Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Заворушення в Росії

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Заворушення в Росії

Учасники опозиційного мітинґу в Москві 10 грудня вимагали скасувати результати виборів до Державної думи, які відбулися 4 грудня. Таку резолюцію демонстранти ухвалили на акції, що пройшла на Болотній площі й стала найбільшим масовим заходом російської опозиції з кінця 1990-х рр.

«Учасники мітинґу вимагають негайного звільнення всіх політв’язнів, скасування підсумків фальсифікованих виборів, відставки Володимира Чурова, голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Російської Федерації (РФ), і розслідування його діяльності та всіх фактів порушень і фальсифікацій, покарання винних, реєстрації опозиційних партій, прийняття демократичного законодавства про партії та вибори, проведення нових відкритих і чесних виборів», — сказано в резолюції учасників зборів. Лідери опозиції закликали своїх прихильників зібратися на нову акцію протесту в Москві вже за два тижні — 24 грудня. За словами опозиційного політика Володимира Рижкова, який виступив останнім, подібні заходи пройдуть цього дня по всій країні.

Крім Москви й Петербурґа, найчисельніші мітинґи та пікети, що зібрали по кілька тисяч учасників, пройшли в Єкатеринбурзі, Новосибірську, Томську, Барнаулі та Тюмені. У низці міст акції не були погоджені з владою. Здебільшого їх не розганяли, проте поліція затримувала окремих активістів.

У керівництві ЦВК РФ вимоги скасувати результати виборів до Держдуми назвали безпідставними. «Уже підписано протокол. Вибори визнано дійсними, і немає жодних підстав для інших оцінок. Для перегляду підсумків виборів немає причини», — заявив Станіслав Вавилов, заступник голови ЦВК РФ.

А Російська православна церква (РПЦ) закликала росіян не допустити громадянського протистояння у РФ у зв’язку зі спробою опозиціонерів оскаржити підсумки парламентських виборів. Про це повідомив протоієрей Всеволод Чаплін, голова синодального відділу РПЦ зі взаємин Церкви й суспільства.

Комуністична партія Росії (КПРФ), хоч і посіла друге місце на виборах у Держдуму, визнала їх нелеґітимними через велику кількість фальсифікацій. Представники партії розмістили на її сайті заяву президії Центрального комітету КПРФ, де зазначено, що вибори не були чесними й вільними. «Ми вважаємо їх нелеґітимними, як із моральної, так і з політичної точок зору», — ідеться в документі. Комуністи при цьому наголосили, що оцінюють результати виборів як «важку поразку владного режиму». «Громадяни ображені зростанням соціальної несправедливості, брехливою «демократією» та постійною фальсифікацією народного волевиявлення», — підкреслюється в заяві.

А 12 грудня в Москві, на Болотній площі, відбувся мітинґ націоналістів, присвячений річниці заворушень на Манежній площі. Акція завершилася без пригод. Перед її учасниками виступили лідери російських націоналістів, організатори роздавали листівки націоналістичного змісту. Також націоналісти заявили про намір створити Руську націоналістичну партію. На мітинґу зібралися люди різних поколінь — від молоді до осіб похилого віку. Серед активних учасників, що вигукували гасла й розгортали транспаранти, були й дівчата.

Незважаючи на заклик організаторів акції згорнути прапори й не скандувати гасел під час руху до метро, не всі учасники до цього прислухалися: багато людей викрикувало примовки та націоналістичні заклики, крокуючи Лужковим мостом.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply