назвали його втіленням мужності та стійкості українців у боротьбі проти аґресії держави-терористки Російської Федерації (РФ).
Своєю чергою, Олена Зеленська отримала відзнаку від Джорджтавнського інституту жінок, миру та безпеки. Вручення відбулося в онлайн-форматі, а про саму нагороду оголосила особисто Гіларі Клінтон. Перша Леді України стала лавреаткою престижної премії The Hillary Rodham Clinton Awards за виняткове лідерство у визнанні важливої ролі жінок у створенні більш мирного та безпечного світу. Разом із п. Зеленською відзнаки також отримали: Катерина Шевченко, Уповноважена Кабінету Міністрів України з питань гендерної політики; Олександра Матвійчук, голова «Центру громадянських свобод»; Наталія Карбовська, співзасновниця та директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду.
Крім цього, вісім українок увійшли у перелік «100 жінок-2022» проєкту Бі-бі-сі, який відзначає досягнення у різних сферах життя. Зокрема, до списку увійшли перша леді Олена Зеленська, парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), захисниця прав людей із інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математикиня Марина Вязовська, журналістка Крістіна Бердинських, лікарка-педіатр Ірина Кондратова, а також політикиня та волонтерка Яна Зінкевич.
Проєкт «100 жінок» заснували 2013-го як щорічну серію, присвячену 100 надихаючим і впливовим жінкам. Разом зі списком Бі-бі-сі публікує інтерв’ю, репортажі, розслідування, що висвітлюють роботу цих жінок.
Американський часопис Time також назвав людиною року Володимира Зеленського й український дух. «Людина року» — це конкурс визначних особистостей, груп, ідей або об’єктів, які щороку, починаючи з 1927-го, публікує на своїй обкладинці Time. «Людину року» визначає редакційне керівництвом видання відповідно до позитивного, а інколи й неґативного впливу на новини і на життя людства окремої особистості впродовж року.
Президент України увійшов і до списку 50 найвпливовіших людей світу 2022 року за версією Bloomberg. «Зі своєї обложеної столиці, Києва, Володимир Зеленський відхилив пропозиції США допомогти йому втекти на початку війни і використав нічні звернення в соціальних мережах, аби переконати українців, що вони переможуть. Зеленський, який здобув популярність як актор, зігравши випадкового президента в популярному телешоу, застосував свої таланти артиста, щоб виступати перед парламентами по всьому світу та заручатися підтримкою у боротьбі своєї нації», — написали а аґенції та додали, що цей план спрацював, хоча війна все ще далека від завершення.
А Politico визнав Володимира Зеленського найвпливовішою людиною Європи 2022-го. У повідомленні вказали, що європейські лідери, які перемогли на виборах у своїх країнах прагнуть якнайшвидше відвідати Київ, аби сфотографуватись з президентом України. «Стояти поруч із ним — ось як політики прагнуть, щоб їх бачили. Зеленський переконав решту Європи в тому, що її майбутнє пов’язане з Україною, у що мало хто вірив до вторгнення РФ у лютому ц. р. Його комунікативні навички були ключовими. Його риторика чітко вказує на зловмисність російського режиму, проти якого він бореться, розвіюючи віру значної частини Європи — особливо Берліну і Парижу — в те, що Москва може бути партнером», — підкреслили журналісти.
Натомість Путіна Politico визнав «невдахою року», а його міністра закордонних справ Лаврова — «темним дипломатом». Президент РФ потрапив до рейтинґу у розділ «Мрійники», а от керівника російського зовнішньополітичного відомства внесли до розділу «Руйнівники». «Мрія Путіна про «велику Росію» навряд чи здійсниться. Його повномасштабний наступ на Україну почав розвалюватися майже так само швидко, як і розпочався», — зазначив американський часопис.
Як повідомляв «Міст», після падіння рейтинґів Зе-влада обмірковує шляхи відходу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online