Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Улюблений в’язень тирана

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Улюблений в’язень тирана

Надія Савченко

Усі тирани вважають за належне мати особистого в’язня із числа своїх громадян. Свого часу для Піночета таким був Сальвадор Альєнде, для Пітера Віллема Бота — Нельсон Мандела. Для Януковича це була Юлія Тимошенко, а для Путіна — спершу Ходорковський, потім — Pussy Riot. Але кремлівський карлик пішов іще далі, ув’язнивши громадянку сусідньої країни — льотчицю Надію Савченко.

Обіцяють другий Голокост
16 березня ц. р. незаконно утримувана в Російській Федерації (РФ) народний депутат і військовий льотчик Надія Савченко відновила частково призупинене голодування. А 23-го — заявила в оприлюдненому її адвокатом Марком Фейгіним листі, адресованому українцям і друзям із РФ: «Голодування не припиню доти, доки мені не замінять ув’язнення хоча б на домашній арешт у консульстві України в Росії! Тільки там почну їсти. І це не обговорюється! Я боротимуся до кінця!»
Вона також висловила обурення тим, що медики зі слідчого ізолятора у Москві не пускають її на засідання суду, заплановане на 26 березня, аргументуючи цю заборону станом її здоров’я, і наголосила: «Я хочу мати право сказати слово на свій захист! І сил, щоби захищатися, у мене ще вистачить!»
Відтак, нагадаємо, що в РФ Надії висунули абсурдні звинувачення, нібито вона повідомила на Донбасі українським мінометникам координати двох російських телевізійників, після чого ті загинули під час обстрілу. І хоч захист українки уже давно довів, що ці псевдо-журналісти з’явилися там уже після того, як Надю захопили в полон російські диверсанти, котрі вдають із себе «місцевих ополченців», судилище над нею триває. Мабуть, щоби кремлівська пропаганда мала змогу далі «демонструвати» усьому світові вигадані нею ж «злочини» українських військовиків на Донбасі.
А тим часом п. Фейгін повідомив про здоров’я підопічної: «Цукор у крові Наді впав до 2,5, загалом, її стан – нормальний. Однак вона каже, що повинна ще деякий час голодувати». Він також розповів про погрози, які отримує від своїх співгромадян: «Дзвінки — через день, інколи — щодня. Обіцяють улаштувати мені другий Голокост і, звісно, посадити».

Сам себе загнав у кут
Водночас, міжнародне співтовариство всіляко намагається посприяти українській льотчиці. Так, Анґела Меркель, канцлер Німеччини, відповіла на лист Марії Савченко з проханням допомогти визволити доньку з російського слідчого ізолятора запросинами до Берліна. 24 березня Андрій Мельник, посол України в Німеччині, повідомив у Twitter: «Мати і сестра Надії Савченко були прийняті у Відомстві федерального канцлера: Анґела Меркель і надалі докладатиме зусиль до її звільнення».
Ще 20 березня мати Надії надіслала листа й Путіну, просячи його відпустити доньку. «У Вас є рідні доньки і рідна мати, — написала вона. — Сподіваюся, Ви дуже любите своїх дітей і маму. Поспівчувайте і мені, старенькій 77-річній матері. Як болить серце за донечку; важко бачити ці страждання — самі кістки та шкіра. І мені соромно дивитися, коли 18 поліцейських із собакою ведуть худеньку дівчину в наручниках на суд і зі суду. Зрозумійте моє становище. Ухваліть гуманне рішення й поверніть мені мою доньку. Увесь світ оцінить Ваш гуманний вчинок».
А журналістам телерадіостанції «Голос Америки» Оксані Лігостовій і Русланові Дейниченку Марія Іванівна сказала: «Путін думав: от, бачте, яку ми пташку зловили – льотчицю, і ми її заставим работать на Росію. Но не можуть заставить, і ніколи в житті вони її не заставлять. Тепер Путін сам себе загнав у такий кут, що йому вже стидно. І випустить Надю треба — і стидно, бо падає лицем у грязь».

Що Путін скаже, те й буде?
Та все ж від розпачу мати військовополоненої написала цьому «загнаному в кут» прохального листа, оскільки вважає, що доля її доньки — у руках одного-єдиного чоловічка, який нині царює в Кремлі. «Ет, суд! Що Путін скаже, те суд буде робить, — поскаржилася вона журналістам. — Там даже слідчий комітет нічого не значить. Путін каже: «єслі суд оправдаєт, я єйо випущу севодня». Брехня! Я не хочу даже слухать, бо там один Гітлер командує!»
Марія Савченко також розповіла про свою зустріч із Надією в Москві: «Говорила з донькою крізь скло. Дивилась на її загострені вилиці і мусила терпіти, щоб не заплакать. Бо Надя сказала: «Мамо, не плач! Згадай, ти вчила нас: хай плаче душа, а лице нехай сміється!».
Журналісти прокоментували цю ситуацію так: «Українська Жанна д’Арк — проти путінської інквізиції. Він не поступиться, але й вона не здасться. У Наді Савченко все менше днів у запасі, аби взяти гору. Але крапки над «і» — хто тут злочинець, а хто герой — вже розставлено».
То чому ж Путін, витрачаючи з російської державної казни мільярди доларів на своїх пропагандистів у країнах Заходу, аби ті «вибілювали» його злочини, сам пхає їм «палиці в колеса», зокрема, своїм нелюдським ставленням до Надії? У зв’язку із цим пригадується, як Янукович наказав не просто ув’язнити Юлію Тимошенко, а й застосовувати до неї тортури — бити, цілодобово цілитися в жінку відеокамерами. Схоже на те, що тиранам, аби почуватися всесильними, конче необхідні жінки-в’язні.

Як Гусейн і Каддафі
Однак про те, що наругою над дівчиною-льотчицею він наближає до себе те, що сталося з іншими тиранами, Путіну вже відверто говорять і пишуть навіть його однодумці. Приміром, російський диверсант Ігор Гіркін, котрого під псевдонімом «Стрєлков» призначали «міністром оборони» терористичного угруповання «Донецька народна республіка», заявив 15 березня, що Путіна може спіткати доля сербського лідера Слободана Мілошевича. Тобто, Гаазький трибунал.
Цей прогноз пролунав у такому контексті: «Розрахунок ворогів у тому й полягає: ще півроку-рік так поштовхатися, і проти президента РФ будуть не лише ліберали, які його ніколи не підтримували, а й патріоти… І ось тоді він повторить шлях Мілошевича, котрого валили єдиним кулаком тамтешні ліберали разом із тамтешніми патріотами. Оскільки він вів політику «ні вашим, ні нашим».
Прикметно, що ще 23 липня минулого року колишній віце-прем’єр РФ і екс-керівник компанії «Газпром-Медіа» Альфред Кох пояснив у Facebook: «Путін, мені здається, усією шкірою відчуває, що в нього немає шансу на компроміс. Як дикий звір, він інтуїтивно чує цей нетерплячий подих у потилицю. Тому він не відступить. А буде йти вперед. Бо тільки-но він здасть назад, як люди з його оточення перестануть його поважати. Ні-ні, його не скинуть одразу. Його просто перестануть вважати ватажком. У нього за спиною будуть пирскати в кулак. Йому позаочі придумають образливе прізвисько. Його накази викликатимуть лише скепсис і млявий опір».
Відтак, бізнесмен напророчив Путіну: «Він буде йти до свого бункеру, до свого 30 квітня. Як до цього йшли й Гусейн, і Каддафі, і навіть Мілошевич».

Повинен пам’ятати, що сталося…
Варто згадати, що про те саме російського диктатора застеріг ще торік, 12 квітня, і Строуб Телботт, колишній заступник голови Державного департаменту США (1994-2001), написавши у Twitter: «Якщо між Росією й Україною вибухне війна, то Путін стане для колишнього СРСР і Росії тим, чим Мілошевич був для Югославії та Сербії, — катастрофою».
А 12 вересня 2014-го й генерал збройних сил США у відставці Веслі Кларк публічно заявив на саміті YES в Україні: «Президент Росії Володимир Путін повинен пам’ятати про те, що сталося зі Слободаном Мілошевичем, вчинки якого він повторює в Україні. Мілошевич теж не визнавав, що в Боснії та Герцеговині воюють сербські військові, котрим платить Белград. Саме так діє й Путін, не визнаючи присутності своїх солдатів на сході України».
Генерал Кларк також нагадав: «У 1990-х рр. американським дипломатам казали: «Не втручайтеся в справи на Балканах». Європа наполягала, що балканський конфлікт належить до її компетенції. А в підсумку довелося вводити війська ООН і НАТО, і це був тривалий процес». Генерал наголосив на тому, що Мілошевич став ніким у світовій політиці ще до того, як його заарештували і засудили.
І дії цих двох тиранів порівнюють щораз частіше. Приміром, британське видання Guardian назвало Путіна «Слободаном Мілошевичем сьогодення» та «Слободаном Мілошевичем Радянського Союзу — таким самим, навіть гіршим», а ще – закликало весь світ: «Кремлівського диктатора треба зупинити. Іноді лише зброя може зупинити зброю. Урешті-решт, Путін програє. Завдання міжнародної спільноти полягає в тому, щоби це сталося щонайшвидше».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply