Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Смертельна іронія долі

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Смертельна іронія долі

«Сумнівний пропаґандистський фільм, що зображує Магомета прихованим гомосексуалістом і педофілом, недостойний жодної аудиторії, крім своїх творців. Але він спичинив вибух насильства проти представництв США в Єгипті й Лівії, Тунісі та Ємені, Ірані й Іраку», — пише Соня Цекрі в Suddeutsche Zeitung.

За її словами, багато що в цій справі викликає запитання й підозри. Наприклад, не зрозуміло, чому фільм був перекладений арабською за кілька днів до 11 вересня, а лють мусульман вихлюпнулася назовні акурат у річницю теракту. Не відомо, хто автор «пасквіля»: «Коптські екстремісти у вигнанні? Американський єврей?» Крім того, продовжує автор, постає питання й щодо того, хто висловив своє обурення: у Лівії цією нагодою скористалася «невелика група ісламістів, наближених до «Аль-Каїди», що раніше марно намагалися взяти під контроль чималу частину країни». У Єгипті, зазначає п. Цекрі, до віруючих приєдналися далекі від політики футбольні фанати, а в Ємені до насильства людей нібито підбив радикальний шейх.

Після «арабської весни», наголошує Соня Цекрі, на передній план вийшли сили, що одночасно використовують і зневажають США. Наприклад, у Лівії, «за гіркою іронією долі, кліка ісламістів, на сумлінні якої — смерть американського посла-ідеаліста Кріса Стівенса, можливо, узагалі не з’явилася б на світ без американської зброї».

Єгипетський президент Мохаммед Мурсі, продовжує автор, засудив прояви насилля тільки через день після їх початку. Водночас із цим «Брати-мусульмани» закликали людей вийти на демонстрацію проти образи релігійних почуттів. Однак саме тоді єгипетські чиновники зустрічалися з делеґацією США, оскільки Вашинґтон хоче подарувати Каїру мільярдний борг. Як ісламіст п. Мурсі конкурує за роль головного охоронця релігійних цінностей, але як президент він потребує грошей, пише п. Цекрі.

«Однак і ліберали лають Америку, тому що Вашинґтон нібито кокетує з ісламістами. А єгипетські публіцисти скаржаться, що заворушення біля посольства інсценовано Америкою, аби дискредитувати крихку арабську демократію. Політика США на Близькому Сході — невдячне завдання», — міркує журналістка.

Саме тому, веде вона далі, незважаючи на передвиборчу боротьбу, було би нерозумно підливати олію у вогонь: «Те, що президент Обама шле до Лівії есмінці з морською піхотою й, можливо, скоро пошле безпілотники, — недобрий знак». Поки що, зазначає Соня Цекрі, хуліганять небагато, але якщо Вашинґтон почне оборонятися, визначивши боротьбу з тероризмом як абсолютний пріоритет і не рахуючись із людськими жертвами, ситуація може швидко змінитися.

«Люди арабського світу хочуть, щоби їх розглядали не просто як загрозу безпеці», — підсумовує журналістка.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply