Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

«Шокуючі прогнози» на 2021 рік

Автор:

|

Січень 03, 2021

|

Рубрика:

«Шокуючі прогнози» на 2021 рік
Amazon «купить» Кіпр

Данський Saxo Bank опублікував «шокуючі передбачення» на 2021 рік. Їхні прогнози вже 18 років привертають увагу інвесторів до малоймовірних подій. Банк вибирає десять найбільш суперечливих і не пов’язаних між собою ідей. Банк традиційно наголошує, що «шокуючі передбачення» не є його офіційним прогнозом — вони лише попереджають, що багато інвесторів можуть помилятися, оцінюючи ймовірність настання вищезазначених подій як зневажливо малу. Це спроба дослідити межі можливого, нехай і не завжди ймовірного, що особливо актуально в контексті раптової коронавірусної кризи.

Енергетичний переворот
«Пандемія Covid-19 і важкий перебіг виборів у США наблизили те, що могло здаватися далеким майбутнім, прискорили практично кожну соціальну і технічну макротенденцію, — заявив Стін Якобсен, директор із інвестицій інвестиційної установи. — Кажучи просто: те, що сталося цього року, означає, що майбутнє вже настало. Ми побачили найшвидше в історії падіння і відновлення ринку, а баланси центральних банків і бюджетні дефіцити роздувалися безпрецедентними темпами. Таким чином, можна зробити не таке вже шокуюче передбачення: 2021 рік змусить засумніватися в тому, що можна нескінченно прикидатися, що все гаразд і нехай навіть ринки орієнтуються саме на це».
Пандемія коронавірусної інфекції прискорила практично кожну макротенденцію. Особливо важливі структурні зміни на ринку праці, але водночас загальний обсяг економічного добробуту в світі лише збільшиться, навіть у розрахунку на душу населення.
«Наближається епоха безумовного базового доходу, що означає нове життя і нові пріоритети, — зазначив п. Якобсен. — Також знадобиться новий спосіб перерозподілу благ, інакше всі ресурси виявляться сконцентрованими в руках монополій і рантьє. Один із головних факторів, що забезпечує таке майбутнє, — збільшення обсягу доступної енергії на душу населення практично без неґативних наслідків для довкілля; додаткової енергії вистачить на живлення високотехнологічних систем на кшталт передового штучного інтелекту (ШІ) та квантових комп’ютерів».
І щоб світова економіка продовжила зростати темпами, хоч трохи близькими до рекордних, потрібно набагато більше енергії. Нові альтернативні та «зелені» енергетичні технології здебільшого не є вирішенням проблеми. Світові терміново потрібен прорив в енергетиці. 2021 року передові системи ШІ вирішують найскладніші нелінійні завдання фізики плазми. Відкривається шлях до комерційного використання ядерного синтезу.
Проєкт реактора SPARC, схвалений 2020-го в Массачусетському технологічному інституті як такий, що обіцяє здешевлення термоядерної енергії, різко вдосконалюють завдяки новим технологіям ШІ. Інженери модифікують конструкцію, отримуючи найграндіозніший прорив в енергетиці з часів створення перших ядерних реакторів. Ба більше, масштабне державне і приватне фінансування дозволить реалізувати нову технологію за лічені роки.
Освоєння термоядерної енергії усуне брак води й їжі в світі завдяки опрісненню морської води і вертикальному сільському господарству. Ми побачимо світ дешевого транспорту, загальної роботизації й автоматизації, а теперішня молодь стане останнім поколінням, якому доводиться працювати через необхідність. Найголовніше, енергія ядерного синтезу зробить практично кожну країну незалежною в продовольчому й енергетичному стосунку, забезпечить найбільше і найшвидше в історії підвищення рівня життя.

Amazon «купить» Кіпр
Майбутній рік змусить Amazon.com Inc. та інших інформаційних гігантів остерігатися уряди, які вважають, що ті стали занадто могутніми і платять замало податків. Побачивши наростаючу неприязнь із боку чиновників, Amazon перенесе свою європейську штаб-квартиру на Кіпр. Там із розпростертими обіймами зустрінуть гігантську корпорацію й її податки, які допоможуть країні знизити відношення боргу до валового внутрішнього продукту (ВВП), що зараз становить майже 100 %. Кіпр не забув, як авторитарно поводився з ним Європейський Союз (ЄС) під час кризи суверенного боргу 2010-2012 рр.
Консультанти від Amazon «допоможуть» Кіпру переписати його Податковий кодекс на зразок ірландського, тільки з іще нижчими ставками податку на прибуток та інших поборів. І лідери, і населення країни будуть тільки раді несподіваному припливу грошей і зниженню податків.
Але європейські регулятори швидко втямлять, що відбувається, і вживуть заходів проти Amazon, змусивши компанію змінити методи, а Кіпр — привести податкове законодавство у відповідність з іншими країнами ЄС.

Боргів стане більше
Пандемія різко посилила накопичення боргового навантаження у світовій економіці, яке набуло небезпечного розмаху ще під час фінансової кризи 2008 року. Політика практично необмеженого доступу до ліквідності та пом’якшення умов фінансування відвела прибутковості державних і високорейтинґових корпоративних облігацій на історичні мінімуми, змусивши інвесторів переходити на ризиковані активи.
Схильність до ризику підтримує й очікування ефективної вакцини, яка повинна знову запустити маховик економічного зростання. Заднім числом, однак, виявляється, що під час пандемії економіка була надзвичайно перестимульована — і після вакцинації вона дуже скоро перегрівається. Інфляція зростає, а безробіття падає так швидко, що фінансові регулятори дозволять прибутковості «довгих» казначейських паперів піти вгору, потягнувши за собою і більш ризиковані облігації.
Франція опиниться серед європейських країн із найважчим борговим навантаженням. Ще до початку пандемії величина її державного боргу підійшла до порогу 100 % ВВП, а приватний борг стрімко наближався до 140 % ВВП. 2021-го очікують, державний борг країни перевищить 120 % ВВП.
Незважаючи на пакет стимулювання в 100 млрд EUR і програму держгарантій на 90 % корпоративних кредитів, Франції не вдається уникнути хвилі банкрутств. Багато компаній у сфері послуг не витримають призупинень роботи через карантин. Інвестори все менше сподіваються на майбутній дохід від акцій, що призводить до потужного розпродажу паперів найбільших французьких банків. Тож Франції не залишиться іншого вибору, крім як звернутися за допомогою до Німеччини.

Революційний блокчейн
Наростаюча загроза поширення дезінформації і підрив довіри навіть до добре відомих інформаційних аґенцій досягають критичного рівня, вимагаючи системної реакції. Доводиться вживати нових заходів проти брехні та маніпуляцій в новинах. Це стане можливим завдяки загальній блокчейн-мережі, що об’єднає контент і дозволить публікувати новини захищеним чином із перевіркою як змісту, так і джерела. Технологія розподіленого реєстру зробить будь-яку зміну контенту видимою для всіх, а будь-яку новину дасть простежити до першоджерела, пригнічуючи неправдиву інформацію, яку не підтверджують інші джерела.
Twitter і Facebook активно інвестують у розробку цих методів, причому їх турбує насамперед самозбереження, позаяк загроза зовнішнього регулювання в останні роки дійшла до небезпечного рівня. Альтернативні новинні сайти з їхніми теоріями змови, дезінформація про пандемію Covid-19, хибні докази підтасування на виборах — все це негайно ж зникне з цих платформ.
Цифровий засіб електронних платежів — це цифрова версія юаня, що ґрунтується на блокчейні. 2019-го 80% всіх платежів у Китайській Народній Республіці (КНР) проводили через WeChat Pay і AliPay. Народний банк країни має намір зробити наступний крок і заодно підвищити ефективність монетарних і фіскальних заходів за рахунок подальшої відмови від готівки та забезпечення фінансової інклюзивності.
Надання іноземцям повного доступу до китайських ринків капіталу послабить головний аргумент іноземних інвесторів проти використання юаня для торгівлі й інвестування. Водночас стабільність китайської валюти та притаманна технології блокчейну простежуваність і контрольованість практично усунуть ризик відтоку капіталу та незаконного виведення коштів із країни.
Ця ідея добре поєднується з прийнятою КНР стратегією подвійної циркуляції, бо збільшує прозорість внутрішніх операцій і стимулює використання юаня в зовнішніх, роблячи його привабливою альтернативою долару США. Розкриття китайського ринку капіталу і створення валюти, що конкурує з американським доларом за статус резервної, забезпечать зростання внутрішнього споживання, фінансування абсолютно нової пенсійної системи та поглиблення ринку капіталу країни.

Суспільні зрушення
Пандемія прискорила такий рух економіки, який і без неї посилював нерівність і рвав тканину соціуму. Фінансіалізація (форма функціонування економіки, що характеризується переважанням фінансових угод в загальній структурі внутрішніх, а особливо міжнародних відносин, і підпорядкуванням реального сектора економіки фінансовому) призводить до того, що доходу однієї людини вже абсолютно недостатньо для утримання сім’ї. Розвиток технологій, програм, ШІ та автоматизації знижує зарплати і знищує робочі місця в безлічі галузей. Загроза повного руйнування суспільства змушує усвідомити, що заходи, вжиті у відповідь на пандемію, були не просто панічною реакцією, а початком нової епохи безумовного базового доходу (ББД).
Усунення зайвих робочих місць і перехід на роботу з дому, що став більш звичним через Covid-19, наближає до нуля завантаженість міських офісів. Стрімко падають ціни на комерційну нерухомість.
Запровадження ББД змінює також ставлення до ролі роботи в житті, так що багато молодих людей залишаються жити там, де виросли. Тим часом і професіонали, і малокваліфіковані працівники у великих містах починають звільнятися, адже пропозиція на ринку праці падає, а з нею і якість життя; тісні квартири в криміналізованих районах втрачають привабливість.
Переможна хода високих технологій за підтримки принципів вільного ринку підриває суспільний договір. Якщо хочемо уникнути посилення несправедливості, політичних конфліктів, масових заворушень і системних загроз, 2021-го суспільству доведеться знайти новий шлях економічної політики. Знадобиться абсолютно новий підхід до зниження нерівності, і мова зовсім не про поправки до податкових кодексів.

Сприятливий час для срібла
Наступний рік принесе зміни, зазвичай сприятливі для срібла як матеріального активу та коштовного металу: ослаблення долара США і неґативні реальні прибутковості без надії на відновлення. До того ж інфляція різко йде вгору, а регулятори затримуються з реакцією, бажаючи максимально підтримати свої ще не повністю відновлені економіки.
Але найбільше ціни на срібло тягне вгору швидко зростаючий попит на його промислове застосування. 2021-го почнеться реальна нестача срібла на ринку, і це підриває політичну підтримку інвестицій в сонячну енергетику за президента Байдена, «Європейську зелену угоду», програму КНР із досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року й інші ініціативи. Крім цього, більше половини видобутого срібла — побічний продукт видобутку цинку, свинцю і міді. З цієї причини добувним компаніям буде важко задовольнити збільшений попит.
Як повідомляв «Міст», у Великій Британії виявили новий штам коронавірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply