Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У РФ отруїли головного опозиціонера

Автор:

|

Серпень 29, 2020

|

Рубрика:

У РФ отруїли головного опозиціонера

Олексій Навальний

Причин позбутися критика влади було безліч.

«Могли вколоти»
Найвідоміший російський опозиціонер Олексій Навальний, повертаючись до Москви з відрядження до Сибіру, отруївся після того, як випив 20 серпня в кафе аеропорту Томська чорного чаю. За словами очевидців, чоловік пішов у вбиральню в літаку й не повернувся на своє місце.
Один із пасажирів поширив відео зі салону, на якому чути гучні, протяжні крики Навального доти, поки той не знепритомнів. А одна з пасажирок розповіла журналістам, що коли опозиціонер ішов повз неї, то виглядав цілком добре.
Тож вона припускає, що щось могло статися в черзі до вбиральні. А коли в пасажирки запитали «Чи могли вколоти Навального отруєною голкою?», то вона висловила думку, що така версія більше схожа на правду, аніж отруєння в кафе летовища.
Літак екстрено посадили в Омську, де Навального ушпиталили в лікарні «швидкої допомоги» в стані коми з попереднім діагнозом «гостре отруєння невстановленим психодиcлептиком», підключивши до апаратів штучної вентиляції легенів. Але підконтрольні владі журналісти поширили версію, що напередодні він пиячив.
Тому Кіра Ярмиш, його прессекретарка запевнила: «Кремлівські Telegram-канали стали відпрацьовувати новий темник — нібито Навальний учора ввечері багато пив, а сьогодні сам прийняв таблетку від похмілля, що і спровокувало отруєння. Це неправда. Він не пив вчора і не приймав ніяких таблеток сьогодні».

«Посягання на життя»
У лікарні спершу повідомили дружині й брату Навального, що в його організм потрапила отрута, але згодом заявили, що причина коми опозиціонера — «порушення обміну речовин». Хоча лікарка опозиціонера слушно зауважила: «Це стан, а не діагноз».
А дружина Навального та Іван Жданов, юрист створеного ним «Фонду боротьби з корупцією» (ФБК), розповіли, що їм повідомили в транспортній поліції про знайдену в організмі опозиціонера отруту. Але згодом правоохоронці запевнили, що разом із чаєм в організмі опозиціонера могла опинитися «промислова хімічна речовина».
Однак не пояснили того факту, що отруївся нею в аеропорту Омська лише Навальний. Тому В’ячеслав Гімаді, керівник юридичного відділу створеного Навальним дев’ять років тому ФБК, заявив: «Його отруїли за політичну позицію і діяльність. Юристи ФБК подають заяву за статтею про посягання на життя державного чи громадського діяча».
А коли соратники Навального попросили владу посприяти його транспортуванню в один із токсикологічних центрів Європи, їм відмовили в лікарні в Омську в необхідних для цього документах і не впустили до нього в палату його лікарку. Дружина опозиціонера заявила: «Ми вважаємо, що це робиться для того, щоб та хімічна речовина, яка є в організмі Олексія, зникла. Ми не можемо довіряти цій лікарні і ми вимагаємо, щоб його нам видали, і ми змогли лікувати його в незалежній лікарні, лікарям якої ми довіряємо».

«Залишається в комі»
Прессекретарка Навального констатувала: «Звісно, це було навмисне отруєння. І зараз лікарі кажуть, що це не так, тільки тому, що їх залякали. Коли я їхала з Олексієм у машині «швидкої допомоги» до лікарні, то медики «швидкої», ще не розуміючи, наскільки масштабне те, що відбувається, заявили мені прямим текстом, що це якийсь токсин».
Навального доставили до берлінської клініки «Шаріте» після того, як його соратники звернулися з цього приводу до Європейського суду з прав людини, який їм не відмовив.
Але Саулі Нійністьо, президент Фінляндії, розповів, що це сталося щойно після його розмови з російським колегою за посадою Путіним. Натомість прессекретар останнього запевнив, що «лідер Російської Федерації не брав участь у будь-яких перемовинах або прийнятті рішення про перевезення опозиційного політика Олексія Навального на лікування з Омська до Берліна».
У берлінській клініці повідомили, що Навального, ймовірно, отруїли речовиною групи «холінестерази». А також розповіли: «Клінічні дані вказують на інтоксикацію речовиною з групи активних речовин, які називаються інгібіторами холінестерази. Конкретна речовина ще не відома, і був започаткований ще один аналіз». «Навальний залишається в штучній комі. Загрози його життю немає, проте можливі довгострокові наслідки», — уточнили медики.
Свою чергою, представник уряду Німеччини заявив, що Навального, з певною ймовірністю, отруїли. Мовляв, «на користь версії про отруєння говорить те, що схожі випадки у новітній російській історії вже ставалися.

Прецеденти
Адже, приміром, у березні 2018 року у Великій Британії отруїли нервово-паралітичною речовиною колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Британські слідчі з’ясували, що в цьому замаху брали участь російські спецслужби. Путін на запитання журналістів «Чи не є цей інцидент сигналом для тих, хто має намір зрадити Росію?» відповів: «Зрадники повинні бути покарані».
2006-го в Лондоні помер через три тижні після того, як випив чашку чаю зі смертельним полонієм-210 колишній працівник російської Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександр Литвиненко — автор низки різких звинувачень на адресу Путіна. А 2003 року раптово помер російський політик і журналіст Юрій Щекочихін, який розслідував вибухи будинків 1999-го (у їхній організації звинувачували ФСБ).
За офіційною версією, його вразила таємнича хвороба, що призвела до «гострої алергічної реакції та загальної інтоксикації організму». І сталося це за кілька днів до того, як він повинен був виїхати до США, де мав зустрітися з американськими слідчими у справі відмивання грошей керівництвом ФСБ через «Банк Нью-Йорку».
Російська влада оголосила його медичні документи секретними, а рідним заборонили брати зразки тіла для розслідування. Але це вдалося зробити таємно й результати експертизи в Лондоні засвідчили, що Щекочихіна отруїли радіоактивним талієм.

«Надіслали повідомлення»
Гайді Блейк, авторка книги From Russia With Blood, пояснила: «Кремль ліквідовує ворогів із різних причин. Іноді завдання — змусити замовкнути тих, хто занадто багато знає або чия діяльність представляє серйозну загрозу путінській владі». А Навальний не раз викривав корупцію російської влади.
Натомість колишній посол США в Україні Джон Гербст переконаний: «Кремль вирішив «прибрати» Навального з політичної арени через дві причини — протести у російському Хабаровську та Мінську. Демонстрації у Хабаровську тривають уже місяць. Незважаючи на те, що вони спрямовані проти арешту популярного губернатора Фургала, вони також почали орієнтуватися на федеральну політику Москви, що полегшує їй управління реґіонами. Інші міста Сибіру та Далекого Сходу провели акції протестів солідарності з Хабаровськом. Майбутні вибори можуть бути вразливими».
Оглядач Роман Доброхотов пояснив: «Навальному надіслали повідомлення про те, що він більше не перебуває в безпеці і йому варто було розглянути виїзд за кордон. Відповідь проста — рейтинґ Путіна впав до найнижчих рівнів, і його рішення змінити Конституцію, щоб потенційно продовжити своє правління після 2024 року, збудило стільки гніву, що лише пандемія коронавірусу завадила вуличним протестам».

Ігор Голод

«Становить небезпеку»
Юрій Швець, колишній розвідник Комітету державної безпеки СРСР, зауважив: «У цього отруєння, як здається, є два вектори. Перший — за словами секретарки Навального, напередодні він відвідав Новосибірськ для проведення секретного розслідування, і там за ним помітили зовнішнє спостереження. Нагадаю, що в Новосибірській області розташований тепер уже відомий центр «Вектор», із якого 16 вересня минулого року стався викид. Незабаром в області розпочалася «нетипова» пневмонія зі закриттям дошкільних установ, про що розповіли по телебаченні».
«Усередині жовтня в китайському місті Ухань провели міжнародні військові ігри за участю команди з Росії, а 18 листопада в Ухані зафіксували перший випадок зараження Covid-19, — нагадав він. — Із початком пандемії у Росії виявилося, що єдиним центром, де можуть зробити відповідний тест, є «Вектор». Є серйозні підстави вважати, що поширення коронавірусу почалося з Росії, а потім, за допомогою спецоперації, його занесли в Китай. Заяви, що Росія стала першою у створенні вакцини, лише посилюють підозри, що роботи над Covid-19 і антидотом проводили у «Векторі» одночасно і давно. Зрозуміло, що розслідування у цій справі становить для Кремля серйозну небезпеку. Раніше вони вбивали людей і за менші «витівки».
Фахівець розвідки також погодився з тим, що усунення Навального залишить росіян без реального лідера, здатного очолити протести.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply