Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

У Новій Зеландії обрали альтернативний прапор

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

У Новій Зеландії обрали альтернативний прапор

Прапор Нової Зеландії

У Новій Зеландії пройшов референдум із вибору дизайну нового прапора країни. Переможцем серед п’яти запропонованих варіантів став чорно-біло-синій прапор зі зображенням срібної гілочки папороті. Загальне голосування проходило з 20 листопада по 11 грудня.
Результати були оприлюднені Виборчою комісією Нової Зеландії. За її даними, прапор зі зображенням срібної гілочки папороті в чорно-біло-синій гамі підтримали 50,53 % виборців. Друге місце (49,47 %) зайняв прапор такого ж дизайну, але в червоно-біло-синьому виконанні.
Варто зазначити, що спочатку до шорт-листа, затвердженого урядом, потрапили тільки чотири варіанти, однак громадськість була невдоволена тим, що у фінал не вийшов варіант із червоним трикутником, запропонований Аароном Дастіном. На думку багатьох, саме цей прапор символізував злиття аборигенної культури з європейською спадщиною. У результаті парламентських дебатів і голосування, що відбулося вслід за ними, варіант п. Дастіна, відомий як Red Peak, було включено до числа фіналістів.
Заключний етап відбудеться наступного року. З 3 по 24 березня пройде друга частина референдуму, на якому новозеландці обиратимуть між чинним прапором і найкращим із альтернативних варіантів. Переможець у цьому голосуванні буде визнаний новим офіційним державним символом.
Нагадаємо, що про зміну державного прапора влада Нової Зеландії задумалася навесні цього року. З 5 травня по 16 липня всім громадянам країни пропонувалося брати участь у громадських обговореннях цього питання, ділитися своєю думкою про те, що повинен символізувати прапор, і висувати свої варіанти. Кожен охочий міг запропонувати свій дизайн, завантаживши файл із картинкою на сайт уряду.
Британський «Юніон Джек» на чинному прапорі Нової Зеландії символізує колоніальне минуле — з 1839-го по 1953 рік країна була належала до Великої Британії. Чотири зірки, розташовані праворуч від прапора, мають різний розмір і символізують сузір’я Південний Хрест.
Нова Зеландія — не перша країна, що вирішила позбутися колоніальної спадщини. Так, на початку цього року про намір прибрати зображення «Юніон Джека» зі свого національного прапора оголосили на Фіджі. «Ми повинні прибрати з нашого прапора застарілі символи, які не мають стосунку до теперішнього, зокрема ті, що свідчать про колоніальне минуле нашої країни, — заявив тоді Вореке Баїнімарама, прем’єр-міністр Фіджі.
Питання про зміну національного прапора у відповідності з сучасними реаліями по-різному вирішується в окремих куточках колишньої імперії. Так, Канада замінила колоніальний прапор на всім відомий кленовий лист майже півстоліття тому, тоді як у Австралії, колонізованій у другій половині XVIII ст., досі тривають суперечки про необхідність подібного кроку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply