Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

У РФ бракує гарматного м’яса, тому там вирішили взяти його з-за ґрат

Автор:

|

Серпень 22, 2022

|

Рубрика:

У РФ бракує гарматного м’яса, тому там вирішили взяти його з-за ґрат
Російські військові

Надії росіян на бліцкриг в Україні не справдилися й аґресор зараз потерпає від нестачі охочих піти на фронт. Одним із способів поповнення до армії окупанта стала мобілізація в’язнів із колоній.

Рекрутів шукають серед злочинців
Ще на початку липня ц. р. британська розвідка попереджала, що росіяни вдадуться до мобілізації в’язнів. Й нестача особового складу може змусити Міністерство оборони Російської Федерації (РФ) перейти до нетрадиційного способу комплектування — з російських в’язниць до приватної військової компанії (ПВК) «Ваґнер».
Цю інформацію підтвердило й Головне управління розвідки (ГУР) Збройних сил України (ЗСУ). За його даними, в російських колоніях планують набрати близько 10 тис. нових «солдатів». Українська розвідка повідомляє, що рекрутів уже зафіксували в Республіці Адигея, Краснодарському краї, Ростові, Санкт-Петербурзі та Москві.
Стаття, за якою була засуджена конкретна людина, неважлива. Навіть якщо це вбивство чи інші тяжкі злочини. Всім обіцяють повну амністію після шести місяців служби. Серед основних завдань таких підрозділів — встановлення контролю над дорогами у напрямку Ізюм — Слов’янськ — Бахмут.
На думку експертів американського Інституту дослідження війни (ISW), окупанти можуть усе частіше використовувати такі погано навчені підрозділи для контролю над населенням в тимчасово окупованих реґіонах України. Використання в’язнів надалі може знизити компетенцію окупаційної влади та контрпартизанських операцій, а також посилить підтримку рухів, що чинять опір російській окупації. Експерти ISW вважають, що нещодавно мобілізовані російські батальйони, ймовірно, гірше підготовлені, менш професійні й більш жорстокі до окупованого населення, ніж професійні російські солдати та навіть рекрути, які пройшли всього формальну військову підготовку.

Нові штрафбати
У Мережі з’явилися перші відео, що підтверджують мобілізацію засуджених. Такий ролик опублікував російський журналіст Назар Приходько. «Перевагу надають «важким» злочинцям. Ну, ось вам і штрафбати. Нічого нового в РФ не було і не буде», — зазначив журналіст.
Також перші підтвердження про набір в’язнів до російського війська приходять із території РФ. Видання «Важливі історії» провело своє розслідування та з’ясувало, що вже вдалося завербувати 200 засуджених. Насамперед на війну беруть людей із військовим досвідом. Натомість засуджених за наркотичними статтями, зґвалтування та педофілію наразі нібито не розглядають.
В’язнів «працевлаштовують» у сумнозвісну ПВК «Ваґнер». Перед відправкою на фронт їх тестують на поліграфі, питаючи про ставлення до російської влади й імовірність втечі з України. Потім на зека чекає двотижневе тренування в навчальному таборі. «До теперішніх контрактників додаватимуть набраних засуджених. Вони займатимуться зачисткою територій. Відразу попередили, що багато хто не повернеться», — розповів журналістам один із в’язнів, у колонії якого набирали «добровольців».

Крайні заходи
«Путін боїться мобілізації, боїться викликати гнів у глибинного народу, етнічних росіян. Ми бачимо, скільки в армії бурятів, тувинців, дагестанців і чеченців», — зазначає російський аналітик Андрій Піонтковський. Він упевнений, що вищі військові чини вимагали від володаря Кремля мобілізації, але він їм відмовив. З цієї причини в РФ відбувається гібридний набір до лав ЗС.
У ГУР розкрили й інші схеми призову до лав армії аґресора. «Перше, що стосується так званих добровольчих батальйонів. Це новий підхід, який РФ розпочала зовсім нещодавно. Місяць тому близько 50 суб’єктів РФ отримали наказ про формування батальйонів чисельністю 500-600 осіб. Ми чітко знаємо, що на сьогоднішній день сформували вісім батальйонів. Планують сформувати незабаром ще вісім. У кожному реґіоні, в т. ч. в окупованому Криму, Москві, Санкт-Петербурзі, буде такий батальйон», — розповів Вадим Скибицький, представник ГУР. Крім цього, він також повідомив, що процес формування російських батальйонів проводять через військкомати й він перебуває під контролем держави.
Але не всі реґіони формують «добровольчі батальйони» з місцевого населення. Приміром, у Москві набирають «мерський полк» із мешканців інших реґіонів і навіть громадян Центральної Азії. Для їхнього заохочення пропонують високу зарплату та можливість отримати російське громадянство.
Крім того, триває мобілізація на захоплених землях Донецької та Луганської областей, окупанти намагаються проводити її й на захоплених землях Запорізької та Херсонської областей. Розпочали роботу з колишніми випускниками Челябінського танкового училища у запасі віком до 50 років. Їх закликають іти добровольцями до танкового батальйону, який орієнтовно формують у Пермі. На думку полковника ЗСУ Владислава Селезньова, Москва може мобілізувати до так званих добровольчих батальйонів до 34 тис. осіб.
Але російський адвокат Микола Полозов вважає, що відкритої мобілізації в РФ наразі не буде. Він вважає, що російське суспільство не бажає лізти в шанці на смерть, тому окупанти вдаються до гібридного призову. «Якщо Росія оголосить загальну мобілізацію, то в Кремля можуть виникнути проблеми з небажанням людей їхати в Україну. Тому градус невдоволення може тільки зростати, якщо така мобілізація буде оголошена» , — запевняє він.

М’ясо на фарш прибуло
Нові російські підрозділи, що складаються з колишніх в’язнів, уже прибули в Україну. Про це повідомило ГУР. У відомстві додали, що ці «військові» є аґресивнішими до цивільного населення. «Після прибуття в Балаклію нового батальйону окупантів, у т. ч. з мобілізованих у РФ кримінальників, різко зросло аґресивне ставлення до місцевого населення, жорстокість і аморальна поведінка загалом», — йдеться в повідомленні.
«Важливі історії» в ході свого розслідування з’ясували, що в’язні вже гинуть на фронті в Україні (до речі, за смерть такого солдата його родині платять 5 млн RUB). Щонайменше трьох засуджених з петербурзького виправного закладу «Яблунівка» ліквідували в Україні, ще двох поранили і вони опинилися в одній із лікарень Луганська.
«Ці люди були повністю виведені з правового поля. Якщо поранені лежать у лікарні не під реальними іменами, мабуть, і загиблих ховатимуть також під прізвиськами», — вважає адвокат Леонід Крикун. «Загалом у російських колоніях перебуває 400 тис. людей — і це величезний ресурс для країни-аґресорки, — зауважує Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ України. — Армія вбивць, мародерів і ґвалтівників тепер буде ще й армією ув’язнених злочинців».
З ним погоджується й Микола Полозов. Він наголосив, що попри величезну кількість в’язнів у РФ, серед них є відбір, а людей із українським походженням не приймають, бо вважають терористами. Крім того, військовий досвід вітається, проте не дуже важливий. «Головне — амністія, адже перебування у в’язниці РФ — це випробування. Коли в’язням пропонують вийти на волю та виконувати якісь доручення, багато хто погоджується. Якщо в’язень, який став найманцем, утече, російське керівництво відкриє нову кримінальну справу й у них буде новий термін. Амністію їм обіцяють, але не факт, що нададуть її, їх хочуть просто пустити у розхід», — вважає правник.
Свою чергою, Євген Пригожин, кухар Путіна і засновник ПВК «Ваґнер», зараз особисто їздить по в’язницях і вербує ще в’язнів, передусім убивць і грабіжників. А на базі колонії в Ростові-на-Дону ваґнерівці створили пункти для спеціальної підготовки завербованих в’язнів. За словами Сергія Гайдая, голови Луганської обласної військової адміністрації, цих в’язнів кидають першими на лінію вогню, де вони й гинуть першими.
Як повідомляв «Міст», російських генералів відправляють на гарматне м’ясо.

До слова
35 % громадян РФ переконані, що Сонце обертається довкола Землі. За 15 років цей показник зріс на 7 %, водночас 12 % погодилися з тим, що оборот навколо Сонця Земля здійснює за один місяць (2007-го таких було 14 %, а 2011-го — 20 %). Про це повідомляє Всеросійський центр вивчення громадської думки. За даними опитування, 7 % також росіян переконані, що радіоактивне молоко можна зробити безпечним, якщо його прокип’ятити. У те, що первісні люди могли ходити поруч із динозаврами, вірить кожен п’ятий росіянин (21 %). Також 44 % опитаних росіян вважають, що продукти з генно-модифікованими організмами можуть викликати рак. Соціологи зробили віковий зріз науково обізнаних росіян. Виявилося, що росіяни з невисоким рівнем наукової грамотності — старшого віку. Відсоток росіян із середнім рівнем наукової грамотності вищий серед тих, хто мають середню спеціальну освіту та старші за 45 років, а також проживають у невеликих населених пунктах із чисельністю до 100 тис. осіб. Групу з високим рівнем наукової грамотності характеризує молодь, яка активно користується Інтернетом, має вищу освіту, проживає в Москві та Санкт-Петербурзі.

About Author

Meest-Online