Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Українці та канадці щепляться однією вакциною

Автор:

|

Березень 16, 2021

|

Рубрика:

Українці та канадці щепляться однією вакциною

Світ продовжує боротися з пандемією коронавірусу, і головною зброєю в цій боротьбі стали вакцини. Уряди різних держав укладають багатомільйонні контракти на їхнє придбання, при цьому виробники банально не встигають виготовляти таку величезну кількість препаратів. Тим більше, що основні вакцини потребують введення двох доз, інакше від щеплення не буде жодного ефекту. Ще тривожніше, що коронавірус мутує, крім британського та південноафриканського штамів, за останній час виявлено ще принаймні три нових.

Нові штами: Нью-Йорк, Каліфорнія, Бразилія
Нью-Йоркський штам отримав назву B.1.526, він вперше з’явився у місті ще в листопаді минулого року. До середини лютого на нього припадало приблизно 27 % серед зареєстрованих у місті випадків захворювання. Вважається, що штам B.1.526 містить мутацію E484K, завдяки якій нові штами коронавірусу уникають імунної відповіді організму. «Це не особливо радісна новина. Але просто знати про це вже добре, бо тоді можемо щось з цим зробити», — розповів The New York Times Мішель Нуссенцвайг, імунолог зі Рокфеллерівського університету.
Каліфорнійський штам, який називають B.1.427 або B.1.429, за попередніми висновками, може призводити до підвищеного ризику серйозних ускладнень або смертності. Зокрема, з поширенням цього різновиду пов’язують складну ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії штату.
Крім цього, принаймні в шести американських штатах виявили мутацію вірусу, яку вперше ідентифікували в Бразилії та назвали P.1. Цей різновид підтвердили у багатьох людей, котрі вже одужали від коронавірусу, але цей штам може призводити до повторного зараження через його стійкість до антитіл.
Тож американські лікарі та дослідники закликають мешканців не припиняти дотримуватись карантинних заходів, адже нові штами можуть бути особливу небезпечними, пише USA Today. Зокрема, якщо ці різновиди коронавірусу виявляться більш заразними й стійкими до вакцин, це може відкотити назад увесь поступ у боротьбі проти пандемії, повідомила Рошель Валенськи, директорка американського Центру з контролю та запобігання захворювань, інформує «Голос Америки».
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2020 року у Великій Британії та Південно-Африканській Республіці (ПАР) зафіксували нові штами коронавірусу. Дані клінічних випробувань вакцин від компаній Novavax Inc і Johnson & Johnson засвідчили, що зафіксований у ПАР новий штам коронавірусу стійкіший до антитіл, які містять вакцини. Через це влада ПАР попросила Інститут сироватки Індії забрати назад відвантажені на початку лютого 1 млн доз вакцини Covishield (розробка британсько-шведської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету, яку виготовляє інститут Serum в Індії).

Індійська вакцина для України та Канади
Саме цією вакциною здійснюють щеплення в Україні, яка наразі отримала 500 тис. доз. Також упродовж першого півріччя в Україну може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї ж вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX.
Наприкінці лютого ц. р. канадська влада Канади також офіційно зареєструвала для використання Covishield. «Covishield отримав дозвіл на використання відповідно до Тимчасового розпорядження щодо імпорту, продажу та реклами ліків для використання у зв’язку з Covid-19. Як надзвичайний захід для забезпечення більш раннього доступу до вакцин у контексті глобальної пандемії, компанія Verity Pharmaceuticals Inc. пропонує флакони та коробки з вакцинами, марковані загальною назвою продукту та інформацією», — йшлося в заяві на сайті канадського уряду.
Ця вакцина призначена для активної імунізації осіб віком від 18 років для профілактики коронавірусної хвороби. Також Covishield має таку ж схему показань та вакцинації, як вакцина AstraZeneca. Канадський уряд замовив 2 млн доз вакцини Covishield, яка прибуде з Індії в найближчі тижні.
Причому реєстрація відбулась за рекордно швидкий термін — лише шість тижнів. «Це були блискавичні шість тижнів, — заявив Говард Глейз, голова компанії Verity Pharmaceuticals Inc. — Регулятори сфери охорони здоров’я справді перевершили себе… Вони працювали 24 години на добу».
Однак і у випадку Covishield, і стосовно препаратів Pfizer чи Moderna існує проблема — їх потрібно колоти двічі. До слова, дефіцит вакцин у Канаді зараз настільки гострий, що уряди провінцій зараз заявляють, що продовжать інтервал між двома дозами вакцин Pfizer, Moderna і AstraZeneca на чотири місяці, а не на три-чотири тижні, щоб вони могли швидко прищепити більше людей.
Тож не дивно, що минулого тижня уряд Канади схвалив використання вакцини від коронавірусу Jansen розробки компанії Johnson & Johnson. «Як з усіма іншими Covid-вакцинами, Департамент охорони здоров’я схвалив вакцину Jansen після незалежного та детального наукового вивчення її безпеки, ефективності й якості. Розглянувши усі дані, ми дійшли висновку про наявність переконливих доказів того, що переваги цієї вакцини переважують її потенційні ризики», — заявила Супрія Шарма, головна наукова радниця Департаменту охорони здоров’я Канади. За її словами, уряд дозволив використовувати вакцину всім людям, старшим за 18 років. Канада вже замовила 10 млн доз цієї вакцини й має змогу закупити ще 18 млн. Постачання вакцин здійснюватимуть із підприємств Johnson & Johnson в Європі та США.
Тести, в яких взяли участь 44 тис. осіб, засвідчили, що ефективність вакцини Johnson & Johnson становить 66 %, у той час, як у вакцин Pfizer і Moderna цей показник становить приблизно 95 %. Водночас, на відміну від інших, вакцина Johnson & Johnson потребує лише однієї дози. Її можна зберігати у звичайному холодильнику, що полегшує транспортування і поширення препарату.
Своєю чергою, Ентоні Фаучі, головний інфекціоніст США, закликав американців прищепитися будь-якою і трьох схвалених в країні Covid-вакцин (Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson), однак сам би надав перевагу власне препарату компанії Johnson & Johnson. «Всі три вакцини від Covid-19 справді непогані, і люди повинні зробити щеплення тією, що найбільш доступна для них. Якщо ви підете, і там буде вакцина від Johnson&Johnson, я б прищепився нею», — заявив д-р Фаучі, виступаючи в програмі Meet the Press на каналі NBC.

Світло наприкінці коронавірусного тунелю?
І наостанок — добра новина. Американська компанія Merck, яка розробляє медикаменти, опублікувала попередні результати експериментального противірусного лікування препаратом «молнупіравір» (Molnupiravir). Як повідомляє USA Today, ці ліки Merck розробила спільно з біотехнологічною компанією Ridgeback Biotherapeutics.
«Молнупіравір» був протестований на більш як 200 пацієнтах із коронавірусом, які не потребували ушпиталення. В групі хворих, що отримували препарат, зафіксували швидше зниження рівня заразності вірусу, ніж у тих пацієнтів, які приймали плацебо. Вільям Фішер, провідний дослідник Медичної школи Університету Північної Кароліни, заявив, що висновки цих досліджень багато обіцяють, і дієвість препарату потрібно вивчити додатково.
Як повідомляв «Міст», у Канаді схвалили індійську вакцину від Covid-19.

Ігор Берчак

Мовою чисел
Уряд України виділив 1,482 млрд грн на проведення вакцинації від Covid-19. «Підтримали ініціативу Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) про виділення коштів на вакцинацію населення від Covid-19. 1,482 млрд грн виділили для оплати послуг медикам, задіяним у заходах боротьби з коронавірусом, зокрема, які стосуються вакцинації. Ще близько 341 млн грн виділили лабораторним підрозділам МОЗ, які проводять тестування на коронавірус. Кошти закладено через спеціальний фонд, який створили зі залишків Фонду боротьби з Covid-19», — повідомила Світлана Шаталова, заступниця міністра охорони здоров’я.
Крім цього, вона наголосила, що контракти з виробниками вакцини передбачають нерозголошення її вартості. «Наказ МОЗ містить вимогу до керівників структурних підрозділів із питань охорони здоров’я забезпечити нерозголошення будь-якої інформації стосовно виробників, постачальників і вартості вакцин. Така вимога передбачена в договорі з міжнародною закупівельною організацією Crown Agents та ініційована виробниками. Порушення вимоги може спричинити штрафи або розірвання контрактів», — повідомила вона.
Своєю чергою, Андрій Віленський, виконувач обов’язків голови Національної служби здоров’я України в інтерв’ю інформаційній аґенції «Інтерфакс-Україна» повідомив, що на стаціонарне лікування пацієнтів із Covid-19 торік витратили 11 млрд грн. «За ці кошти в стаціонарі 2020-го пролікувалися 250 тис. пацієнтів, тобто на одного пацієнта держава виділила та заплатила 45 тис. грн. Це великі кошти. Це не в інтенсивній терапії, а в стаціонарі», — уточнив він і додав, що витрати можуть бути різними. «Якщо хворий просто в стаціонарі, то витрати на його лікування можуть становити від 2-10 тис. грн, а якщо в інтенсивній терапії або реанімації — 100 тис. грн. Але в середньому це 45 тис. грн», — сказав чиновник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply