Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Загарбання Арктики?

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Загарбання Арктики?

Дмитро Медведєв, президент Російської Федерації (РФ), заявив, що РФ відстоюватиме свої інтереси в арктичному реґіоні й надалі вкладатиме кошти в його дослідження. «Ми просто зобов’язані продовжити дослідження Північного Льодовитого океану та загалом Арктики, бо якщо ми цього не робитимемо, там будуть господарювати інші країни», — наголосив російський лідер.

«Це не означає, що вони для нас — вороги і що ми до них ставимося відповідним чином, але Арктика й реґіон Північного Льодовитого океану — це прилегла до нас територія, якщо користуватися міжнародно-правовою термінологією, море. Це — наші береги та наші морські простори й із точки зору географії, і з точки зору величезної кількості ресурсів, які там розташовані», — сказав пан Медведєв. За словами глави Росії, якщо російська сторона не буде інвестувати в дослідження Арктики, туди прийдуть позареґіональні держави. Він також назвав дивним той факт, що країни, розташовані в іншій частині планети, також мають намір вкладати кошти у вивчення арктичної зони.

«Тому ми обов’язково будемо вкладати гроші в ці дослідження й готуватимемо програми на цю тему, я вже кілька засідань Ради безпеки проводив з арктичних проблем, з розвитку досліджень у районі Північного Льодовитого океану. З іншого боку, ми обов’язково будемо відстоювати в цьому реґіоні свої інтереси, включаючи, природно, і питання безпеки, і всі рішення на цю тему — не просто підготовлені, вони ухвалені», — наголосив президент РФ.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply