Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Кремлі планують нові атаки на Україну

Автор:

|

Січень 03, 2023

|

Рубрика:

У Кремлі планують нові атаки на Україну
Дилема Путіна

Звідки не сунулися б Україну нові загарбники, їх спіткає невдача та смерть.

Загроза з Білорусі
Російська Федерація (РФ) може готувати підґрунтя для нападу на Україну взимку 2023 року з території Білорусі. На це, зокрема, вказує нарощення військової присутності РФ у країні й нещодавній візит Путіна до Мінська. Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що цей наступ не є неминучим.
Вони вказують на розміщення батальйону танків на Обуз-Лесновському полігоні в Бресті та на полігоні Лосвідо у Вітебську. Туди також перемістили близько 3,2 тис. військовослужбовців РФ. «Ці числа самі по собі не є достатніми для підтримки вторгнення в Україну, але можуть свідчити про зусилля, спрямовані на те, щоб знову зосередити великі російські сили в Білорусі», — зазначають фахівці.
Нещодавно у Білорусі провели навчання частини 1-ї гвардійської танкової армії — найелітнішого важкого об’єднання російських військових, яке, як вважають в ISW, може скласти ядро ударної сили. Однак її втрати під Харковом, Сумами та на сході Київської області ставить цей «елітний» статус під сумнів.
За таких умов експерти вважають взяття Росією Києва вкрай малоймовірним. Вони пояснюють це деградацією Збройних сил (ЗС) РФ із лютого ц. р., а також підготовкою Україною значних оборонних укріплень на півночі держави та готовністю до оборони українських ЗС. «Місцевість поблизу білорусько-українського кордону не сприяє веденню маневреної війни, а можливі шляхи вторгнення з Білорусі до Києва пролягають через вузькі місця в Чорнобильській зоні відчуження, які українські війська вже навчилися захищати», — пояснюють експерти.
Свою чергою, Віктор Ягун, колишній заступник голови Служби безпеки України (СБУ), стверджує, що білоруська армія у своїй більшості воювати не хоче. Однак у цьому напрямку зараз активно працює Москва, підштовхуючи до мобілізації населення та залучення білоруських військових підрозділів до бойових дій.
Та генерал зауважив, що користі від білоруської армії у війні буде небагато, а її участь створить загрозу для білоруської державності. «За нашою інформацією, якість цієї військової білоруської потуги буде, як троянський кінь у стані Росії. А якщо білоруси візьмуть участь у війні, то останній шанс Лукашенка, останній клаптик його самостійності та незалежності від РФ буде знищений. І Лукашенко це розуміє», — стверджує він.
Експерт також спрогнозував час ймовірного наступу на Україну з території країни-сателіту РФ. «Коли білоруси перейдуть кордон України, якщо це відбудеться, то станеться наприкінці січня або на початку лютого, тоді це вже буде остаточне рішення, яке раз і назавжди закриє на найближчий час таке явище, як незалежність Білорусі», — наголосив він і додав, що російське військове командування використає білоруські підрозділи, як гарматне м’ясо, в перших рядах наступу. Якщо вони не здадуться в полон, то будуть знищені. Разом із ними буде знищений й останній шанс захистити Білорусь як незалежну державу.
Наступу з Білорусі остерігається й Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ. Але Бен Годжес, колишній командувач армії США в Європі, наполягає, що росіяни не будуть починати свій повторний масований наступ на Україну у лютому, попри всі прогнози. Він запевнив, що росіяни не зможуть до лютого зібрати достатню групу військ для серйозного наступу, тим більше належно підготувати солдатів. Генерал вважає, що остання хвиля мобілізації у РФ була провальною. Він також додав, що перебільшення потенціалу наступальних військ РФ грає на руку тим, хто шукає відмовки, щоб припинити підтримувати Україну.

Ресурсів іще достатньо
Але й без цього РФ має ще достатньо ресурсів для ведення боротьби в повітряному просторі України. З теперішньою інтенсивністю цього може вистачити ще на кілька наступних років. Крім цього, немає приводів для оптимізму стосовно російських запасів крилатих ракет повітряного базування. Про це розповів Михайло Забродський, голова оборонного комітету Верховної Ради України.
За його словами, у РФ є можливість підтримувати та нарощувати авіаційну групу за рахунок чисельності її бойового складу, «який вражає». «Росія продовжує перекидати з тилових округів авіаційну техніку для поповнення втрат. Показовим є факт, що чисельність авіаційної групи навколо України залишається майже незмінною від початку вторгнення, щоправда, якісний склад суттєво погіршився, позаяк російська сторона змушена замінювати сучасні втрачені літаки та гвинтокрили застарілими модифікаціями, іноді навіть знятими зі зберігання», — зазначив генерал.
Також він додав, що запаси крилатих ракет повітряного базування у РФ, звісно, не безмежні, але й тут немає якихось приводів для оптимізму. «Просто очікувати та сподіватися, що повітряні атаки припиняться, враховуючи нестачу у ворога засобів ураження, найгірше, що можна робити в поточній ситуації. На просте запитання «Коли таке може статися?» існує не менш проста відповідь: ніколи», — поділився депутат.
Крім того, він повідомив, що російське керівництво зараз займається питанням поповнення запасів ракет. «Грошові витрати або зобов’язання перед партнерами здатні усунути для РФ проблеми, пов’язані з продовженням проєктування або нарощуванням виробництва засобів повітряного нападу. Певною мірою таке становище чимось подібне до українського, коли ми не маємо особливого вибору, втім, повинні приймати як допомогу те, що нам пропонують або можуть собі дозволити пропонувати партнери», — підсумував генерал.

Протидія окупантам
А щоб гідно цьому протистояти, відбувається підвищення боєздатності українських військових. Його проводять у режимі «високої терміновості». Про це заявила Лора Купер, заступниця помічника міністра оборони США по Росії, Україні й Євразії. За її словами, США мають намір збільшувати кількість українських військових, яких вони навчають щомісяця.
Чиновниця зазначила, що зараз на фронті йде цілком інша гра, якщо говорити про навички ЗСУ, порівняно з тим, коли США вперше розпочали навчання українських воїнів після того, як РФ вторглася до Криму 2014 року. «Зима буде дуже динамічним часом. Гадаю, що деякі люди думають про зиму як час для відпочинку та переоснащення, але ми не бачимо жодних ознак того, що українці зупиняться, і ми, безумовно, очікуємо, що росіяни також можуть спробувати просунутися», — зазначила вона.
Лора Купер не стала коментувати постачання Україні комплексів протиракетної оборони Patriot, які можуть допомогти збивати російські ракети. «Але можу підтвердити, що протиповітряна оборона є нашим головним пріоритетом, і ми розглядаємо низку способів, якими зможемо підтримати Україну й її потреби у протиповітряній обороні. NASAMS стала частиною цього», — сказала вона.
Чиновниця також підтвердила, що США відправили Україні комплектуючі для зенітно-ракетних комплексів С-300, аби підтримати можливості української протиповітряної оборони до того, як розгорнули комплекси NASAMS. «Останні мають здатність, яку українці відразу ж змогли неймовірно ефективно використовувати проти російських ракетних загроз, а також проти російських безпілотних літальних апаратів», — наголосила вона. Тактику російських військ в Україні п. Купер описала як «м’ясорубку, в яку кидають людей, попри величезні втрати».
Нові американські озброєння вже дають вагомі результати. Так, розвідувальна спільнота InformNapalm повідомила, що підрозділи Росгвардії, які мали перебувати в зоні бойових дій на другій-третій лінії до лютого 2023 року, планують відвести в реґіони РФ. Імовірно, вони стануть силовими загонами у разі акцій непокори нових хвиль мобілізованих росіян. Експерти зазначають, що Кремлю потрібні «ланцюгові пси» у самій Москві та в реґіонах, щоб вгамовувати хоч і слабкі, але неприємні прояви невдоволень військовозобов’язаних. «В авангарді пресингу мобілізованих виступатимуть Tik Tok-підрозділи Кадирова, адже саме бородатих кадировців дуже бояться росіяни, хоча їхня ефективність на фронті була практично нульовою. Проти українських HIMARS та артилерії борода та кавказька честь не працює», — запевняють розвідники.
Як повідомляв «Міст», Путін хоче податися шляхом нацистських злочинців.

Євген Клен

До слова
Михайло Касьянов, колишній прем’єр-міністр РФ, вважає, що Путін втратить владу впродовж щонайбільше наступних півтора року. «Путін зможе утримувати президентське крісло максимум до березня 2024 року, коли в РФ відбудуться вибори. Однак є й інший варіант, коли Путін складе повноваження вже за пів року», — прогнозує він. За словами ексглави уряду, диктатор може залишити свою посаду ще до завершення президентського терміну. Це може статися, якщо Росія зазнає поразки у війні проти України. «Тоді його посаду займе прем’єр-міністр РФ, який за законом буде зобов’язаний провести позачергові президентські вибори протягом трьох місяців», — пояснив політик. Водночас він не виключає, що в такому разі Путін заздалегідь призначить на посаду прем’єра потрібну йому людину. Також теперішнього володаря Кремля можуть усунути від влади після завершення його президентського терміну 2024-го. «Це обов’язково станеться, адже чинний режим у РФ вже руйнується зсередини. Режим розповзається. Люди мріють — вся вертикаль, особливо московська, федеральна вертикаль — про те, щоб якнайшвидше це все розповзлося, і вони розбіглися по кутках, сховалися від можливої відплати кожному з них. Тому доля режиму вирішена заздалегідь і лише питання часу: буде це за пів року, через рік чи через півтора», — прогнозує п. Касьянов.

About Author

Meest-Online