Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

У світової економіки закінчується абсолютно все

Автор:

|

Червень 22, 2021

|

Рубрика:

У світової економіки закінчується абсолютно все

Рік тому, коли пандемія коронавірусу охоплювала країну за країною, змушуючи економіки здригнутися, споживані панічно скуповували поспіль усе. Тепер же на тлі економічного відтоку вже компанії відчайдушно запасаються всім, чим тільки можуть.
Від виробників матраців і фольги до автомобільних компаній — всі купують більше матеріалів, ніж потрібно, щоб пережити шалену швидкість, із якою відновлюється попит на товари. Таким чином вони намагаються заспокоїти примітивний страх, що все раптом закінчиться. Але корпоративне скуповування та накопичення підштовхує ланцюжки постачання до межі перевантаження. Нестачі, транспортні корки та підвищення цін наближаються до найвищих рівнів за останні часи. Тому зростає неспокій, що «розігнана» до межі глобальна економіка спровокує інфляцію. «Мідь, залізна руда та сталь. Кукурудза, кава, пшениця та соя. Деревина, напівпровідники, пластик і картон для пакування. У світі, здається, вже бракує всього цього», — повідомляє аґенція Bloomberg.
«Назвіть бодай щось, і можна буде сказати, що нам цього бракує», — заявив Том Лінебарґер, голова і виконавчий директор компанії Cummins Inc, яка займається виробництвом генераторів і двигунів. «Клієнти намагаються взяти все, що можуть, тому що вони бачать високий попит», — пояснила Дженніфер Рамсі, президентка компанії The Columbus. За її словами, всі вирішили, що нестача розтягнеться і на наступний рік.
Відмінність між великим скороченням 2021-го та проблемами в постачанні матеріалів минулого року полягає як у масштабах, так і в тому факті, що наразі ніхто не може сказати, коли це закінчиться. Великі і малі: залишилося мало компаній, яких не зачепив новий дефіцит. Компанія Girteka Logistics має найбільший автопарк вантажівок в Європі. Але тепер навіть вона скаржиться на нестачу можливостей. Американському виробнику напоїв Monster Beverage бракує алюмінію для бляшанок. А Momax Technology Ltd із Сянганя затримує виробництво нових продуктів через дефіцит напівпровідників.
Ситуацію погіршує незвично довгий і дедалі більший список лих, які підривали постачання сировини впродовж останніх місяців. Інцидент у Суецькому каналі заблокував глобальне постачання в березні ц. р. Посуха знищила аграрні врожаї. У лютому сильні морози та масові перебої з електропостачанням позбавили енергії нафтохімічні компанії в центральних штатах США. Гакери вивели з ладу найбільший нафтогін у США, змусивши ціни на бензин в країні піднятися вище 3 USD за галон вперше з 2014 року. А потужний спалах пандемії Covid-19 в Індії поставив під загрозу роботу найбільших індійських портів.
Якщо хтось думає, що за кілька місяців ці проблеми зникнуть, Bloomberg пропонує звернути увагу на Logistics Managers’ Index. Його розраховують на основі щомісячного опитування корпоративних директорів із питань забезпечення. Їх питають про те, як оцінюють товарно-матеріальні, транспорті та складські витрати зараз і через 12 місяців. Теперішній індекс найвищий із 2016 року. І прогнози свідчать, що через рік легшим не стане. Індекс виявився неприємно точним у минулому. Він успішно передбачав реальні витрати у 90 % випадків.
«По-суті люди нам кажуть, що доправити речі в місця, де вони потрібні, буде дуже складно. І через це впродовж наступних 12 місяців ціни продовжать зростати», — поінформував Зак Роджерс, професор бізнес-коледжу Університету Колорадо, який допомагає розраховувати індекс Logistics Managers’ Index.
Як повідомляв «Міст», лідери G7 домовилися про відновлення економіки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply