Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Українського журналіста в РФ звинуватили в екстремізмі

Автор:

|

Грудень 16, 2021

|

Рубрика:

Українського журналіста в РФ звинуватили в екстремізмі
Роман Цимбалюк

Романа Цимбалюка, кореспондента інформаційної аґенції УНІАН у Москві, звинуватили в екстремізмі, проти нього в Російській Федерації (РФ) хочуть порушити кілька адміністративних справ. «Межа між «адміністративним» екстремізмом і «кримінальним» дуже тонка і багато в чому залежить від експертів, які вважають, що ці статті неконкретні та розпливчасті, тобто дозволяють натягувати норму на будь-які обставини», — пояснив адвокат Микола Полозов, який захищатиме українського журналіста в російських судах. Він вважає, що з Кремль чинить тиск на іноземного журналіста, щоб позбавити його права на свободу вираження поглядів і здійснення професійної діяльності.
Сам п. Цимбалюк зазначив, що «часи зараз неспокійні, хунта біснується і зводить наклеп». «Поворот у моїй репортерській роботі цікавий, підсумок закономірний: рано чи пізно вони почнуть гризти один одного, але мене це не стосується, адже я не росіянин. Із таким адвокатом ми всіх «порвемо». Гроші, отримані за рішенням Європейського суду з прав людини, віддам на підтримку дітей кримських татар, взятих у полон окупаційною владою», — пообіцяв він.
41-річний Роман Цимбалюк — єдиний український журналіст, акредитований у РФ. Займає тверду проукраїнську позицію. За час російської аґресії в Україні відзначився в’їдливими запитаннями російським політикам, у т. ч. Путіну, а також сміливими заявами на підтримку України на популярних російських телевізійних шоу. У березні 2017-го п. Цимбалюка затримала московська поліція, однак за кілька годин відпустила.
Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ (МЗС) України, заявив: «Російська влада продовжує випалювати медійне середовище в РФ, тавруючи невигідних їй журналістів і засоби масової інформації «екстремістами» й «іноземними аґентами». МЗС і Посольство в Москві перебувають на зв’язку з Романом Цимбалюком. Як український громадянин він має нашу повну підтримку».
Як повідомляв «Міст», хворого на цукровий діабет журналіста окупанти катували голодом.

About Author

Meest-Online