Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Шантаж Путіна — благальний лемент

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Шантаж Путіна — благальний лемент

Голослівні погрози Путіна його новітньою зброєю продовжують обговорювати у світі. А він вирішив ще підлити оливи до вогню і заявив, що Російська Федерація (РФ) завдасть по супротивнику ядерного удару. Правда, начебто, лише у разі нападу на неї. «Це називається зустрічний удар у відповідь. Якщо це рішення знищити Росію, тоді у нас виникає законне право відповісти», — наголосив володар Кремля в інтерв’ю для фільму «Миропорядок 2018». Він також заявив, що ядерний удар РФ приведе світ до катастрофи. «І хочу спитати: навіщо нам такий світ, якщо там не буде Росії?» — риторично спитав Путін. І справді: навіщо нам та Росія?

«Послухайте зараз»
«Нас ніхто не слухав. Послухайте зараз» — погрожував Путін. Після цього на спеціальних екранах у парламенті продемонстрували, за словами Путіна, «кілька перспективних розробок стратегічного ракетного озброєння, яке не має аналогів у світі». Володар Кремля пояснив, що, зокрема, це — «випробовування нового ракетного комплексу з важкою міжконтинентальною ракетою «Сармат».
Путін також закликав «не розхитувати човен на ім’я планета Земля», бо, за його словами, «стримати Росію не вдалося», в т. ч. — шляхом санкцій і обмежень». Однак, розповідаючи про один із різновидів «суперзброї», яку нібито розробили в РФ, її президент сказав те, з чим погодилися навіть ті експерти, які скептично сприймали заявлене ним: «Просто фантастика».
А щоб не бути голослівним, у РФ продемонстрували крилату ракету необмеженої дальності. Однак західні медіа з посиланням на неназваного представника американської влади, одразу ж заявили, що випробування цієї ракети насправді закінчилися невдачею.
Свою чергою, Марія Кучеренко, експерт київського Центру дослідження проблем громадянського суспільства, відреагувала на сказане Путіним так: «Це — спроба брязкання зброєю і демонстрація того, що є якісь інтереси, які Путін не здасть навіть під тиском Заходу».

«Навіть кумедно»
А політичний оглядач Іван Яковина пояснив: «Викочуючи всі ці торпеди і ракети, російський президент вимагає, щоб європейці й американці визнали його рівним собі, щоб не сумнівалися в його легітимності, щоб говорили з ним люб’язно і зважали на його слова. Оскільки нічого доброго світові він запропонувати не може, то вирішив хоча б як слід налякати всіх навколо і схилити Захід до розмов із собою про долю світу».
Однак Захід, принаймні наразі, лякатися не поспішає. Вочевидь, погодився з Іваном Яковиною, котрий коментував трансляцію виступу президента РФ у парламенті так: «Маленький і лисий Путін, кашляючи і витираючи сопливого носа, непереконливо розмахував кулачками перед своїми посіпаками. Вони — спітнілі в вузьких костюмах, немолоді, лискучі від жиру, вкриті бородавками — ніяк не були схожі на хиже плем’я, готове розірвати всіх ворогів свого фюрера. Їх цікавить тільки примноження награбованого. Війна з Заходом їм не цікава і навіть небезпечна — вони ж там живуть і/або відпочивають!».
Журналіст також вважає: «Американці, швидше за все, навіть і не зрозуміли, що це був грізний ультиматум. Для них приблизно так само виглядають загрози якихось північноафриканських ісламістів на верблюдах «відправити Америку в пекло». Нічого приємного, але і нічого страшного, а загалом — навіть кумедно».
Девід Іґнатіус, оглядач американського часопису The Washington Post, зауважив, що «під час промови Путін демонстрував відео з моделями нових ракет, які здавалися настільки фальшивими, що Голівуд би заплакав». А «багато експертів одразу розвінчали погрози Путіна, назвавши його військові заяви маячнею».
«Промова Путіна була очевидним посланням Вашинґтону, яке складалося з кількох шарів. Вочевидь, його метою було налякати та залякати. Але в цьому російський президент зазнав невдачі. У США досить військової сили, щоб стримати РФ включно з усіма її новими озброєннями, про які російський президент казав. На глибшому ж рівні промова Путіна була благанням про увагу від лідера, котрий вважає, що розпад СРСР був приниженням його нації. Путін пропонує відновлення дискусій», дійшов висновку п. Іґнатіус.

«Не здивувала»
Тим часом Дейна Вайт, речник Пентаґону, запевнила: «Нас не здивувала заява Путіна і народ США повинен знати, що ми абсолютно готові». Натомість Сара Сандерс, речник Білого дому, відповіла Путіну так: «Оборона США і надалі «не матиме рівних».
Відтак генерал Джон Гайт, начальник Стратегічного командування збройних сил США, заявив: «Ми готові до всіх наявних загроз, і ніхто не повинен сумніватися в цьому. Вони не можуть зробити нічого, крім масивної атаки проти нашої країни, на яку ми не змогли б відповісти. До речі, вони не знають, де розміщені наші підводні човни, а вони здатні знищити їхню країну, якщо ми підемо цим шляхом».
А Джеймс Меттіс, міністр оборони США, зауважив: «Я переглянув кліпи, які показав Путін, і не побачив жодних змін в оснащенні російських збройних сил, і кожна з систем, про які казав Путін, ще потребує багаторічної доробки. «Нова» російська зброя не змінила «військовий баланс» і не створила необхідність для США переглянути чи змінити політику стримування Росії».
Натомість щодо продемонстрованого Путіним «підводного безпілотника, який може завдати удару по узбережжю США», очільник Пентаґону висловився так: «Це ні на що не впливає, крім кількості грошей, яку вони готові витратити на щось, що не змінює стратегічного балансу». А Курт Волкор, спеціальний представник Державного департаменту США по Україні, запевнив, що сприймає заявлене президентом РФ «переважно у контексті переобрання Путіна — це кампанія-презентація».
Щоправда, Майкл Кофман, дослідник американського Центру військово-морського аналізу, котрий спеціалізується на вивченні російської зброї, згоден із тим, що всі ті системи, якими вихвалявся Путін, — цілком правдоподібні і здійсненні, однак додав: «Але питання в тому, чи є вони системами віддаленого чи найближчого майбутнього».

«Не вразило»
А от Роберт Шмукер, німецький експерт із ракетних технологій і професор Технічного університету Мюнхену, вважає заяви про крилаті ракети з ядерними двигунами абсолютно неправдоподібними, відтак, назвав їх «політичним вихвалянням», а інформацію про гіперзвукову зброю — «грою уяви». Така реакція на погрози Путіна, звісно ж, йому не сподобалася, відтак, він заявив в інтерв’ю в пропагандистському фільмі — попри те, що «ядерна війна обернеться глобальною катастрофою, але Росія може вступити в неї».
Однак екс-командир сил НАТО, адмірал США Джеймс Ставрідіс заспокоїв в інтерв’ю агенції Bloomberg: «Непереможне» озброєння, яким російський президент лякає світ, — лише фантазія». «У російського президента є три причини здіймати шум над новим озброєнням. По-перше — наближаються президентські вибори. Попри те, що Путін переможе (це легко, коли всі політичні опоненти мертві чи ув’язнені, а в кишені є повний контроль над ЗМІ), він все одно намагається задовольнити своїх виборців. Росіяни, як і люди в інших країнах, не отримують таке велике задоволення ні від чого, як від великого спектаклю на велетенській сцені», — вважає він.
Також, на думку Ставрідіса, Путін спробував пожвавити своїми заявами продажі російської зброї у світі. Третя ж причина — в бажанні Путіна послати дуже прямий сигнал Вашинґтону. Екс-командувач сил НАТО також пояснив: «Його дратує, коли Захід заважає Росії на будь-якому рівні: від санкцій за російське вторгнення в Україну й анексію Криму до покарання за використання допінгу на Олімпіаді. Послання тут просте і грубе: «Ми ядерна сила і можемо знищити ваш народ».
Крім цього, п. Ставрідіс дійшов такого висновку: «Нічого з того, що він представив, не вразило американську розвідку, так само як і не змінило жодним чином існуючий баланс ядерних і звичайних сил».

Ігор Голод

Коментар експерта:
Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України:
— Якщо перевести все це на нормальну мову, то перед нами мавпа з гранатою. Ще мені згадалися останні з’їзди ЦК КПРС, пізнього Леоніда Брежнєва, котрий розмахував ядерною ломакою і погрожував поставити всіх на місце. Насправді Путін підписав собі і Росії вирок. Тому що якщо Захід втягне РФ у справжню гонку озброєнь, то не мине й п’яти-десяти років, як від цієї країни залишаться лише спогади. А потім хтось буде казати, що «найбільшою катастрофою ХХІ ст. був розвал Російської Федерації». Лиходії не зупиняються, поки їм не протидіють. Як тільки вдарять по руках, бажання красти зникає. Якщо ми і світове співтовариство вдаримо Путіна по руках і покажемо, що далі він уже не зможе зайти без серйозних наслідків, то, гадаю, ситуація, принаймні, буде керованою. Він чудово розуміє, що в разі ядерної війни зникне його Росія і він сам, тому не зайде аж так далеко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply