Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

То чи припинив голодувати Олег Сенцов?

Автор:

|

Жовтень 10, 2018

|

Рубрика:

То чи припинив голодувати Олег Сенцов?

Олег Сенцов

Російська інформаційна аґенція «Інтерфакс», посилаючись на Валерія Максименка, заступника директора Федеральної служби виконання покарань Російської Федерації (РФ), 5 жовтня повідомила, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. «Кращі дієтологи Москви розробили для нього спеціальну дієту для виведення його з голодування», — заявив чиновник.
Цю інформацію підтвердив Дмитра Дінзе, адвокат бранця Кремля, і показав листа від свого підопічного. «У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, найближчим часом до мене заплановано застосування примусового харчування. У цих умовах я змушений припинити своє голодування зі завтрашнього дня, тобто з 6.10.18 року», — йдеться в заяві.
Також український режисер написав листа своїй двоюрідній сестрі Наталі Каплан. «Я змушений завтра знятися з голодування. У серці почалася аритмія з ішемією, нирки забилися і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилася і почала розкладатися, кишечник, мозок — там усе, — зазначив Олег і додав: — Прикро програвати, але вибору мені не залишили».
Натомість український підрозділ правозахисної організації Amnesty International (АІ) заявив, що вважає тортурами примусове годування українського політв’язня. «Ми вимагаємо надання Олегу своєчасної й ефективної медичної допомоги», — йдеться у повідомленні АІ у Facebook.
Своєю чергою, тюремники Олега Сенцова заявили, що в’язень Кремля першого після припинення 145-денного голодування дня нібито з’їв цілу домашню курку. Як розповів п. Максименко, його «вирішили погодувати справжньою домашньою їжею».
«Й одна жінка-лікар із власної ініціативи поїхала на ринок, купила живу курку, оскубла її й особисто зварила з неї прекрасний поживний бульйон. І ним практично з ложечки нагодувала в’язня. До курки також дійшла справа, але не всю він її з’їв, звісно, відразу. Першого разу половину, другу вже доїв ввечері, адже після різкого припинення голодування відразу багато їсти не можна», — заявив чиновник.
Ця заява виглядає щонайменше дивною. Адже медики всього світу радять виходити з голодування поступово та переважно з використанням рослинно-молочної їжі, соків овочевих і фруктових. Потрібно виключити з раціону солі, білкові продукти — м’ясо, яйця, гриби та зерно-бобові. Навіть рослинні жири при тривалому голодуванні рекомендують не раніше четвертого дня виходу. Тривалість виходу з голодування повинна бути не меншою за половину терміну голодування, а краще дорівнювати йому.
А 9 жовтня, як грім серед ясного неба, пролунала заява Анатолія Сака, Уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Він заявив, що незаконно ув’язнений в російській колонії український режисер голодування не припиняв. «Він і досі голодує», — повідомив чиновник російській інформаційній аґенції ТАСС і додав, що стан п. Сенцова «відносно задовільний».
До слова, Людмила Денисова, Уповноважена ВРУ з прав людини, жодних заяв щодо припинення голодування Олега Сенцова так і не зробила.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply