Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Україна намагається вирватися з кігтів російського двоголового орла

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Україна намагається вирватися з кігтів російського двоголового орла
Павло Клімкін

Павло Клімкін

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, 22 червня ц. р. прибув у Люксембург для участі в засіданні Ради Європейського Союзу (ЄС) зі закордонних справ. «Керівника зовнішньополітичного відомства України вперше в історії відносин Україна-ЄС запрошено на засідання такого формату, який об’єднує суто країни, що є членами Євросоюзу», — ідеться в повідомленні Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що 23 червня п. Клімкін представив міністрам закордонних справ ЄС мирний план Президента України з урегулювання ситуації в східних областях країни. «Він мав також низку двосторонніх зустрічей, зокрема з верховним представником ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон, комісаром ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле, міністрами закордонних справ деяких країн ЄС», — сказано в повідомленні прес-служби МЗС.
Напередодні Гюнтер Еттінґер, комісар ЄС з енергетики, заявив, що тривожиться через можливі перебої з поставками газу під час майбутнього опалювального сезону. За словами чиновника, усі сторони зацікавлені в укладенні хоча би тимчасової угоди, яка дала би європейцям упевненість у поставках російського газу наступної зими. «Росія повинна усвідомлювати, що довіра до неї, як до надійного постачальника газу, зараз падає. Це — не в її інтересах», — зазначив п. Еттінґер.
Водночас, країни ЄС повинні вжити заходів, щоби забезпечити надійність енергопостачання, вказав єврокомісар. «Ми зобов’язані наповнити газосховища й з’ясувати, чи можна збільшити поставки газу з інших джерел», — заявив він.
Також Ліхтенштейн на підтримку України заблокував рахунки екс-президента Януковича. Про це поінформували в Генеральній прокуратурі України (ГПУ). Крім того було заморожено ще й рахунки близько 20 осіб із оточення Януковича. Раніше повідомлялося, що Служба фінансового моніторингу заблокувала 1,34 млрд. USD на рахунках 19 офшорних компаній, пов’язаних із колишнім главою України. Прем’єр-міністр Яценюк доручив ГПУ, Службі безпеки України й іншим державним органам ужити всіх заходів, аби ці заарештовані кошти офіційно було повернуто до державного бюджету країни. Як писав «Міст», на початку червня ц. р. швейцарські банки заморозили 137 млн. EUR, які зберігаються на рахунках Януковича та колишніх членів українського уряду.
Тим часом, увесь світ продовжує засуджувати поведінку Російської Федерації (РФ). Так, Даля Ґрібаускайте, президент Литви, порівняла дії Путіна з тактикою, яку застосовували свого часу Сталін і Гітлер. «Путін використовує національне питання як привід до захоплення чужих територій — точнісінько так само, як це робили згадані диктатори», — сказала вона.
Крім цього, п. Ґрібаускайте побоюється, що Москва намагатиметься переконати країни Балтії залишити НАТО в обмін на зниження ціни на нафту або газ. Вона також зауважила, що РФ прагне поширити свій вплив на країни, що раніше входили до складу СРСР, зокрема відновити економічну залежність прибалтійських республік від російського палива.
А Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, констатував, що Путін має твердий намір затягнути до складу Євразійського економічного союзу хоча би частину України. Польський урядовець назвав події останніх місяців в Україні «підривною діяльністю». «В Україну поставляється важке озброєння: пересувні зенітно-ракетні комплекси, танки, бронетранспортери, протиповітряна амуніція. Таку зброю не можна купити в крамниці ні в Україні, ні в Росії», — зазначив п. Сікорський.
Своєю чергою, додаткові санкції проти 50 росіян і одинадцятьох російських підприємств через ситуацію в Україні запровадила Австралія. Про це йдеться в повідомленні МЗС Австралії. Зокрема, у списку фігурують віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін, голова Ради Федерації Валентина Матвієнко та спікер Держдуми Сергій Наришкін.
За словами російського опозиціонера Бориса Нємцова, санкції, які досі застосовували Європа й Америка, мали, радше, символічний характер. Однак, навіть ці заходи призвели до відтоку з РФ 100 млрд. USD. «Вони боляче вдарили по друзях Путіна олігархах-мільярдерах (Тимченку, Роттенбергу, Сєченову). Тобто, створили навколо Путіна неприємну нервозну атмосферу, але вони лише побічно зачепили російську економіку. Діяли ж вони таким чином: із Росії «втікали» гроші. За І квартал, за оцінками експертів, пішло понад 50 млрд. USD, за І півріччя, за даними експертів, «втече» понад 100 млрд. USD. Це – дуже погано, тому що призводить до економічної кризи, спаду та бюджетного дефіциту. На реґіональному рівні утворився дикий бюджетний дефіцит: бракує ліків навіть для важкохворих, не будуються дороги, не ремонтуються будинки. Зростають тарифи й піднімаються ціни. Це все — наслідки символічних санкцій», — конкретизував політик.
Опозиціонер упевнений у тому, що «найболючіші методи — це санкції проти банківської системи Путіна». «Гадаю, що цих заходів ніколи не буде вжито Європою, але може бути вжито Сполученими Штатами Америки, якщо Путін дасть вказівку ввести регулярні війська на територію України», — наголосив п. Нємцов.
Москва всіляко намагається нашкодити українцям. Наприклад, Республіка Південна Осетія, анексована Росією у Грузії, визнала «Луганську народну республіку» (ЛНР) незалежною державою. Про це у вівторок 17 червня поінформував Валерій Болотов, лідер самопроголошеної ЛНР. Терорист також заявив, що «уряд» ЛНР призначить посла, котрий вирушить до столиці Південної Осетії. «Це – вагоме рішення для вирішення наших життєво важливих проблем», — зазначив Болотов.
А от українським біженцям, котрі обрали Росію, живеться несолодко. У Ростові-на-Дону 19 червня ц. р., близько 6:00 за місцевим часом, жінка з Донецька кинулася під потяг у районі станції «Ростов-Товарний». Донечанка померла на місці події. При собі загибла мала паспорт із українською реєстрацією. «За попередніми даними, під потяг вона потрапила цілеспрямовано. Наразі з’ясовуються обставини загибелі жінки. За фактом її смерті проводиться перевірка», — заявила прес-служба Міністерства внутрішніх справ РФ.
Після цього жахливого інциденту влада Росії вирішила евакуювати українських біженців із Ростовської області, повідомив Анатолій Єлізаров, начальник національного центру управління з кризових ситуацій Міністерства з надзвичайних ситуацій (МНС) РФ. Біженців розвозять у різні реґіони. За останніми даними, у прикордонних областях РФ зараз перебуває понад 18 тис. осіб, котрі були змушені покинути Україну через бойові дії. Роботу щодо їх розміщення координує МНС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply