Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Світ втомився від коронавірусу і хоче якнайшвидше його позбутися

Автор:

|

Грудень 10, 2020

|

Рубрика:

Світ втомився від коронавірусу і хоче якнайшвидше його позбутися
Вакцина — не панацея

Дослідження дієвості багатьох вакцин від Covid-19 перебуває на фінальній стадії, а деякі з них уже почали розвозити, щоб розпочати щеплення, як тільки на це отримають офіційний дозвіл.

Першість — за британцями
Велика Британія першою серед країн Заходу видала ліцензію на вакцину Pfizer/BioNTech проти Covid-19 й уже розпочала процес масової імунізації. Екстрене використання вакцини дозволило Управління з регулювання лікарських засобів і медичних товарів Об’єднаного Королівства ще до прийняття відповідних рішень у США й решті Європи.
Загалом Велика Британія придбала 40 млн доз вакцини, яка, за останніми випробовуваннями, має 95 % ефективності. Попри те, що вакцину потрібно зберігати за температури мінус 70 градусів за Цельсієм, компанії-виробники заявляють, що її можна також зберігати до п’яти днів у холодильнику за температури два-вісім градусів за Цельсієм.
Спершу щеплення роблять представникам груп із найбільшим ризиком. Це мешканці будинків для літніх людей, котрі не можуть прийти до центру вакцинації разом із персоналом, який доглядає за ними. У холодильнику вакцину можна привезти й до них. Наступними на черзі стануть особи, старші за 80 років, а також медичні працівники.

Америка не відстає
Своєю чергою, радники Центру контролю та профілактики захворювань США також проголосували щодо двох категорій населення, які стануть першими в черзі на вакцину проти коронавірусу. Це медичні працівники та люди, котрі перебувають в закладах тривалого догляду. Мешканцями закладу тривалого догляду визначили й дорослих, котрі постійно проживають у закладах, котрі надають різноманітні послуги, зокрема, медичну та особисту допомогу, особам, котрі не можуть жити самостійно.
Щодо персоналу охорони здоров’я, то до нього належать оплачувані та безоплатні особи, котрі працюють у закладах охорони здоров’я й які можуть безпосередньо або опосередковано піддаватися впливу інфекційних матеріалів.
Фахівці стверджують, що мешканці закладів довготривалого догляду — 6 % випадків коронавірусу та 40 % смертей від коронавірусу в США. За увесь час пандемії у США понад 240 тис. медичних працівників інфікувалися коронавірусом і 858 померли.
А як повідомляв «Міст», для кампанії з вакцинації в Канаді запросили військового експерта.

РФ хоче свій шмат пирога
У Російській Федерації (РФ) прагнуть просувати на світовий ринок власну вакцину — Sputnik V. Але спершу розпочали масштабну вакцинацію у своїй країні. Першими вакцину отримують лікарі й учителі. За словами Путіна, в країні виробили близько 2 млн доз вакцини від коронавірусу. «Це дає нам можливість почати якщо не масову, то масштабну вакцинацію», — заявив володар Кремля і звернувся з проханням до Тетяни Голікової, віцепрем’єрки РФ, розпочати вакцинацію негайно. «Знаю, що загалом і промисловість, і [медична] мережа до цього готова. Давайте зробимо цей перший крок», — наголосив Путін.
Москві вже вдалося спокусити своєю вакциною Угорщину. У відповідь Європейська комісія (ЄК) заявила, що Будапешт має право схвалити застосування російської вакцини від коронавірусу, але Sputnik V не зможе циркулювати в інших країнах Європейського Союзу (ЄС). Відтак Угорщина сама є відповідальною за безпеку й ефективність вакцини, а Європейська медична аґенція не матиме до цього ніякого стосунку.
Угорщина стала першою і наразі єдиною країною ЄС, яка зацікавилася російською вакциною. Москва запевняє, що ефективність Sputnik V становить понад 92 %. Фахівці пояснюють, що проміжну ефективність препарату розраховують у трьох статистично значущих репрезентативних контрольних точках — після реєстрації 20, 39 і 78 випадків зараження коронавірусом серед добровольців, яким вводили вакцину. У дослідженнях взяли участь 18 тис. 794 добровольці.
Одній групі учасників вводили вакцину, а іншій — плацебо. З 14 тис. 95 учасників випробувань, котрі отримали вакцину, заразилися коронавірусом лише восьмеро осіб. Серед 4 699 добровольців, які отримали плацебо, був зареєстрований 31 випадок захворювання.
Також уже стало відомо, скільки коштуватиме російська вакцина. Дві дози Sputnik V для міжнародних ринків коштуватимуть близько 20 USD. А ось для громадян РФ вакцина буде безкоштовною. Наступного року за кордоном планують виробити 1 млрд доз російської вакцини на 500 млн осіб. Однак ефективність Sputnik V міжнародні фахівці досі не підтвердили.
Натомість Майк Раян, керівник програми Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ) із надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я, вважає, що вакцини від Covid-19 не дозволять звести нанівець поширення інфекції. «Вакцини не означають повну відсутність коронавірусу», — зазначив д-р Раян. А Тедрос Гебрейесус, глава ВООЗ, зауважив, що «прогрес у царині розробляння вакцин допомагає нам, і ми починаємо бачити світло в кінці тунелю». «Однак у ВООЗ стурбовані тим, що створюється все дужче відчуття, що пандемія закінчилася, адже насправді вона триває, — додав він. — Ми знаємо, що це був важкий рік. Люди втомилися. Лікарні працюють на межі можливостей або навіть понад цю межу».

Не лише ліки
Але однієї вакцини для боротьби з коронавірусною інфекцією замало. Тому Організація Об’єднаних Націй (ООН) та її партнери оприлюднили план гуманітарного реагування на 2021-й. Згідно з ним, наступного року 235 млн людей у світі потребуватимуть гуманітарної допомоги. Тобто її доведеться збільшити аж на 40 %. Такі витрати зумовлені наслідками пандемії Covid-19. Від неї, а також інших гуманітарних криз, постраждали вже 56 країн. Наразі в ООН планують зібрати 35 млн USD для 160 млн найбільш вразливих верств населення. Поки що необхідно забезпечити житлом, їжею та медичною допомогою дітей, жінок, людей із інвалідністю та порушеннями психіки.
А ЄС має намір виділити 183 млн EUR на полегшення боргового тягаря 29 найбідніших і найбільш економічно вразливих країн світу. «ЄС поєднує вливання коштів для швидкого пом’якшення бюджетних обмежень, аби допомогти негайному реагуванню — за допомогою таких внесків, як цей — зі стійкими довготерміновими планами допомогти партнерам пережити серйозний соціально-економічний шторм, який ще далекий від завершення. ЄС очолює глобальні зусилля з полегшення тягаря заборгованості та реструктуризації боргу. Ми сподіваємося, що наш внесок прокладе шлях для інших у питанні приєднання до цих глобальних зусиль», — заявив Жозеп Боррель, верховний представник Євросоюзу зі закордонних справ і політики безпеки.
Внесок ЄС у розмірі 183 млн EUR спрямують до Фонду стримування катастроф і надання допомоги (CCRT) Міжнародного валютного фонду (МВФ) для полегшення боргового тягаря 29 країн із низьким рівнем доходу, що дасть змогу їм збільшити свої соціальні, медичні та економічні витрати у відповідь на кризу, зумовлену пандемією Covid-19. ЄС стане найбільшим донором CCRT, обсяг якого наразі становить майже 426 млн EUR.
Своєю чергою, лідери двадцяти найбільш економічно розвитих держав (G20) схвалили план продовження заморожування офіційних платежів із обслуговування зовнішнього боргу для найбідніших країн світу до середини 2021 року. Ініціатива G20 щодо полегшення боргового тягаря, запущена незабаром після початку пандемії навесні, вже допомогла 46 із 73 країн, що відповідають потрібним критеріям, відтермінувати виплати з обслуговування боргу 2020-го на суму 5,7 млрд USD, вивільнивши кошти для боротьби з пандемією та зміцнення економіки.
В їхнє число не потрапила Україна, адже вона не настільки бідна, щоб МВФ списав їй борги. Про це розповів Тимофій Милованов, колишній міністр економіки, а тепер — радник голови Офісу президента України. Він зазначив, що не знає, чи можна взагалі з МВФ такі речі обговорювати, а також запевнив, що борги Україна виплатить, і захищені видатки бюджету також. «Ніхто не каже, що проблеми немає, і ситуація проста. Що можна стати осторонь і курити бамбук. Ні. Міністерству фінансів дуже важко, йому потрібно відпрацювати, і, гадаю, він впорається», — зазначив п. Милованов.

Євген Клен

До слова
Урсула фон дер Ляєн, глава ЄК, анонсувала створення європейського об’єднання для реагування на майбутні пандемії, який отримає назву HERA. За її словами, такий орган допоможе швидко реагувати у разі надзвичайних ситуацій зі здоров’ям. Чиновниця пояснила, що уряди європейських країн не здатні самостійно припинити пандемію коронавірусу, а HERA може забезпечити можливість оголошення надзвичайного стану в усьому Євросоюзі. «Це дало б більшу координацію між державами-членами, спільні закупівлі медичного обладнання та розгортання груп допомоги ЄС», — додала п. фон дер Ляєн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply