Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

У РФ стартувала виборча кампанія

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

У РФ стартувала виборча кампанія

У Російській Федерації (РФ) 5 листопада офіційно розпочалася виборча кампанія до Державної думи. Президент Дмитро Медведєв призначив вибори на 4 грудня, а на передвиборну агітацію, за законом, відводиться місяць. Експерти майже одностайно пророкують утрату «Єдиною Росією» (ЄР) конституційної більшості та значний успіх комуністів. Однак на практичній політиці це не позначиться. Для проведення будь-яких потрібних Кремлю законів достатньо простої більшості, а в тому, що вона в нього буде, мало хто сумнівається.

Сергій Невєров, секретар президії ЄР, розповів про завдання зберегти «стійку більшість» у Держдумі кількістю 250—270 мандатів. «ЄР, звісно ж, отримає найбільше — спрацює адміністративний ресурс, але напевно менше, ніж минулого разу», — зазначив Валерій Хом’яков, генеральний директор Ради з національної стратеґії.

Оглядачі переконані, що в суспільстві накопичилася втома від старих облич у владі та, водночас, роздратування проти офіціозу. За цих умов, на думку Дмитра Орлова, генерального директора Аґенції політичних і економічних комунікацій, «нічого не визначено, партіям доведеться боротися за виборця». Причому експерти впевнені, що якщо й трапляться «несподівані повороти», то вже точно не на користь ЄР. Крім того, аналітики вважають, що думські мандати, втрачені ЄР, перейдуть, передусім, до комуністів. У деяких російських реґіонах правлячу у РФ партію підтримують не більш ніж 20—22 % виборців.

Про зниження популярності «єдиноросів» свідчить і той факт, що партія вирішила брати участь у передвиборних політичних дебатах, зазначає Дмитро Орєшкін, незалежний політолог, адже такий крок завдасть ЄР більше шкоди, ніж принесе користі. У ситуації, що склалася, і Володимир Путін, і Дмитро Медведєв за кілька тижнів до виборів у Держдуму візьмуть участь у кількох агітаційних заходах.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply