Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Шокуючий прогноз на 2020 рік

Автор:

|

Січень 06, 2020

|

Рубрика:

Шокуючий прогноз на 2020 рік

Данський Saxo Bank опублікував «шокуючі прогнози» на 2020 рік. Йдеться про малоймовірні та недооцінювані події, які можуть завдати серйозного удару по фінансових ринках.

Нафта виросте на падінні видобутку в США
2020 року видобуток сланцевої нафти в США скоротиться через низьку прибутковість інвестицій у цю галузь. Цим скористаються країни Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і Російська Федерація (РФ), щоб оголосити про нове значне зниження видобутку традиційної нафти.
Одночасно успішно завершиться наступний етап IPO найбільшої нафтовидобувної компанії Saudi Aramco. Інвестори отримають бажану оцінку активу за межами Саудівської Аравії. Вона стане найдорожчою компанією у світі. Еталонна марка нафти Brent, зрештою, повернеться до вартості 90 USD за барель. Зараз північноморську нафту торгують близько 60 USD за барель. Дональд Трамп буде лютувати, позаяк дорога нафта гальмує економічне зростання. РФ, навпаки, радітиме нафтодоларам, які потечуть у бюджет.

Мілленіали проголосують проти Трампа
Ще один прогноз щодо США стосується можливої кризи в умовах економічного спаду. Якщо господар овального кабінету збагне, що йому загрожує нищівна поразка на виборах, він теоретично може перебудувати систему оподаткування бізнесу на користь внутрішнього виробництва за принципом нібито чесної та вільної торгівлі.
Усі існуючі мита скасують, а замість них запровадять прямий 25-відсотковий податок на додану вартість на всю валову виручку на ринку США, отриману від виробництва за кордоном. Це призведе до претензій торгових партнерів, але їм запропонують перенести виробництво на американську територію й уникнути податку.
Що стосується виборів, то банк допускає, що вони дадуть демократам і президентське крісло, і контроль над обома палатами Конґресу. Перемогу їм принесуть голоси жінок, мілленіалів і старшої частини покоління Z, які стають політично активними.
Минулого разу перемогу п. Трампу забезпечили білі виборці поважного віку, а їхня частка в населенні зменшується: зараз у США найчисленнішим поколінням є особи від 20 до 40 років, котрі налаштовані набагато ліберальніше. Президент Трамп стане головним громовідводом, і демократи отримають на президентських виборах перевагу у більш ніж 20 млн голосів, посилять контроль над палатою представників і, хоча й з натугою, займуть й Сенат.

Угорщина вийде з ЄС раніше за Британію
Saxo Bank очікує різкі зміни в складі Європейського Союзу (ЄС). Угорщина, яка увійшла в об’єднання 2004 року, почне говорити про «кровне братерство» з Туреччиною і РФ. Більше року тому ЄС порушив проти Угорщини дисциплінарну процедуру. Підставою для неї стали закиди угорській владі в утисках свободи засобів масової інформації, зміна виборчої системи на користь авторитаризму, посилення тиску правлячої партії на інститути суспільства і зростання корупції. На думку експертів, Рада глав держав і урядів може позбавити Угорщину субсидій зі загальноєвропейського бюджету, що й призведе до зміни зовнішньої політики країни. Посилити ефект може обвалення угорського форинта. У результаті Угорщина першою вийде зі складу ЄС.

Азія замінить долар валютою на блокчейні
Нова азійська резервна валюта, підтримувана Азійським банком інфраструктурних інвестицій, знизить індекс американського долара на 20 %, а щодо золота зіб’є долар на 30 %. Asian Drawing Right, що працює на блокчейні, спершу буде дорівнювати 2 USD, що зробить її найбільшою у світі валютною одиницею. Країни ОПЕК, великі експортери нафти, зі задоволенням приєднаються до укладання контрактів у новій валюті, розуміючи значимість азійського ринку.

Настане третя зима ШІ
Розробка штучного інтелекту (ШІ) увійде в новий тривалий період втрати зацікавлення і втратить фінансування. За останні десятиліття технологічні корпорації, у т. ч. виробники мікрочіпів, витратили десятки мільярдів доларів на дослідження у сфері ШІ, але так і не отримали прибутку.
Що стосується самих технологій, то, до прикладу, прогрес у глибокому машинному навчанні вже цього року став найповільнішим за п’ять років. Крім цього, на навчання, наприклад, великих нейромереж витрачають дедалі більше енергії, досягнення при цьому стають щораз скромнішими. Баланс витрат і результатів зможуть підтримувати тільки найбільші компанії (такі, як Facebook, Google і Microsoft), і врешті-решт, венчурний капітал відмовиться від вкладень у ШІ.

ЄЦБ розгорне свій монетарний курс
Saxo Bank не виключає, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) може зробити різкий розворот і відмовитися від політики наднизьких ставок. У зв’язку зі складною ситуацією, у якій опинилися європейські банки через наднизькі ставки, і посиленням регулювання за правилами «Базель IV» Крістін Лагард, новий голова ЄЦБ, уже на початку року оголосить, що монетарна політика вичерпала свої можливості. Вона вкаже, що тривале збереження неґативних ставок за депозитами може серйозно зашкодити банківському сектору Європи. Щоб змусити уряди країн Єврозони, особливо Німеччини, перейти до фіскального стимулювання економіки, ЄЦБ розгорне свій монетарний курс, виводячи облікову ставку до нуля, а до кінця року навіть у невеликий плюс.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply