Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Як клаптикова ковдра

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Як клаптикова ковдра
Мапа імовірного розпаду Російської Федерації

Мапа імовірного розпаду Російської Федерації

У Москві цензори намагаються вже в зародку задушити те, що кремлівські пропагандисти невтомно поширюють на терени України.

Цензура — проти експортованого
Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій («Роскомнагляд») Російської Федерації (РФ) суворо попередила вже понад 17 засобів масової інформації (ЗМІ) РФ, аби надалі ті не поширювали чогось подібного до опублікованих на їхніх шпальтах повідомлень про інтерв’ю новосибірського художника Артема Лоскутова щодо підготовки так званого Маршу за федералізацію Сибіру, заявку на проведення якого було подано 17 серпня ц. р. у міську адміністрацію Новосибірська. А саме інтерв’ю московський інтернет-портал Slon.ru змушений був видалити зі свого сайту на вимогу генеральної прокуратури РФ.
«Роскомнагляд» дійшов висновку, що публікації про згаданий марш у деяких російських мас-медіа, серед яких — «Полит.ру», Regnum, «Новый Регион», «Росбалт», – «містять заклик до участі в протиправних заходах». Відтак, група організації «Маршу за федералізацію Сибіру» була заблокована в соцмережі «ВКонтакте», а інтернет-ресурс «Грани.ру» — за публікацію матеріалу про цю маніфестацію. Іншим виданням, які про це писали, у Москві дали зрозуміти, що більше так робити не варто.
Та навряд чи російським цензорам і правоохоронцям удасться вилучити зі Всесвітної павутини всі без винятку публікації про можливість згаданої акції. Приміром, один із громадських активістів міста Тюмені — координатор «Етнографічної партії» Вадим Тюменцев — навіть після нагінок цензорів і репресивних органів відважно розмістив у інтернет-мережі YouTube заяву, про намір усе-таки взяти 17 серпня в Новосибірську участь у марші за федералізацію Сибіру. А щоби читач міг належно оцінити його сміливість, додамо, що цензори «Роскомнагляду» воюють не лише з інформацією про згаданий марш, а й навіть із публікаціями… свого власного розпорядження про заборону цієї крамоли.
Адже навіть повідомлення про це інтернет-ресурсу «Грани.ру», як заявив його представник Вадим Ампелонський у інтерв’ю виданню «Комерсант», «Роскомнагляд» кваліфікував як «публічний заклик до зміни конституційного ладу та порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Попередження від генпрокуратури РФ отримав і портал «Слон.ру», після чого й прибрав інтерв’ю з новосибірським активістом Артемом Лоскутовим, котрий закликав провести Марш за федералізацію Сибіру.

Агітаційний плакат сибіряків

Агітаційний плакат сибіряків

Між тим, у цьому інтерв’ю п. Лоскутов усього лиш сказав, що організатори акції діють за законом й у бажанні вимагати більшої незалежності Сибіру від Москви ознак сепаратизму він не бачить. Андрій Горянов, головний редактор видання «Слон.ру», теж стверджує, що в його публікації про згаданий марш «не було жодних закликів, окрім того ні конкретного часу, ні місця проведення акції не вказувалося».

«У Москві дуже злякалися»
З огляду на все сказане вище, відомий московський аналітик Андрій Піонтковський констатував: «У Москві дуже злякалися запланованого на 17 серпня в Новосибірську Маршу за федералізацію Сибіру. Задіяно дуже драконівські заходи. Винесли попередження 17 ЗМІ Росії, включно з такими, як солідний «Комерсант», телеканал «Дождь» тощо. Так, у Росії злякалися цього дуже серйозно». Однак експерт вважає, що «заборона таких акцій Москвою лише демонструє те, що Путін своїми діями на розпалювання сепаратизму в Україні сам «вистрелив собі в ногу».
Московський аналітик упевнений, що роздмухуванням теми федералізації в Україні влада РФ розбудила ті самі настрої й у Росії. «Події в Україні це підштовхують, — переконаний Андрій Піонтковський. — Чому може бути донецький сепаратизм, і якщо це – добре, то чому його не може бути в Росії, у Сибіру? Нам же від самого початку пояснювали, що сепаратизм — це погано. Коли був сепаратизм у Чечні, де ми вбили за це десятки тисяч людей. А знаєте, яке тепер у Сибіру найпопулярніше гасло? Досить годувати Москву!»
Російський опозиційний політик Борис Нємцов також заявив, що «Кремль гарячково бореться зі зростанням сепаратизму в Росії», яке він вважає реакцією своїх співгромадян на події в Україні. І, на його думку, «війна з Україною призведе до відцентрових тенденцій і зростання сепаратизму в Росії», бо «бумеранг завжди повертається».
«То якого біса Кремль підтримує сепаратистів на сході України?» — риторично запитує п. Нємцов, зауважуючи, що після повернення до РФ закликів її ж авторства щодо федералізації України російські телеканали змінили риторику висловлювань про дії на Донбасі: «З лексикону зомбоканалів зникли дефініції про прихильників федералізації на сході України. Тепер вони — «ополченці».

Не лише в Сибіру
Причому роздмухану Кремлем ідею федералізації України підхопили не лише в Сибіру. Відома російська журналістка й донька покійного мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака Ксенія анонсувала ще один марш за федералізацію в Росії, який організує «Калінінградська народна республіка». Вона написала про це на своїй сторінці в інтернет-мережі Facebook так: «Ось і все. Калінінградська Народна Республіка. Досить годувати Москву. 17 серпня, кажуть, сходини».
Як бачимо, марш під гаслом «Досить годувати Москву» за більшу автономію Калінінградської області — колишньої Східної Пруссії, анексованої Радянським Союзом 1945 року, її жителі хочуть провести того ж дня, на який запланували маніфестацію сибіряки. До слова, у березні неодноразово виходили на свої акції під прапорами німецької Пруссії навіть прибічники незалежності Калінінградської області. Тоді троє активістів встановило німецький прапор поряд із будівлею калінінградської філії Федеральної служби безпеки РФ, за що й були заарештовані.

Прапор Калінінградської Народної Республіки

Прапор Калінінградської Народної Республіки

А коли також у березні в Улан-Уде, столиці російської автономії Республіка Бурятія, пройшов під гаслом: «Не будемо душити чужу свободу!» мітинґ проти аґресії РФ у Криму, то Надія Низовкина, одна з організаторів цієї акції, заявила: «Ми чудово знаємо, що зараз забороняється бурятська мова. Бурятська мова — це національна мова, так само як і українська. Українці зараз борються за свою мову, за свою державу. Ми повинні боротися за елементи бурятської державності. Ми маємо підтримати цей прецедент. Ми не повинні обговорювати те, хто вони — бандерівці, оранжисти, фашисти. Усе це – ярлики, які на них навішує наша влада. Ми маємо лише радіти, що створюється прецедент реально незалежної держави з однієї з колишніх радянських республік».
Своєю чергою, бурятський правозахисник Доржо Дугаров сказав під час тієї акції: «Свобода України — це приклад і надія для Бурятії також здобути свою свободу та незалежність».
Те, що запущений керівництвом Росії «бумеранг» сепаратизму таки здатний бити по її реґіонах, підтверджує висновок етнографа Валерія Тішкова: «Культурні дистанції між різноманітними географічними групами росіян (наприклад, тими, що живуть на Помор’ї, на європейській Півночі й на Кавказі) можуть бути більшими, аніж культурні дистанції між ними й тими народами, із якими вони перебувають у триваліших історичних контактах».
Тож не дивно, що, за даними опитувань, тільки 29 % жителів РФ вважає себе громадянами цієї країни, тоді як аж 35 % назвалося «громадянами своїх областей».
Утім, теоретик і практик революцій Володимир Ленін запевняв, що вони відбуваються не лише унаслідок немочі «верхів» і невдоволення «низів», а й під керівництвом партій, а їх наявність у Росії вже фіксувало Центральне розвідувальне управління США. За його інформацією, російські реґіони перетворилися де-факто на міні-держави, які контролюються окремими фінансово-економічними групами. Приміром, Чукотка — вотчина Абрамовича, Таймир — корпорації «Интеррос», Вологодщина — компанії «Северсталь», Липецька область — Новолипецького металургійного комбінату тощо. Звідси – прогноз ЦРУ: до 2015 року Росія розпадеться на шість-вісім держав.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply