Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Вивезеного з Києва російського опозиціонера заарештували на два місяці

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Вивезеного з Києва російського опозиціонера заарештували на два місяці

Леоніда Развозжаєва, помічника депутата Держдуми Іллі Пономарьова та соратника координатора «Лівого фронту» Сергія Удальцова, заарештовано на два місяці. За словами депутата, засідання як запобіжний захід для Леоніда Развозжаєва відбулося ввечері 21 жовтня у Басманному суді в закритому режимі без адвокатів затриманого. Причому обвинувачень п. Развозжаєву наразі не висунуто, він усе ще перебуває в статусі підозрюваного. Очікується, що до активіста, який, за деякими даними, утримується в московському слідчому ізоляторі «Лефортово», спробує потрапити адвокат Віолета Волкова.

Незважаючи на те, що засідання проходило в закритому режимі, інтернет-видання повідомили подробиці зі зали суду. Леонід Развозжаєв назвав своє затримання незаконним і розповів суду, що його «схопили в Києві та два дні після цього катували». В Інтернеті також є відеозапис, на якому, імовірно, п. Развозжаєва відвозять від будівлі суду.
Як розповів Ілля Пономарьов, його помічника вивезли з Києва «російські спецслужби, у них був дозвіл від української сторони». Перевезення здійснювалася приватним літаком. Офіційних коментарів із приводу затримання й арешту п. Развозжаєва ні від російських, ні від українських правоохоронних органів не надходило.
Нагадаємо, що помічник п. Пономарьова й соратник п. Удальцова 19 жовтня був оголошений у федеральний розшук як фігурант карної справи про приготування до організації масових заворушень, порушеної за матеріалами фільму телеканалу НТВ «Анатомія протесту-2». 20 жовтня стало відомо про те, що п. Развозжаєва затримали при виході з будівлі Верховного комісаріату ООН у справах біженців у Києві, де він подав прохання про політичний притулок.
Прес-служба українського об’єднання лівих «Боротьба» повідомила, що активіст перебував у Києві «на легальних підставах із 17 жовтня». Українські опозиціонери наголошують, що Леоніда Развозжаєва затримали без будь-яких законних на те підстав і доставили в Російську Федерацію (РФ) із порушенням Конвенції ООН про біженців.
Фільм НТВ розповідав про вірогідні контакти російських опозиціонерів із грузинським політиком Ґіві Таргамадзе. Костянтин Лебедєв, іще один соратник Сергія Удальцова, про якого згадували в «Анатомії протесту-2», перебуває за рішенням суду під вартою до 16 грудня, а зі самого координатора «Лівого фронту» взято підписку про невиїзд. Активісти заперечують приготування до масових заворушень.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply