Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Свідчення луганського терориста

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Свідчення луганського терориста
Ігор Плотницький

Ігор Плотницький

Ключовим свідком на судилищі над Надією Савченко, незаконно ув’язненої льотчиці та народного депутата України, став Ігор Плотницький, ватажок терористичної організації «Луганська народна республіка» (ЛНР). 18 листопада він прибув на допит у суді російського Донецька. Судове засідання проходило в закритому режимі, таке рішення прийняли судді.
Лідер ЛНР назвав суд над українкою «політичним процесом». Про це повідомив Микола Полозов, адвокат заручниці. За словами Марка Фейгіна, іншого захисника українки, п. Плотницький намагається давати показання щодо Наді «підкреслено коректно».
Незважаючи на те, що суд заборонив правникам оприлюднити свідчення ватажка терористів, адвокати все ж провели Twitter-трансляцію зі зали суду. На ньому п. Плотницький розповів, що п. Савченко не говорила, що вона є коректувальником вогню. За словами терориста, він віддав наказ підлеглому з позивним «Кеп» відвезти українку до пункту Північний і повернути їй телефон і sim-карти.
Після засідання прокурори попросили притягнути до відповідальності п. Фейгіна за оприлюднення інформації про допит лідера ЛНР. «Влаштували мерзенний фарс, закрили судовий процес на допиті головного викрадача Наді Савченко, і намагаються тиснути на захист», — зазначив п. Полозов. Також він повідомив, що на суді «Плотницький брехав, як і на попередньому слідстві».
«Так само він брехав і щодо Мінських угод і всього іншого. В інший час такого бунтівника і брехуна повісили б на найближчому дереві. Сподіваюся, що рано чи пізно Україна його посадить. Не забувайте, що всі ці плотницькі, фарсові суди, тисячі жертв, «рускій мір» тощо — проекція думок і вчинків однієї людини — Путіна, — додав адвокат. — Що з Надею Савченко не намагалися робити. І суд у богзна-де на кордоні, і засідання закривають, а все одно — сором на весь світ».
Ілля Новиков, ще один адвокат українки, вважає, що судовий розгляд у справі української льотчиці завершиться до кінця року. «Суд закінчується. Ми зараз — на фінішній прямій. У звинувачення не залишилося свідків. Будуть допитані ще лише кілька фахівців-експертів, котрі проводили дослідження у цій справі, — сказав правник. — Ми чекаємо, що на початку чи всередині грудня зачитають вирок».
«Чесно кажучи, я очікував, що п. Плотницький виявиться підлим боягузом, на зразок своїх підлеглих, котрих ми слухали перед ним. Ті здебільшого — зовсім біосміття. Однак п. Плотницький для нашого пізнього середньовіччя виявився ще відносно цілісним персонажем. Кондотьєр, котрий припіднявся, з герцогськими амбіціями, і не зовсім без принципів», — охарактеризував його п. Новиков.
Адвокат зазначив, що ватажок терористів «брехав акуратно, намагався обходити гострі кути». «Так, Надю нібито взяли в полон уже після обстрілу, який вбив журналістів. Але брав не він, тільки йому доповіли. Йшов бій, йому було не до цього, подробиць не пам’ятає. Він її особисто допитував, відразу як привезли. З п. Савченко вони знайшли спільну мову і тоді, в Луганську, і в суді. Як військовий із військовим. У суді Надя нас, адвокатів, навіть стримувала: «Хлопці, не напосідайте на нього. Він хоча б частково правду каже». Нас це «частково» абсолютно не влаштовувало. Але кілька важливих для історії речей ми з п. Плотницького все ж таки витягнули», — зазначив правник.
Ігор Плотницький заявив, що питання про звільнення Надії Савченко вирішувалося колективно на зборах керівництва ЛНР. Він сам був — за звільнення «з поваги до жінки й офіцера». Зараз у нього змінилася точка зору, він думає, що це було неправильно, і тому приїхав на суд, «бо всі, хто вбивав громадян ЛНР, мають відповідати».
Терорист визнав, що на той момент із ЛНР були люди в полоні українців, але звільнення п. Савченко й інших бійців обговорювалося поза схемами обміну, «їх просто відпускали». «Ми знаємо, що це — неправда, і це легко перевірити», — прокоментував ці свідчення п. Новиков. Заодно ватажок ЛНР дезавуював свого колишнього шефа Валерія Болотова. Той в інтерв’ю «Вестям» 10 липня 2014 року заявив, що Надія Савченко втекла з полону під час авіанальоту на приміщення батальйону «Зоря». Це і було офіційною версією слідства перші півроку, нагадав адвокат. Ігор Плотницький сказав, що «це — неправда, і він не знає, чому п. Болотов таке сказав».
Також ватажок бандитів розповів, що у ЛНР 17 червня 2014 року були тільки «музейні» міномети, які за його наказом спішно відновлювали на заводах. Міни використовували трофейні — зі складів Міністерства внутрішніх справ України. Напередодні бою 17 червня їх відвезли на доопрацювання, назад на блокпост біля с. Металіст їх поставили лише близько третьої години дня. «Чомусь тема цих мінометів для звинувачення була дуже чутливою», — зауважив п. Новиков. Слідчі не завадили з’явитися у справі згадками про них і про те, що вони стріляли весь ранок, але на суді це питання всіляко намагаються зам’яти. «Ми самі все ще вважаємо, що обстріл, від якого загинули Волошин і Корнелюк (російські журналісти. — Ред.), справді вівся з українських гаубиць, але така розстановка акцентів змушує задуматися. Тим паче, що російські експерти-артилеристи так і не змогли точно встановити тип боєприпасу, що дивно. Часу та можливості остаточно з’ясувати це зараз, у нас в будь-якому випадку немає», — заявив адвокат українки.
Ілля Новиков додав, що п. Плотницький часто збивався зі свідчень суду на діалог із Савченко, і судді це не припиняли. «Обговорили, хто був винен у початку війни, і чи схожі боси ЛНР на батьків-засновників США, котрих англійці також називали бунтівниками. Довелося нагадати свідку, що він — не Томас Джефферсон, і що США, на відміну від ЛНР, зрештою, перемогли. Ігор Плотницький у відповідь назвав мене істориком, п. Фейгіну пригадав сербську війну, згадував наші записи в соціальних мережах, і взагалі проявив велику обізнаність. Надії він передбачив, що «її скоро обміняють, вона отримає в Києві велику посаду, і вони ще побачаться». Таке багато хто пророкує, хіба що крім останньої частини», — зазначив адвокат.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply