Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Самоа здійснить «подорож у часі»

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Самоа здійснить «подорож у часі»

Влада Самоа, невеликої острівної держави в південній частині Тихого океану, вирішила зробити «стрибок у часі»: цьогоріч у країні після 29 грудня одразу 31-ше число. Скасування 30 грудня продиктоване економічними міркуваннями. Через різницю в часі Самоа не може повноцінно співпрацювати зі своїми основними партнерами — Новою Зеландією, Австралією та країнами Азії. Приміром, коли на острівній державі за календарем п’ятниця, в Австралії та Новій Зеландії — уже субота. Відповідно, неділя в Самоа припадає на понеділок у цих країнах.

До того ж, здійснивши таку «часову подорож», Самоа виявиться однією з перших держав, яка зустрічатиме Новий рік. «Досі ми були країною, котра спостерігала останній захід сонця в році, а відтепер будемо поміж тих, хто раніше за всіх побачить перший світанок нового року», — заявив представник уряду полінезійської держави.

Щоправда, у переході Самоа на новий час є й, так би мовити, підводні камені. Річ у тім, що в східній частині однойменного архіпелагу розташована також територія Американського Самоа (володіння США), що житиме за старим часом.

Утім, навіть у цій ситуації Туїлаепа Саїлеле Маліелегаої, прем’єр-міністр країни, убачає позитив. «Якщо людина відсвяткувала свій день народження в західній частині архіпелагу, вона може приїхати в східну й відзначити його ще раз. Така можливість ще й приверне увагу туристів», — сподівається він.

За прикладом Самоа має намір вчинити тихоокеанська територія Токелау. Скасуванням 30 грудня цього року місцева влада хоче синхронізувати свій час зі своїм головним діловим партнером — Новою Зеландією. Наразі різниця в часі між ними становить 23 години.

Нагадаємо, зі схожою проблемою цієї осені зіштовхнулася й Україна, коли через боротьбу за літній і зимовий час компанія «Російські залізниці» відмінила десять поїздів, що курсують територією української держави.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply