Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Створили Євразійський Союз

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Створили Євразійський Союз
Учасники ЄАС: Олександр Лукашенко, Нурсултан Назарбаєв і Володимир Путін

Учасники ЄАС: Олександр Лукашенко, Нурсултан Назарбаєв і Володимир Путін

В Астані (Казахстан), за підсумками засідання Вищої євразійської економічної ради (ВЕЕС) на рівні глав держав, відбулося підписання між Росією, Казахстаном і Білоруссю Договору про створення Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). «Об’єднаний ринок трьох країн налічує близько 170 млн осіб, сумарний розмір економік становить 2,3 трлн USD, що робить його досить конкурентним за мірками глобальної економіки, — вважає Олександр Разуваєв, аналітик компанії «Альпарі». — Процес інтеграції буде затяжним і триватиме приблизно десять років. З 1 січня 2016-го функціонуватиме єдиний ринок фармацевтичних лікарських засобів. Створення спільного ринку будівельних послуг очікується до 2025 року».

За словами експерта, до 2025-го також заплановано сформування наднаціонального органу з регулювання фінансового ринку. Сам орган буде розташований у колишній столиці Казахстану Алмати. До цього терміну, імовірно, уже має з’явитися єдина валюта. Спочатку це була ідея президента Казахстану, проте президент Білорусі неодноразово заявляв також, що єдина валюта повинна стати завершальною частиною інтеграційного процесу. Єдина валюта буде схожа на російський рубль і забезпечена сировинним експортом Росії та Казахстану. Не варто забувати, що економіка Казахстану становить приблизно 10 % від російської, Білорусі — 3,5 %.
Також до 2025 року має бути сформовано єдиний ринок вуглеводневої сировини. До цього ж терміну планується створення єдиної газотранспортної системи. Доступ до неї матимуть усі країни альянсу.
Тим часом, Штефан Фюле, єврокомісар із питань розширення та політики добросусідства у зв’язку зі створенням ЄАЕС, висловився за прийняття України, Грузії та Молдови до Європейського Союзу. На думку п. Фюле, перспектива євроінтеграції є найкращим стимулом для запровадження реформ у східноєвропейських державах. Також єврокомісар додав, що Угода про асоціацію з Україною не є остаточною метою двосторонньої співпраці.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply