Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Вірі Савченко заборонили в’їзд до РФ

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Вірі Савченко заборонили в’їзд до РФ

Віра Савченко

Вірі Савченко, сестрі ув’язненої української льотчиці, на п’ять років заборонили в’їзд до РФ. Про це повідомив Марк Фейгін, адвокат українки. «Їй заборонили в’їзд до Росії до 2020 року», — зазначив він. За даними правника, про заборону жінці повідомили на пропускному пункті Черково-Мілове.
Також п. Фейгін припустив, що підставою для заборони на в’їзд є «загроза національній безпеці», і запевнив, що оскаржуватиме рішення органів ФСБ, адже «Надія Савченко позбавлена тепер права на захист, оскільки сестра Віра була заявлена єдиним свідком на процесі». «Жодного документа Вірі на руки не видали. Причому жінку супроводжував консул України Олександр Ковтун», — додав адвокат.
Міністерство закордонних справ України виступило з рішучим протестом на дії РФ. Українські дипломати наголошують, що Віра є одним із ключових свідків у справі Надії Савченко, тому заборона на в’їзд є зайвим доказом підготовки розправи над ув’язненою та несправедливо звинуваченою українкою. «Такі дії російської сторони є грубим і демонстративним порушенням процесуальних прав і спрямовані на подальший тиску на Надію Савченко. Цей крок виходить за межі права і моралі та підтверджує замовний характер карного переслідування незаконно утримуваної в РФ українки», — заявила прес-служба міністерства.
Сама Надія Савченко обурилася такому свавіллю. «Моя клієнтка обурена забороною на в’їзд у РФ її сестри», — заявив п. Фейгін. За його словами, Надія переконана, що «п’ятирічна заборона Віри — це не тільки утиск її прав на захист і тиск, але й позбавлення зв’язку з близькими». «Надія Савченко закликає міжнародні організації втрутитися в ситуацію зі забороною на в’їзд в РФ її сестри», — написав адвокат у Twitter.
Розголос зробив свою справу і вже 19 жовтня Віру Савченко пропустили до Санкт-Петербурга.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply